Autor Wątek: Mój królik skrzypi... Czy to możliwe??  (Przeczytany 15680 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline madzia.m4

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 173
  • Płeć: Kobieta
Mój królik skrzypi... Czy to możliwe??
« dnia: Styczeń 26, 2011, 22:50:10 pm »
 Hej,
od dosłownie kilku dni mój królik (samiec - 5lat) zaczął wydawać dziwne dźwięki podczas kicania. Tylko jak kica to wydaje mi się że  zgłębi brzuszka wychodzi dziwny dźwięk, jakby skrzypiał czy bzyczał. Czytałam o typowym zachowaniu - bzyczenie i ósemki wokół nóg, ale nie wiem czy to mogłoby być to samo. Nie wiem jak takie bzyczenie miało by brzmieć.
Może coś złego dzieje się u niego w brzuszku?
Czasem słyszałam podobne odgłosy u koni podczas biegu.
Podobnie także od kilku dni czasem usiądzie wygodnie, na kurkę, i po cichutku zgrzyta ząbkami, jakby coś przeżuwał. Ale na pewno nic nie je w tym czasie.

Generalnie byliśmy miesiąc temu na kontroli u weta i miał oglądane ząbki, nawet te tylne ale wszytsko ok.

Chuk je, pije, biega - wydaje się zdrów jak rybka...

Czy jego skrzypienie i zgrzytanko zębami to objawy czegoś niedobrego czy całkowicie normalne sprawy?

[Wstawiłam tutaj ten temat, bo nigdzie nic podobnego nie mogłam znaleźć - w razie czego proszę przenieść]
 :bunny: :bunny:

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Mój królik skrzypi... Czy to możliwe??
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 26, 2011, 22:57:30 pm »
Zgrzytanie zebami moze oznaczac bol. Jesli krolik siedzi i zgrzyta, to czasem z przyjemnosci przez sen tez sobie zgrzytnie czy pomlaszcze. Wiec trzeba by poobserwowac. Czy siedzi taki zrelaksowany, czy nasrozony, jak reaguje na dotyk.
A czy jak wydaje te dzwieki to jest jakis taki pobudzony> Czy po prostu kica gdzies i przy okazji wydaje te dzwieki? Kurcze, trudno powiedziec. Moze idzcie jeszcze raz, nich wet obejrzy, pomaca brzuszek, lapki :nie_wiem

Offline madzia.m4

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 173
  • Płeć: Kobieta
Odp: Mój królik skrzypi... Czy to możliwe??
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 26, 2011, 23:27:13 pm »
Co do zgrzytania to raczej tak cichutko, trochę pomlaska... Wydaje mi się, że gdyby to był ból inaczej by się zachowywał. Ale myślę, że jednak warto sprawdzić te ząbki u weterynarza, może mu coś tam wadzi....
 Wydaje mi się, że dźwięki to raczej przy okazji kicania, jak do mnie przychodzi. Ale znowu nie przy każdym kicnięciu...
Nie wiem za bardzo jak miałyby brzmieć takie bzyczenie typowe przy ósemkach.
Jutro zadzwonię do weta, jak coś się dowiem to dam znać.
Dzięki za odpowiedź.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Mój królik skrzypi... Czy to możliwe??
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 26, 2011, 23:33:53 pm »
Jak do ciebie przychodzi i wydaje dzwieki to moze on ma rujke i dlatego tak. Bo one zazwyczaj tak 'bzycza' podczas osemkowania lub biegania za opiekunem.

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Mój królik skrzypi... Czy to możliwe??
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 27, 2011, 20:48:08 pm »
A czy czasem nie jest to odgłos przelewania, burczenia w brzuszku? Czy zdarza się to po wypiciu wody?

Może warto zrobic USG żeby sprawdzić czy wszystko w porządku z jelitkami i żołądkiem :)

Offline madzia.m4

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 173
  • Płeć: Kobieta
Odp: Mój królik skrzypi... Czy to możliwe??
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 27, 2011, 22:30:46 pm »
Dziś jesteśmy z Chuckiem po wizycie u weterynarza. Pani bardzo dokładnie zbadała go, osłuchała, wymacała. Wyszło, że w brzuszku wszystko jak najlepiej, tchawica też. Więc dziwne odgłosy nie zostały zidentyfikowane, jednak pani mówiła, że to może chodzi o pobudzenie. Wskazywało by też na to ostatnie nasilenie się znaczenia terenu - często sika na kanapę...

Natomiast pani stwierdziła, że ma za mocno przerośnięte ząbki z tyłu po jednej stronie. Nie jest tragicznie, ale do korekty. Może to sprawiało mu ból, czy chociaż mu po prostu przeszkadzało (bo ząbek rośnie w bok) i przez to mielił ząbkami i mlaskał.
W związku z tym niedługo czeka nas korekta zębów.
Dodatkowo Chuck reagował na dotyk w uszku po tej samej stronie co ten przerośnięty ząbek. Może ma to związek. Ucho niby czyste, ale dostaliśmy kropelki. Wyraźnie podczas dotykania uszka zaraz chciał się drapać, a przy drugim nie reagował.

Nic, mam nadzieję, że po tygodniu kropelek uszko się poprawi, ząbki skorygujemy i będzie wszystko dobrze.

Dzięki za odpowiedzi.

Offline magda=)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2813
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lukier
  • Za TM: Kruszynka, Maro i Mała Niusia
Odp: Mój królik skrzypi... Czy to możliwe??
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 28, 2011, 20:10:07 pm »
ludzi też jak boli ząb to promieniuje do ucha;). Życzę małemu szybkiego powrotu do zdrowia
Suwaczek z babyboom.pl" border="0 

Is­to­ty ludzkie to je­dyny ga­tunek zwierząt, których szczerze się obawiam.

Offline Kamulka84

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4093
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Koszalin
  • Moje króliki: Natka
  • Za TM: Niuguś, Chrumek, Zgodzia, Niuchenek vel Heniek
Odp: Mój królik skrzypi... Czy to możliwe??
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 04, 2011, 17:06:48 pm »
Madzia, moja Zgodzia bzyczy cały czas od samego początku. Jak biegnie do mnie albo jak kręci ósemki. W nocy to potrafi tym bzyczeniem obudzić - a mówią, że króliki to ciche stworzenia :p Gdzieś wyczytałam, że takie bzyczenie to jest oznaka pobudzenia, podniecenia, radości.
Podobnie ze zgrzytaniem ząbkami. Moja Zgodzia zawsze zgrzyta jak jest głaskana. To oznaka przyjemności, mówi "nie przestawaj mnie głaskać, dobrze mi".

Tak więc te odgłosy oznaczają, że masz szczesliwego uszaka:) Ale dobrze, że byłas z nim na kontroli - zawsze warto wykluczyc wszelkie choroby.
Zgodzia była z nami 5 lat 8 miesięcy 2 tygodnie i 6 dni
Heniu był z nami 7 lat 3 miesiące 2 tygodnie i 2 dni
[/url]

Zapraszamy http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11135.new#new

nuka

  • Gość
Odp: Mój królik skrzypi... Czy to możliwe??
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 04, 2011, 21:43:28 pm »
W związku z tym niedługo czeka nas korekta zębów.
zróbcie tą korektę jak najszybciej zanim ropsko sie pojawi w ranie na policzku spowodowanej krzywo rosnacym zębem

Offline madzia.m4

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 173
  • Płeć: Kobieta
Odp: Mój królik skrzypi... Czy to możliwe??
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 05, 2011, 15:20:25 pm »
W związku z tym niedługo czeka nas korekta zębów.
zróbcie tą korektę jak najszybciej zanim ropsko sie pojawi w ranie na policzku spowodowanej krzywo rosnacym zębem


Korektę ząbków zrobiliśmy już miesiąc temu  :lol
http://forum.kroliki.net/index.php?topic=10949.0

To bzyczenia - skrzypienie okazało się rzeczywiście odgłosem podniecenia, bo teraz mu się nasiliło. Ostatnio byłam u koleżanki, co ma 5 królików w domu i trochę miałam z nimi kontakt. Zapach na mnie pozostał. Jak wróciłam do domu i mój Chuck mnie powąchał to stracił głowę  :niespodzianka
Zaczął mnie zaznaczać swoją bródką, nie chciał ze mnie schodzić! Na następny dzień zaczął mnie i mojego chłopaka gwałcić..... Eeee to znaczy nasze ręce.  :crazy:
Obejmuje nasze ręce przednimi łapkami i wykonuje ruchy kopulacyjne... :urazony:
Ale widać, że jest tą całą sytuacją przerażony. Chodzi za mną ciągle, tuli się - potrzebuje kontaktu. Nie gwałci nas cały czas. Czasem wskakuje mi na kolana i wtula się i tak siedzi. Nawet jest w stanie się przezwyciężyć i przejść po znienawidzonych panelach, byle się przytulić.

Wiedzie co robić w takich sytuacjach? :icon_redface
Jak mu pomóc? Na kastrację idziemy niebawem, bo wczoraj rozmawiałam z wetem, powiedziała że tak za tydzień możemy się umówić (czekaliśmy tyle po poprzedniej narkozie - korekta, żeby nie za często). Jest jakiś sposób żeby mu do tego czasu pomóc? Misiami się nie interesuje...

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Mój królik skrzypi... Czy to możliwe??
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 05, 2011, 17:24:12 pm »
Królik wyraźnie daje do zrozumienia ,że po kastracji chciałby jakąś króliczą laseczkę do towarzystwa. :P
Do kogoś chciałby się poprzytulac

Offline madzia.m4

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 173
  • Płeć: Kobieta
Odp: Mój królik skrzypi... Czy to możliwe??
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 05, 2011, 22:02:21 pm »
Taaa, o "osobie towarzyszącej" intensywnie myślimy, jednak musimy najpierw przejść kastrację i później okres kwarantanny :)

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Mój królik skrzypi... Czy to możliwe??
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 05, 2011, 23:27:40 pm »
Misiami się nie interesuje...

Miś musi wykonywac odpowiednie ruchy kicająco- brykające, oraz powinien także zaczepiać Chucka :D To nie jest tak łatwo jak się wydaje :D Miś też musi popodrywac uszaka!
Wtedy i dodmowy gwałciciel się zainteresuje pluszakiem  :icon_mrgreen