Autor Wątek: OFERUJE PRZECHOWANIE KRÓLIKA ZA DARMO!  (Przeczytany 21377 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

hero

  • Gość
OFERUJE PRZECHOWANIE KRÓLIKA ZA DARMO!
« dnia: Luty 26, 2011, 11:03:58 am »
Witam .
Mam do zaoferowania przygarniecie królika jako dom tymczasowy,lub przechowalnie .
Mieszkam w Brzegu woj Opolskie
Chętnie przechowam króla na czas bliżej nieokreślony ,dla osób prywatnych jak i również za pośrednictwem  SPK.
Oczywiście przechowanie będzie całkowicie darmowe.
Moimi warunkiem na przechowanie króla jest:
-klatka,oraz niezbędne akcesoria
-dojazd do mojego miejsca zamieszkania
-jak i oczywiście pewność że królik jest tylko w "przechowalni" a nie na stałe.

Oferuje taką pomoc ponieważ niedawno mój królik pokicał za tęczowy most , za bardzo nie chce mieć królika na stałe , jeszcze nie jestem gotowy na to , dlatego oferuje "przechowanie".Królik będzie w bardzo dobrej opiece,zazna miłości i dużo swobody .
Chętnych zachęcam skontaktowanie się ze mną za pośrednictwem zgłoszenia w tym wątku , jak i również do napisania na PW swojego tel , na-pewno oddzwonię .

Offline mala

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: OFERUJE PRZECHOWANIE KRÓLIKA ZA DARMO!
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 26, 2011, 11:55:38 am »
nie chce nikogo oceniać ani krytykować (szczególnie jeśli się oferuje dom niechcianym stworzonkom)  ale ja bym w życiu nie powierzyła Ci opieki nad moimi królami jak i jakimikolwiek innymi (na szczęście nie mam takiej potrzeby, moje króle podróżują ze mną, w ostateczności zostawiam je rodzicom)

mam wątpliwości czy stworzyłbyś mu wspaniały dom, sam fakt że piszesz ze nie chcesz mieć królika na stałe - zwierzę to nie zabawka, nie trzyma się stworzonek tylko ze względu na to, że akurat masz taką zachciankę - nie da się go za miesiąc czy dwa wyrzucić, a co jeśli królik na DT zachoruje? wyrzucisz go? wziąłeś taką ewentualność leczenia pod uwagę? poza tym w jakimś wątku przeczytałam, że twój królik biegał rzadko - królik potrzebuje bardzo dużo ruchu, najlepiej jak by nie był zamykany wcale, tak samo jak napisałeś że miał sprzątane 2 razy w tygodniu - ja swoim maluchom sprzątam codziennie, czasami nawet rano i wieczorem, poza tym wydaje mi się, że jeszcze sporo musisz poczytać i dowiedzieć się na temat królików zanim jakikolwiek do ciebie dołączy, polecam http://miniaturkabeztajemnic.com

Offline Gosia/Closter

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 756
  • Płeć: Kobieta
Odp: OFERUJE PRZECHOWANIE KRÓLIKA ZA DARMO!
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 26, 2011, 12:15:09 pm »
cytat z dzisiaj:
"Witam.
Po 2 miesięcznej przerwie po śmierci mojego poprzedniego królika postanowiłem adoptować nowego.
Nowy królik ma ok 3 miesięcy jest malutki i przyjazny .
Podczas opiekowania się poprzednim królem jego dieta była bez granulatu ,codziennie dostawał marchewkę jabłko,często pomidora,ogórka ,liście oraz suszki mlecza i wszystkiego do tego oczywiście siano oraz  jako danie egzotyczne podawałem mu mieszankę ziaren z zoologicznego (średnio raz na 10-14dni) .
Nie karmiłem go granulatem od samego początku.

Króla kupiłem w zoologicznych z końcem sierpnia 2010, a umarł 22 grudnia 2010. swieca2 icon_placze

Król nie był szczepiony.I nie było żadnych oznak aby zdarzył się taki dramat.

Do tej pory dręczy mnie sumienie czy aby na pewno nie było to z mojej winy,może dieta była zbyt uboga?,a może los tak chciał ,proszę o Wasze opinie .

Mój aktualny królik,również nie spożywa granulatu,a jego dieta jest bardzo podobna nie mówiąc identyczna .
Zarówno tego królika jak i poprzedniego karmiłem nieregularnie tzn oczywiście codziennie dostawał jedzenie 1-2dzienie ok 200g ,ważył 1kg. Raz karmiłem rano , raz popołudniu , a innym razem wieczorem .Klatka była zmieniana 2 razy w tygodniu w pon i czwartki . Załatwiał się do kuwety ,więc pod względem epidemiologicznym królik nie umarł.
Z klatki był wypuszczany raczej średnio rzadko raz w tygodniu ,biegał po całym domu ,a w klatce której przebywał była  dość duża 70cm\30cm .

Bardzo proszę o liczne komentarze porady opinie ,czy król umarł z mojej winny,czy też nie.Oraz proszę powiedzieć czy aktualny królik nie będzie pokrzywdzony prze zemnie w stosowaniu takiej diety jaką stosowałem przy umarłym królu.
Pozdrawiam "




to w końcu jak- masz nowego królika czy oferujesz dt? W innym poście piszesz, że możesz dać dt na miesiąc...Ja w ogóle nie rozumiem Twoich wypowiedzi :/ Klatka 70/30 cm to jest mała nawet dla szczura! Wypuszczanie z tak "wielkiej" klatki królika raz w tygodniu to rzeczywiście wspaniały gest. Królika karmi się 2 razy dziennie a nie wtedy , kiedy nam się o tym przypomni  :wisielec:

Offline sayaha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 425
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Moje króliki: Choco, Lilo
  • Pozostałe zwierzaki: Bazyl
  • Za TM: Kula
Odp: OFERUJE PRZECHOWANIE KRÓLIKA ZA DARMO!
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 26, 2011, 12:32:40 pm »
Dziewczyny mają rację, raz piszesz, że nie wiesz czy dobrze opiekowałeś się swoim królikiem a za chwilę piszesz, że oferujesz dobrą opiekę nad cudzym królikiem. Gdybym miała wątpliwości co do swoich metod opieki nad zwierzęciem nie oferowałabym się nikomu z pomocą w tej kwestii tylko zajęłabym się poprawieniem swoich umiejętności w tym zakresie.
A zdecydowanie Twoje metody nie były najlepsze dla królika. Moje uszy kicają codziennie cały dzień. Kuweta sprzątana jest jak tylko królik się w niej załatwi, a dostęp do jedzenia ma cały czas, bo króliki jedzą cały czas. Poczytaj strony o królikach, takie jak miniaturka bez tajemnic i przestudiuj forum a dowiesz się jak prawidłowo opiekować się królikiem.

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: OFERUJE PRZECHOWANIE KRÓLIKA ZA DARMO!
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 26, 2011, 12:38:06 pm »
Ja zrozumiałam, że hero może mieć królika na max, miesiąc, bo potem przyjeżdża do niego jego własny uszak  ;)
Dziewczyny spokojnie trochę  :diabelek
Hero- jesteś z okolic Wrocławia, tak? Napisz na e-mail : julita.gawronska@kroliki.net i porozmawiaj z Julitą :) Opisz jakie warunki oferujesz itd. a Julita już ci ładnie wszystko wyjaśni
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

hero

  • Gość
Odp: OFERUJE PRZECHOWANIE KRÓLIKA ZA DARMO!
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 26, 2011, 13:11:36 pm »
Witam
Sprawa polega na tym że król z adopcji trafi do mnie  za ok 1miesiąc jednak  rano okazało się że do adopcji jednak nie dojdzie .Właścicielka ciągle się zastanawia, a ja siedzę i czekam na tel .
Dlatego w moim tekstach są różne niezgodności , za które szczerze przepraszam .

Ja uważam się za człowieka odpowiedzialnego mam psa ze schroniska i będę miał królika niebawem .A co do klatki  to pomiary dałem nieprawidłowe , dałem na oko,klatka ma 40cm szerokości i 90 cm długości ,więc jest duża .

Jeżeli chodzi o klatkę owszem sprzątałem 2 razy w tygodniu bo król był bardzo "pedantyczny" załatwiał się w jednym miejscu siano też jadł w jednym miejscu , więc uważam że sprzątaniu królowi całej klatki codziennie jest nie na miejscu ja sprzątając klatkę   myłem całą klatkę płynem ,poidła kuwetę wszystko ,pod bieżącą gorącą wodą,  nie wiem skąd te oburzenie żeby klatkę sprzątać 2x dziennie ?Nie wszyscy ludzie mają na to czas !Ja w ciągu dnia jestem w stanie królom poświecić naprawdę dużo , ale sprzątanie klatki 2x dziennie uważam za absurd !Swoją opinie jaką tu zamieściłem mam stąd iż wszystkie moje króle były bardzo czyściutkie i nigdy nie miałem z tym problemu . Osobiście znam ludzi którzy klatkę sprzątają raz  w tygodniu , i tu już byśmy my mogli polemizować nad dostatecznie zapewniona opieką .


Pomoc  w przechowaniu i dania królom domów tymczasowych jest prze zemnie przemyślana , niestety tak jak pisałem króla mogę mieć na max 1miesiąc z ewentualnymi kosztami się liczę .
Jestem  bardzo wrażliwi  na krzywdę w stosunku dla zwierząt więc dlatego zaoferowałem się .

A moje pytanie nad opieką nad królami które sprawowałem  były spowodowane tym iż bardzo przeżyłem śmierć Noemi , szczepiłem Ją , wypuszczałem po domu rzadko bo raz w tygodniu ze względu  na to że panuje zima,a król w domu wszystko gryzł i obgryzał,więc musiałem mieć go cały czas na oku co było dla mnie uciążliwe  , latem był wypuszczany codziennie w ogrodzie , gdzie miał własną grządkę i zagródkę zrobionej z własnej roboty.Tam był bez żadnej opieki dzięki czemu dla mnie było to bardzo wygodne .

Jeszcze odnośnie żywienia królów ,muszę dać tu małe sprostowanie , króla nie karmiłem wtedy kiedy mi się przypomniało, przeczytałem dużo opinii i zaczerpnęłam opinii weterynarza który poradził karmić królika 1 dziennie dużą porcją ,raz dawałem mu jeść rano ,raz wieczorem , innym razem popołudniu tylko dlatego że król jadł różnie raz 1 porcję miał od rana aż do rana kolejnego dnia , innym razem do południa itp ... jak tylko zauważyłem że król ma pusto w misce zaraz ją napełniałem .
Ja obwiniam się za śmierć Noemi z tego względu że umarł tak nagle , i szukam odpowiedzi czy to z mojej winny czy może los tak chciał .
Pozdrawiam
 
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2011, 13:25:06 pm wysłana przez hero »

Mel

  • Gość
Odp: OFERUJE PRZECHOWANIE KRÓLIKA ZA DARMO!
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 26, 2011, 17:28:30 pm »
Mimo, to widać, że w kwestii opieki nad Uszakami musisz się jeszcze
wiele nauczyć.
Dlatego zamiast oferować Dom Tymczasowy, pownieneś doszkalać się z zakresie
królików.
Ja osobiście bałabym się powierzyć moje Króle jakiejkolwiek osobie, a co dopiero Tobie- wiedza o Uszakach, niewielka, popełniasz sporo błędów, do tego masz krótki staż na forum.
Co jeśli znudzi Ci się królik z DT? Jeśli zachoruje? Nie wspominając już o wypuszczaniu raz na tydzień...
Uszaki na DT, też niszczą sprzęty, i co zamkniesz je w klatce? :(

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: OFERUJE PRZECHOWANIE KRÓLIKA ZA DARMO!
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 26, 2011, 19:40:20 pm »
Ja osobiście bałabym się powierzyć moje Króle jakiejkolwiek osobie, a co dopiero Tobie- wiedza o Uszakach, niewielka, popełniasz sporo błędów, do tego masz krótki staż na forum.

Ekhem, może ja wypowiem się nieco na temat tego urywka ;)
"Moje" Domy Tymczasowe są spoza forum- i nikt nie jest tutaj zalogowany. Tylko mada która przechowuje 4 maluchów ma tutaj konto. Niemniej moje DT są bardzo fajne, konkretne, troskliwe- i forum nie ma tutaj nic do tego.
Wszyscy zgłosili się do mnie niedawno- i wszyscy mieli mniejsze lub większe luki w prawidłowej opiece nad królikami. Kilka rozmów, wyjaśnienie wątpliwości i jest wszystko OK. Przeczytanie miniaturki- zwłaszcza działów o żywieniu, charakterze królików i problemach z układem pokarmowym króli też pomogło.

Ponadto każdy DT zna mnie osobiście- przed oddaniem króla lub równo z przekazaniem byłam na wizycie, widziałam warunki w jakich będą przebywać, rozmawiałam z ludźmi w cztery oczy.

To wypuszczanie to rzeczywiście nie jest za bardzo fajne, bo tymczas też będzie mógł obgryzać wszystko, ale ja jestem zdania, że wszelkie takie niedociągnięcia należy wyjaśniać nie na forum publicznym, ale w samej rozmowie z kandydatem na DT ;) W sytuacjach krytycznych nawet tymczas z opcją: wypuszczam raz w tygodniu jest lepszym wyjściem niż eutanazja zwierzaka lub siedzenie w bardzo ciasnej klatce w schronisku- przynajmniej takie jest moje zdanie
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Mel

  • Gość
Odp: OFERUJE PRZECHOWANIE KRÓLIKA ZA DARMO!
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 26, 2011, 19:57:06 pm »
Ok, to jest Twoja opinia, i ja ją rozumiem :).
Ja jednak mam jakoś większe zaufanie, gdy osoba oferująca DT udzielała się na forum, była mi w taki sposób znana.

Faktycznie, można się doedukować, jeśli czegoś nie wiemy, ale Autor tematu, popełniał wiele, wiele błędów. To nie jakieś drobnostki, których możemy nie wiedzieć, ale rzeczy poważne.

hero

  • Gość
Odp: OFERUJE PRZECHOWANIE KRÓLIKA ZA DARMO!
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 26, 2011, 20:24:43 pm »
Mel nie rozumiem ciebie .
Jeżeli uważasz że wypuszczanie króla raz tydzień jest rzeczą niedopuszczalną to według mnie jest absurd!
Powtarzam raz jeszcze król w ogrodzie ma ogromną zagrodę ,latem ma więcej swobody niż nie jeden król.Ale panuje zima a mój król do spokojnych i grzecznych nie należał .
A DT oferuję teraz ponieważ już niebawem będzie wiosna i króle będą miały sporo swobody.
Ale jak widać po Waszych wypowiedziach jednoznacznie stwierdzacie że jestem nieodpowiedzialny,niedoświadczony ...
Ja osobiście żadnemu zwierzęciu nigdy krzywdy nie zrobiłem i nie zrobię .
DT zaoferowałem bo doszłem do wniosku że jest potrzebna pomoc , a zamiast wykorzystać to że znalazła się osoba która taką pomoc oferuje dostaje same krytyczne uwagi .

Wypuszczanie króla raz na tydzień jest wg mnie naturalne ,czytałem wiele opinii również na tym forum gdzie użytkownicy nie kryją tego że król biega raz na tydzień.Poza tym Noemi już  nie żyje .
Jeżeli nikt nie jest w stanie mi zaufać i wolicie aby króle były w schronisku w skrajnych warunkach ,niż żyć w czystych wygodnych ciepłych klatkach , z dobrą dietą  miłością i  troską domowników to już Wasz wybór ja osobiście powiem że jest mi przykro bo z ogółu ze wszystkich ludzi których znam króle żyją w o wiele bardziej skrajnych warunkach niż jak Wy zaopiniowaliście moje warunki .

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: OFERUJE PRZECHOWANIE KRÓLIKA ZA DARMO!
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 26, 2011, 20:29:26 pm »
Nie, nie i jeszcze raz nie :] Nie ma żadnego obowiązku, aby osobą adoptującą czy zapewniającą dom tymczasowy był ktoś z forum. 80% osób które adoptują i przechowują nasze króliki nie są aktywnymi użytkownikami jakiegokolwiek forum a mają naprawdę sporą wiedzę o królikach. Wystarczy, że czytają fachowe strony takie jak chociażby www.miniaturkabeztajemnic.com i przeglądają forum w celu uzyskania jak największej wiedzy. Wcale nie muszą na nim się wypowiadać.

Do tego jak Iskra napisała, bezpośrednie spotkanie na żywo tak naprawdę może najwięcej powiedzieć o człowieku i o tym, czy przede wszystkim jest w stanie nauczyć się wszystkiego co trzeba i zapewnić królikowi prawidłową opiekę.

Hero rzeczywiście ma jeszcze spore braki i musi się dużo nauczyć więc to powinien zrobić w pierwszej kolejności :)

Hero nikt Ci nie powie co było przyczyną śmierci Twojego królika, może to stwierdzić tylko sekcja zwłok.

Przeanalizuj wszystko co robiłeś, porównaj to z doświadczeniami innych "zakróliczonych" i może akurat zauważysz coś co mogło przyczynić się do śmierci Twojego królika.

Mi osobiście najbardziej nie spodobało się to Twoje zdanie:

wypuszczałem po domu rzadko bo raz w tygodniu ze względu  na to że panuje zima,a król w domu wszystko gryzł i obgryzał,więc musiałem mieć go cały czas na oku co było dla mnie uciążliwe  , latem był wypuszczany codziennie w ogrodzie , gdzie miał własną grządkę i zagródkę zrobionej z własnej roboty.Tam był bez żadnej opieki dzięki czemu dla mnie było to bardzo wygodne .

Króliki gryzą i będą gryźć... trzeba zabezpieczyć wszystkie przedmioty których gryźć nie powinny, kupić uszatkowi np tunel wiklinowy czy z sianka, zapewnić mu gałązki, papierowe rolki żeby mógł się czymś zająć. Zamykanie go w klatce nie jest żadną receptą - znudzony królik który po tygodniu wychodzi z klatki jest jeszcze bardziej rozszalały, niewyżyty i wszystko chce sprawdzić ząbkami :]

Tak samo pomysł z zostawianiem go samego w ogrodzie... bo wtedy masz spokój. To jest przerażające co napisałeś :] Pod żadnym pozorem królik nie powinien zostawać sam w ogrodzie bo może uciec z zagrody, może stać się ofiarą innego zwierzęcia, czy zjeść coś trującego. Mając królika - musisz go pilnować i być z nim - jego natura nie jest łatwa, ale jeśli go kochasz i chcesz go mieć to musisz ją zaakceptować :)

Mel

  • Gość
Odp: OFERUJE PRZECHOWANIE KRÓLIKA ZA DARMO!
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 26, 2011, 20:45:44 pm »
Magda- macie sporo racji, ja jedynie wyraziłam swoje zdanie :).

Hero: Tak, wypuszczanie królika raz na tydzień, jest dla mnie rzeczą niedopuszczalną. Dla mnie- osoby, której króle są zamykane tylko na noc, jest ciężkie do zrozumienia, że czyjś Uszak ma życie za kratami, i jest łaskawie wypuszczany raz na tydzień.
Tym bardziej, że nie masz żadnego konkretnego powodu, do takiego zachowania, przesądza o tym jedynie Twój kaprys.

Tak jak napisała Magda- Uchole gryzą, i gryźć będą.
Wystarczy troszkę zabezpieczyć mieszkanie, dać królikowi więcej zabawek,
i przede wszystkim pogodzić się ze zniszczeniami. Taka jest królicza
natura, że niszczą.
Moje Uszaki lubują się w rozdzieraniu pościeli, gryzieniu kabli, i sikaniu na regał. I ja te zachowania akceptuję, o ile nie zagrażają królikom (czyli wyeliminowałam kable). Nasz dom musimy do króla dostosować.
Jeśli jesteś osobą, dla której liczy się super wygląd mieszkania,  meble
zrezygnuj z posiadania zwierzęcia, bo się do niego po prostu nie nadajesz.
Polecam przeczytać na Uszatej Stronie, temat "Czy nadaje się dla królika".

Offline Gosia/Closter

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 756
  • Płeć: Kobieta
Odp: OFERUJE PRZECHOWANIE KRÓLIKA ZA DARMO!
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 26, 2011, 20:52:53 pm »
cyt.
Tam był bez żadnej opieki dzięki czemu dla mnie było to bardzo wygodne .

ja tylko dodam od siebie, nie wnikając już w powody i czyjeś życie prywatne, że przebywanie z naszym zwierzakiem powinno być dla nas PRZYJEMNOŚCIĄ a nie przykrym obowiązkiem co wynika z tej wypowiedzi. Sama mam szczury , które są tysiąc razy bardziej niszczycielskie od królika, bo dodatkowo wlezą wszędzie i jakoś nie mam problemu by podczas ich wybiegu być skupioną na nich i cały czas ich pilnować, a wybieg nie trwa 10 min... Jeśli nie mamy czasu/ochoty/energii do pilnowania zwierzaka to może lepiej nie bierzmy kolejnego bo po co się wzajemnie męczyć?

Mel

  • Gość
Odp: OFERUJE PRZECHOWANIE KRÓLIKA ZA DARMO!
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 26, 2011, 20:54:37 pm »
Gosia/Closter, wiem co miałaś na myśli, mieszkały u mnie kiedyś
szczury... :D
Podpisuję się pod powyższą wypowiedzią, świetnie ujęte.
Dla mnie każda chwila z Ucholami jest radością, a nie przykrym obowiązkiem :/.

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: OFERUJE PRZECHOWANIE KRÓLIKA ZA DARMO!
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 26, 2011, 20:54:45 pm »
hero, a nie prościej będzie po prostu nie przyjmować żadnego uszaka do siebie, nieważne czy na dt czy na ds, skoro nie odpowiada ci naturalne zachowanie królika, m.in.gryzienie?

hero

  • Gość
Odp: OFERUJE PRZECHOWANIE KRÓLIKA ZA DARMO!
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 26, 2011, 21:20:05 pm »
Nie prościej .
Kocham króle i poświęcam im wiele czasu ,na tym forum są tylko ludzie którzy w opiekowania królów są idealistami zejdźmy na ziemie .

Ile jest zwierząt potrzebujących , wielką zbrodnią jest że król jest wypuszczany cały dzień raz w tygodniu , poza tym ciągle mówię że Noemi nie chciał wychodzić z klatki było to dla niego nie miły przywilej .Wychodził na 10-15min po czym powrotem szedł do klatki i siedział w niej przez kolejne kilka godzin , co innego w porze roku ciepłej kiedy to hasał po ogródki przez cały boży dzień a w ciepłe i suche noce nawet tam spał.Gdyby król nie był takim niszczycielskim bałaganiarzem i strasznym uparciuchem  byłby luzem puszczony po mieszkaniu przez  całą dobę ,poza tym moje wszystkie poprzednie króle mieszkały w domu swobodnie razem z psem , tylko ten król był nieco "inny".Wszystko gryzł a swoją klatkę uważał za azyl którego lepiej nie opuszczać ,miałem na siłę go wyrzucać z klatki żeby czuł się nie swojo  ?Owszem próbowałem różnych metod zachęcaniem go do zabawy jedzenie po za klatką , ale kończyło się to tym że król zjadł i poszedł z powrotem do klatki , nie chciałem go uszczęśliwiać na siłę.

« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2011, 21:26:39 pm wysłana przez hero »

Mel

  • Gość
Odp: OFERUJE PRZECHOWANIE KRÓLIKA ZA DARMO!
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 26, 2011, 21:23:58 pm »
Czyli teraz obwiniasz królika, że niszczył? :(
Musi do Ciebie dotrzeć ;
KRÓLIKI NISZCZĄ, TAKA ICH NATURA, I NIE ZMIENISZ TEGO.
Widocznie do Uszaków się nie nadajesz.

Offline sayaha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 425
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Moje króliki: Choco, Lilo
  • Pozostałe zwierzaki: Bazyl
  • Za TM: Kula
Odp: OFERUJE PRZECHOWANIE KRÓLIKA ZA DARMO!
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 26, 2011, 21:33:19 pm »
Moja Czekolada też czasem nie chce wychodzić z klatki tym nie mniej kiedy tylko jestem w domu ma otwarte drzwiczki klatki żeby mogła wyskoczyć kiedy przyjdzie jej na to ochota.

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: OFERUJE PRZECHOWANIE KRÓLIKA ZA DARMO!
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 26, 2011, 21:38:13 pm »
Wychodził na 10-15min po czym powrotem szedł do klatki i siedział w niej przez kolejne kilka godzin , co innego w porze roku ciepłej kiedy to hasał po ogródki przez cały boży dzień a w ciepłe i suche noce nawet tam spał.

Uszak nie będzie biegał non stop po mieszkaniu, będzie chciał mieć chwilę, aby wrócić do legowiska. To nie jest tak, że musi biegać i biegać i nie spać. Są takie godziny kiedy uszak jest mneij aktywny, spi, odpoczywa, pozniej robi co chce. Nawet jakby miał leżeć plackiem 3 godziny, a pozniej chwile biegał, pozniej znowu leżał, to trzeba mu zapewnić min. 6-8 godzin swobodnego wychodzenia i wchodzenia do klatki kiedy chce.
Zostawałeś go na noc bez jedzenia i wody? Czy wszystko miał zapewnione? Szczepiłeś go?
Jedne uszaki niszczą, drugie nie, wszystko zalezy od charakteru zwierzaka. Czy Twój uszak był kastrowany? Może poprostu szalały u niego hormony i wszystko niszczył, może miał problemy z zębami, miał niespożytkowaną energię. Tego sie nie dowiemy, ale pewne jest, że musisz jeszcze o królikach się wiele nauczyć i być bardziej cierpliwym :)

kasiagio

  • Gość
Odp: OFERUJE PRZECHOWANIE KRÓLIKA ZA DARMO!
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 26, 2011, 21:50:55 pm »
Dla mnie- osoby, której króle są zamykane tylko na noc, jest ciężkie do zrozumienia,
ekhm  , mój Maki jest wypuszczany tylko na noc , ponieważ w ciągu dnia nie mam możliwości wypuszczania go dlatego biega całą noc i wcale nie czuję ,że się nad nim znęcam w końcu króliki to zwierzęta nocne :)  

I tak właśnie wydaje mi się ,że  posiadanie wiedzy na temat królików czy jakiegokolwiek innego zwierzęcia nie wiąże się z ilością przesiedzianych godzin na forum i udzielania się , ja przez pierwszy rok prawie się nie udzielałam tutaj , tylko czytałam  wszystko od A do Z  ale uważam że posiadanie wiedzy praktycznej to zupełnie inna sprawa , można czytać wszystko np. o chorobach lub dolegliwościach , ale jeżeli nie miało się królika z  daną dolegliwością to nigdy się drugiego użytkownika tak do końca nie zrozumie ponieważ tak to człowiek na że uczy się w praktyce .