Autor Wątek: MALUCH BIEGUNKA  (Przeczytany 5338 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

hero

  • Gość
MALUCH BIEGUNKA
« dnia: Marzec 02, 2011, 10:06:29 am »
Witam mój maluszek ma zaledwie 24dg i ma lekką biegunkę. Ma około 3 miesięcy.
 Przed biegunką w poniedziałek byłem u wet poradził aby dawać mu troszeczkę posiatkowanej marchewki, troszkę suszek i granulat ,natomiast marchew dałem Uzi  w poniedziałek,i wczoraj  dosłownie odrobinkę tej marchwi Uzia jest na granulacie EMOTION ONLY FOR KIDS na sianie i suszkasz i wodzie .
Rano gdy wstałem w łazience zauważyłem masę bobków małych suchych takich normalnych ,kilka jednak mnie zaniepokoiło były   po złączane miękkie i lepkie.Teraz puściłem Uzię do pokoju gdzie zrobiła kilkanaście takich samych bobków.
Nie dałem już jej dziś tej marchwi je tylko siano wodę i granulat.
Nie wydaję się jakość specjalnie osowiała brzuszek ma miękki taki jak zawsze.
Co robić jakaś specjalna dieta?
Czy to po-prostu normalne.

Ps na strychu mam wysuszony własnoręcznie zbierany rumianek z jesieni podać jej?

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: MALUCH BIEGUNKA
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 02, 2011, 10:21:30 am »
Pozłączane miękkie i lepkie bobki to cektorfy - tych bobków normalnie nie widujemy, ponieważ są zjadane przez króliki. jesli robi też zwykłe bobki, suche i okrągłe, nie jest to powód do paniki, ale znak, że mała musiała dostać za dużo kalorycznego pokarmu.
Już ci tu na forum ktoś radził, żebyś nie dawał marchewki...Odstaw na razie wszelkie nowości i przysmaki. Sianko podawaj przede wszystkim. nie dawaj żadnego rumianku - nie ma potrzeby.


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline pb

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1043
  • Płeć: Kobieta
Odp: MALUCH BIEGUNKA
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 02, 2011, 10:38:15 am »
po pierwsze nie dawaj jeszcze warzyw ani zielonek
po drugie obserwuj kupki jesli dalej będą miękkie i klejące, warto mieć w pogotowiu SMECTE na biegunki dla dzieci to proszek ktory sie rozrabia z wodą i jest bezpieczny dla królików, trzeba go podawać (bez igły) w strzykawce do pysia dla takiego maluszka to z 1 mililitr jak będzie potrzeba dawkę można powtórzyć, dodatkowo kropelka esputiconu też warto.

nie bagatelizuj biegunki u takich maleństw jest bardzo grożna, mi odebrała jednego króliczka właśnie takliego malucha za wcześnie odebranego matce

hero

  • Gość
Odp: MALUCH BIEGUNKA
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 02, 2011, 10:50:11 am »
Cały problem polegał na tym że wet powiedział że jak mu się nie będzie dawało marchwi tylko na samym granulacie może umrzeć , przestraszył mnie i dałem mu , ale ilość marchwi jaką mu dałem nie przekroczyła 5dg na całe dwa dni .
Takie kupki zrobił pierwszy raz ... czekam jak będzie ,przed chwilą maluch zrobił kilka bobków już normalnych...
Po wyglądzie nie widać żeby go coś bolało , biega skacze...jest w dobrym nastroju ...
Chyba trochę panikuje...
Dziś i jutro odstawie marchew,będzie na samym granulacie,oczywiście suszki i woda... ale to norma...


A z tą marchewka to mu dawałem bo byłem u tego samego wet co  prowadzi schronisku w którym go adoptowałem,mówił że on mu nie dawał marchwi , ale jak powiedział że gdyby był jeszcze kilka dni zaczął by go tym karmić...
Dzięki za opinie i proszę o kolejne ...

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: MALUCH BIEGUNKA
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 02, 2011, 10:53:38 am »
Hero , przecież zgaga ci napisala dokładnie co masz dawac maluszkowi .A ty dajesz .  Żadnej marchewki ani teraz , ani za miesiąc. Tylko sianko , suszki. Rumianek daruj sobie . Babka lancetowata, szerokolistna , mleczyki, pokrzywa suszona  to suszki bezpieczne  dla niego . Na tę chwilę  najlepsze. Przekarmileś krolika w sensie za kalorycznie . Dla przewodu pokarmowego malutkiego króliczka  marchewka to duże wyzwanie. I z uporem twierdzisz ,ze ma trzy miesiące . Jestem pewna ,że tak nie jest, ktoś ci wcisnął bajkę , a ty wierzysz. A co z pozostalymi króliczkami w schronisku. Zostaly wzięte? Z leków  to co napisano wyżęj bądź Lakcid , ale jak po sianku sie nie unormuje.
P.S. Przeczytalam twój post i powioem ci ...zmień weterynarza , zrób to dla dobra krołika .

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: MALUCH BIEGUNKA
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 02, 2011, 11:01:30 am »
Granulat Emotion only for Kids też odstaw, wybrałeś jeden z najgorszych granulatów. Za dużo nowości naraz.

hero

  • Gość
Odp: MALUCH BIEGUNKA
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 02, 2011, 11:19:52 am »
Jak nie granulat to co .Czuję się oszukany i naciągnięty przez wet co za *

Tamte króliczki już są wzięte dzwoniłem do niego...
A granulat jakoś nie bardzo widzę znów wydawać 20zł ...

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: MALUCH BIEGUNKA
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 02, 2011, 11:21:43 am »
Na razie niech zostanie na suszkach i siankach.

Offline mala

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: MALUCH BIEGUNKA
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 02, 2011, 11:28:16 am »
A granulat jakoś nie bardzo widzę znów wydawać 20zł ...

to ty sie powinienes dostosowac do potrzeb krolika a nie krolik do ciebie, zanim wziales krolika to na pewno na formu czytales, ktore z granulatow sa najbardziej polecane. skoro nie chcesz wydac kolejnych 20 zl, choc CC (ktory pwinienes dawac maluszkowi) kosztuje kolo 14 zl (a we wroclawiu jest nawet po 12.50zl, wystarczy poszukac w mniejszych sklepach a nie galeriach handlowych) to co bedzie jak powaznie zachoruje? Utrzymanie zwierzaka jest kosztowne i trzeba sie z tym liczyc przed jego przygarnieciem

poza tym ciagle nie rozumiem dlaczego nie chcesz sie dostosowac do rad jakie oferuja ci doswiadczone osoby na forum, ciagle i tak robisz swoje

Offline otka_a

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 828
  • Płeć: Kobieta
Odp: MALUCH BIEGUNKA
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 02, 2011, 11:33:44 am »
Dziewczyny tyle razy Ci pisały czym karmić maluszka... Czemu nie posłuchałeś? Zamiast tego słuchasz weta, który najwyraźniej nie do końca zna się na królikach...

Granulat CC, siano, suszki i żadnych warzyw na początek.
Ale jak już jest problem to Lakcid podaj i powinno się unormować :)

hero

  • Gość
Odp: MALUCH BIEGUNKA
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 02, 2011, 15:51:06 pm »
Wet powiedział że granulat CC nie jest dobrze zbilansowanym granulatem dla malucha ....
Jestem bardzo rozczarowany w końcu wet powinien mieć największą wiedzę i powinien doradzić to co mu nie zaszkodzi ...
Król teraz już się czuje dobrze bobki się unormowały, są już takie jakie być powinny ...

A jeżeli chodzi o dietę to najgorsze że mi się wydaje że król jest głodny oprócz marchwi to wszystko jadł mizernie sianko tylko podskubuje,granulat wyjada najsmaczniejsze kąski,dlatego słowa weta że musi jeść marchew były dla mnie najbardziej wiarygodne , bo w końcu na forum nie ma żadnego weta ,ani nikt mojego króla porządnie nie zbadał,on to zrobił i polecił co polecił ,teraz żałuje...
W końcu każdy organizm króla jest inny...
Jeżeli chodzi o granulat to kupie mu ten CC...
Mówicie że każdy z kosztami liczyć się musi...ale jednak mam prawo wyrażać niezadowolenie że w ciągu 3 dni na króla na jedzenie muszę wydać ponad 30zł ...Nie wszystkich na to stać ...
Póki co królowi apetyt wrócił i czuje się dobrze i uwaga przytył 0,5dag .HURA!!

Napisze jeszcze pod wieczór jak wygląda obecnie sytuacja...ale w końcu zdania chce wszystkim podziękować za porady i pozdrawiam

Offline nellciaa

  • Administrator
  • *****
  • Zarząd SPK
  • *****
  • Wiadomości: 1422
  • Płeć: Kobieta
  • ZARZĄD SPK // GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Sopockie Uszakowo
  • Lokalizacja: Trójmiasto
  • Moje króliki: Tadzia, Leon, Karol
  • Na DT: Tio
  • Pozostałe zwierzaki: Biszkopt, Kafka
  • Za TM: Kazik, Krakers
Odp: MALUCH BIEGUNKA
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 02, 2011, 16:05:41 pm »
hero musisz sie ptrzygotowac na to ze czasem wydatki sa ogromne... jak Kazik byl chory to na zywnosc, leki, weterynarzy, badania i zabiegi wydalam ok 700 zl. - tyle wydalam przez 3 tygodnie ;)

hero

  • Gość
Odp: MALUCH BIEGUNKA
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 02, 2011, 22:32:01 pm »
Tak jak obiecałem zdaje reportaż o stanie zdrowia Uzi .
Uzia czuje się już wyśmienicie bobki wróciły do normy,unikam teraz marchwi jest na sianku suszkach i granulacie...

Uzia na tyle dziś się dobrze czuła ze pozwoliła zrobić sobie kilka zdjęć ...
Oto link do profilu małej dzielnej Uzi

http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11155.msg219339#msg219339

Pozdrawiamy