Autor Wątek: OFERUJE PRZECHOWANIE KRÓLIKA ZA DARMO!  (Przeczytany 21522 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

hero

  • Gość
Odp: OFERUJE PRZECHOWANIE KRÓLIKA ZA DARMO!
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 26, 2011, 21:52:28 pm »
Królik miał dostęp do wody i jedzenia inaczej sobie tego nie wyobrażam .Był szczepiony.
A mój król nawet jak miał 24h otwarte drzwi to wychodził tylko raz w obrębu kilku metrów od klatki , czy takie eskapady mają jakiekolwiek powodzenie , dlatego dałem sobie z tym spokój.Zwłaszcza że podczas tych kilku minut zamiast korzystać z wolności wolał pogryźć co ma pod ręką.

Offline sayaha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 425
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Moje króliki: Choco, Lilo
  • Pozostałe zwierzaki: Bazyl
  • Za TM: Kula
Odp: OFERUJE PRZECHOWANIE KRÓLIKA ZA DARMO!
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 26, 2011, 21:58:01 pm »
hero a masz dywan czy panele/kafelki/itp ?

Mel

  • Gość
Odp: OFERUJE PRZECHOWANIE KRÓLIKA ZA DARMO!
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 26, 2011, 21:58:15 pm »
Widzę, Hero, że nic nie rozumiesz.
My tłumaczymy Ci, bodajże Mysza pisała o tym wychodzeniu z klatki, a ty dalej nic.
Moje Uchole też mają czasami humory, czy po prostu potrzebują chwili w swoim kąciku. I też siedzą wtedy w klatce, otwartej.

Kasiago- Ok, ale Twój królik biega każdą, noc, tak?
Więc, również biega sporo.

Offline juta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2348
Odp: OFERUJE PRZECHOWANIE KRÓLIKA ZA DARMO!
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 26, 2011, 22:00:10 pm »
musimy pamiętać, że nasze zachowania powodują reakcje żywych stworzeń (zarówno ludzi, jak i zwierząt)
to nasze (czytaj: człowieka) zachowanie sprawia, że królik w zależności od własnego charakteru, zachowuje się w taki a nie inny sposób;
królik nagminnie trzymany w zamknięciu, wypuszczany raz w tygodniu, może zachowywać się dwojako:
1. czuć lek przed opuszczaniem klatki, mieć w pamięci zapędzanie do niej, nie czuć się bezpiecznie poza klatką
2. mając okazję "wybrykać się" raz w tygodniu, wypadać z klatki niczym wojak na przepustce: "co naniszczę - to moje, bo zaraz znów mnie zamkną...:("

obserwowałam to, gdy do domu zawitała jako druga Sońka: przed zaprzyjaźnieniem, szalała w klatce, wypuszczana 2x dziennie - niszczyła co się dało,
po zaprzyjaźnieniu, odkąd jest królisiem bezklatkowym, zniszczyła naprawdę niewiele rzeczy, a jest już z nami 1,5 roku;

co do karmienia - to nie loteria;
pora podawania posiłku powinna być w miarę możliwości stała,

to nie idealistyczne podejście, to po prostu samo życie
Króliczki poszukują Wirtualnych Opiekunów!
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13054.220.html

kasiagio

  • Gość
Odp: OFERUJE PRZECHOWANIE KRÓLIKA ZA DARMO!
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 26, 2011, 22:08:48 pm »
Biega każdej nocy :)  

Dajmy czas Hero z zapoznaniem się i oczytanie z forum , nie znam nikogo kto by nie popełniał jakiegokolwiek najmniejszego błędu czy żywieniowego czy opiekuńczego w stosunku do królików , także  Hero czytaj czytaj i jeszcze raz czytaj  nie każdy królik królikowi równy , może następny będzie towarzyski i nie będzie niszczycielem i nie będziesz musiał go zamykać w klatce .

hero

  • Gość
Odp: OFERUJE PRZECHOWANIE KRÓLIKA ZA DARMO!
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 26, 2011, 22:09:11 pm »
Rozumiem wszystkie wasze uwagi ...i będę je stosował gdy zakupie kolejnego króla.
Oficjalnie cofam chęć zaadoptowania królika lub przechowania.Chciałem tylko pomóc ,ale niestety tak jak sądzicie nie jestem wstanie dać dobrej opieki uszakom , nad czym szczerze ubolewam , bo od początku tego miesiąca nad tym myślałem.Mam ogromną nadzieje że moja pomoc jeszcze kiedyś będzie doceniona.

Mel

  • Gość
Odp: OFERUJE PRZECHOWANIE KRÓLIKA ZA DARMO!
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 26, 2011, 22:13:45 pm »
To nie chodzi o to, że my nie doceniamy Twojej chęci  pomocy.
Według mnie po prostu, nie nadajesz się na opiekuna Uszaka,
przynajmniej na razie. Obojętnie czy na DS, czy DT.

Offline shoti1910

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
    • SPŚM
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Shila i Siggy
  • Pozostałe zwierzaki: średniej wielkości zoo ;)
  • Za TM: Benio
Odp: OFERUJE PRZECHOWANIE KRÓLIKA ZA DARMO!
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 26, 2011, 22:22:00 pm »
hero a masz dywan czy panele/kafelki/itp ?

Oj wiem do czego dążysz tym pytaniem. Jak są panele to królowi się nieprzyjemnie niby biega. Jakoś ja mam panele w pokoju, a moje króliki nic sobie z tego nie robią. Nie odnoszę wrażenia by jakoś je to męczyło...
A tak wgl Hero to tak jest jak otworzysz królowi klatkę raz kiedyś to i niszczy i nie wie co z sobą zrobić wyskoczy z klatki potem znów wskoczy. . . Tak to już jest. Ja nie jestem wielkim znawcą, ale widziałam po swoich jak dopiero co do mnie przyjechały. Teraz śmigają ino ino, a jedyne co gryzą to postawiony w tym celu karton ;)

hero

  • Gość
Odp: OFERUJE PRZECHOWANIE KRÓLIKA ZA DARMO!
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 26, 2011, 22:47:57 pm »
Najgorsze było to że Noemi jak raz wyszedł z klatki to robił wielki sajgon po czym z powrotem szedł do klatki i drzwi otwarte od kratki całkowicie go nie interesowały ,czasem żeby wyszedł czekałem kilka godzin.Wszyscy się oburzają że wypuszczałem go tylko raz w tygodniu , a niby czemu miały służyć codzienne wypuszczanie .Na początku byłem bardzo cierpliwi klatkę miał otwartą całą dobę żeby tak jak inne króle żyły wolno , ale on ogóle się tym nie interesował z czasem dałem sobie spokój i był puszczany raz na tydzień i z powrotem do apartamentu .

Mel

  • Gość
Odp: OFERUJE PRZECHOWANIE KRÓLIKA ZA DARMO!
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 26, 2011, 23:06:11 pm »
Czemu miałoby służyć codzienne wypuszczanie, jeszcze pytasz?  placzek
Jakiego apartamentu? Małej klatki?  :/

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: OFERUJE PRZECHOWANIE KRÓLIKA ZA DARMO!
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 26, 2011, 23:10:27 pm »
Idąc tym tokiem myślenia nie powinieneś wypuszczać go wcale. Dziewczyny mają rację: nieważne czy królik wychodzi czy nie, powinien mieć zapewnioną możliwość wyjścia.

a niby czemu miały służyć codzienne wypuszczanie

Królik musi zażywać ruchu, niezależnie od tego ile rzeczy niszczy i jakie to niewygodne dla właściciela. Myślę, że powinieneś po prostu się z tym pogodzić, jeśli planujesz jeszcze mieć króliki.

Nie obrażaj się - jedynym celem dziewczyn jest dobro królików, a nie robienie przykrości Tobie. Po prostu wszyscy cały czas walczymy tu o właściwą opiekę nad królikami, a Ty upierasz się, że królik może wychodzić z klatki raz w tygodniu i zostawać sam na zewnątrz. A tak nie jest.
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline otka_a

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 828
  • Płeć: Kobieta
Odp: OFERUJE PRZECHOWANIE KRÓLIKA ZA DARMO!
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 26, 2011, 23:18:14 pm »
Moja Fruzia była takim króliczkiem. Wypuszczana max raz w tygodniu, a poza tym całe życie w klatce 60cm [sic!].
Przez ponad tydzień uczyła się, że jest życie poza klatką. Ale ja miałam możliwość zostawić jej do dyspozycji cały pokój, ciszę i spokój.

Teraz ma klatkę 100cm i jest zamykana tylko na noc, żeby mi nie biegała po głowie i nie sikała na kołdrę ;)

To nie jest zdrowe wypuszczać uszaka raz w tygodniu, nawet jak biega cały dzień. Myślisz, że jak latem ma więcej wolności to mu to wynagrodzisz? To tak nie działa. Pomyśl jak Ty byś się czuł przez 8m-cy zamknięty w malutkim pomieszczeniu, gdzie nawet nie możesz się porządnie wyciągnąć... Troszkę empatii by się przydało, a mieszkanie można zabezpieczyć. Nawet te 2-3h dziennie i będzie lepiej. Meble pozastawiać kartonami, poduszkami, nawet położyć jakiś koc na podłogę, jeśli się boisz że nasika...

Zawsze znajdzie się jakieś rozwiązanie, żeby wszyscy byli zadowoleni :)

Offline mala

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: OFERUJE PRZECHOWANIE KRÓLIKA ZA DARMO!
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 26, 2011, 23:31:00 pm »
też mam panele i moje króliki latają po całym pokoju, klatka otwarta, pokój zabezpieczony

klatkę 90 cm ciężko nazwać apartamentem

Może za mało uwagi mu poświęcałeś, sama widzę po swoich maluchach że gdy jestem bardzo zajęta to Tupcio mnie zaczepia, szturcha noskiem abym się nim zainteresowała a Yuki woli się wylegiwać i leniuchować, czasami mógłby tak kilka godzin leżeć, poza tym królik nie jest aktywny cała dobę, a w weekendy zauważam, że w godzinach w których jestem w pracy (miedzy 8 a 16) wola leżeć i odpoczywać niż biegać.

Poza tym trzeba być cierpliwym Tupcio wszystko szybko łapał i łapie, nauka korzystania z kuwety - 1 dzień, natomiast Yuki trafił do nas w fatalnym stanie niedożywienia, odwodnienia i z masakryczną grzybica uszka, miał jakiś uraz do ludzi, nie lubił się głaskać i dotykać, oswajanie go trwało długo, nauka korzystania z kuwety - miesiąc, sikał mi podłogi co chwilkę (jako że był odwodniony to co się załatwił musiał się napić, jak by się bał, że zaraz wody nie będzie), wszędzie gubił bobki, musiałam sprzątać co chwilkę, ale opłaciło się :) choć jeszcze nie zaczął dojrzewać a to już tuż, tuż...

Co do sprzątania - kuwetę sprzątam przynajmniej raz dziennie, czasami dwa ponieważ jest w niej pełno bobków i mokro, nie lubię jak maluchy muszą wchodzić 'do brudnego kibla' sam pewnie też nie chciał byś korzystać z takiej toalety, a przy dwóch królikach szybciej robi się brudno, oczywiście klatki nie szoruję codziennie, choć codziennie wytrzepuję dywaniki i zamiatam wnętrze, bo zawsze sie gdzieś sianko z paśnika naprószy.

Nie jestem idealistką, popełniłam (i pewnie jeszcze popełniam) mnóstwo błędów szczególnie na samym początku biorąc królika i zupełnie nic nie wiedząc o ich potrzebach lecz praktyka i doświadczenie oraz ciągle dokształcanie się  poprzez czytanie forum czy różnych artykułów wiele zmieniły.

Offline sayaha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 425
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Moje króliki: Choco, Lilo
  • Pozostałe zwierzaki: Bazyl
  • Za TM: Kula
Odp: OFERUJE PRZECHOWANIE KRÓLIKA ZA DARMO!
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 26, 2011, 23:31:16 pm »
Oj wiem do czego dążysz tym pytaniem. Jak są panele to królowi się nieprzyjemnie niby biega. Jakoś ja mam panele w pokoju, a moje króliki nic sobie z tego nie robią. Nie odnoszę wrażenia by jakoś je to męczyło...
Ja mam gumolit, też się naczytałam że może przeszkadzać a czekoladzie jakoś nie przeszkadza. To było raczej pytanie profilaktyczne, na wszelki wypadek, może akurat Jego uszakowi trudno się kicało ^^

Offline magda=)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2813
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lukier
  • Za TM: Kruszynka, Maro i Mała Niusia
Odp: OFERUJE PRZECHOWANIE KRÓLIKA ZA DARMO!
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 26, 2011, 23:33:08 pm »
Mój Lukier ma klatkę 110cmx110cm i jest zamykany tylko na noc, a i tak serce mis się kraja jak muszę go zamknąć... niedługo zostanie bez klatkowy, na razie nie może bo w nocy sika mi na twarz ;/
Suwaczek z babyboom.pl" border="0 

Is­to­ty ludzkie to je­dyny ga­tunek zwierząt, których szczerze się obawiam.

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: OFERUJE PRZECHOWANIE KRÓLIKA ZA DARMO!
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 26, 2011, 23:34:45 pm »
Oj wiem do czego dążysz tym pytaniem. Jak są panele to królowi się nieprzyjemnie niby biega. Jakoś ja mam panele w pokoju, a moje króliki nic sobie z tego nie robią. Nie odnoszę wrażenia by jakoś je to męczyło...
Ja mam gumolit, też się naczytałam że może przeszkadzać a czekoladzie jakoś nie przeszkadza. To było raczej pytanie profilaktyczne, na wszelki wypadek, może akurat Jego uszakowi trudno się kicało ^^


generalnie niektóre króliki nie potrafią chodzić po śliskiej podłodze, są takie które się boją nawet kicać.

Moje króle nie mają takich problemów.

Mel

  • Gość
Odp: OFERUJE PRZECHOWANIE KRÓLIKA ZA DARMO!
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 26, 2011, 23:35:32 pm »
Moje też nie.
Rozkładam Dziewczynom koce, chodniczki, ale one i tak latają po panelach.

Offline sayaha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 425
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Moje króliki: Choco, Lilo
  • Pozostałe zwierzaki: Bazyl
  • Za TM: Kula
Odp: OFERUJE PRZECHOWANIE KRÓLIKA ZA DARMO!
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 26, 2011, 23:46:06 pm »
hero, wydaje mi się, że nadal nie rozumiesz. co z tego, że królik nie wychodził z klatki? jeśli miałby otwarte cały czas w końcu by wyszedł. moja czekolada od około 14 do 16, czasem nawet do 18 odpoczywa w klatce. nie kica tylko sobie leży, kiedy przychodzi jej ochota wyskakuje i znowu kica, potem wraca na chwilę do klatki podjeść siana, napić się wody, załatwić potrzebę w kuwecie. to normalne, że nie kica cały dzień. Ty też nie biegasz non stop w kółko po pokoju. tak jak dziewczyny mówiły, im częściej był zamykany tym bardziej miał ochotę na szkodzenie po wyskoczeniu bo musiał zużyć więcej energii.

Offline juta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2348
Odp: OFERUJE PRZECHOWANIE KRÓLIKA ZA DARMO!
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 26, 2011, 23:47:20 pm »
niektóre króle boją się śliskich powierzchni, tak jak np. moje;
Boniutek łapki nawet na kafelek z dywanu nie zestawi... :( nie mówiąc już o panelach... :(
dlatego albo trzeba się dostosować do potrzeb posiadanego zwierzątka, albo wcale się na niego nie decydować
Króliczki poszukują Wirtualnych Opiekunów!
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13054.220.html

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: OFERUJE PRZECHOWANIE KRÓLIKA ZA DARMO!
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 27, 2011, 00:00:10 am »
.Był szczepiony.

Nie rozumiem, bo tutaj piszesz:

Król nie był szczepiony
z linku: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11112.0

To jak to było z tym szczepieniem?