Autor Wątek: Nie kicanie na nodzę i skrzywienei główki.  (Przeczytany 2683 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

moniaaa

  • Gość
Nie kicanie na nodzę i skrzywienei główki.
« dnia: Luty 20, 2011, 07:52:28 am »
W dniu wczorajszym dostałam w prezencie królika.
Jest to miniaturka, mój chłopak wybrał królika najspokojniejszego i nie zauważył, że królik nie kica na prawej nodze oraz ma skrzywioną głowę na prawo, królik się nie pokłada.
Czego to może być przyczyną? Królik jest maleńki. Co mu podać?

Monia i Tiffi

  • Gość
Odp: Nie kicanie na nodzę i skrzywienei główki.
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 20, 2011, 08:32:13 am »
wiesz, do końca nie wiem, ale skrzywienie główki, tak jak u Pszczółki, może byc oznaką e.cuniculi. Jedź do weta, najlepiej króliczego. Pozdrowienia dla uszaka, i niech się dobrze trzyma.! :)

Inga

  • Gość
Odp: Nie kicanie na nodzę i skrzywienei główki.
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 20, 2011, 09:07:33 am »
Po pierwsze: skąd jesteś? To faktycznie może być e.cuniculi, a wtym przypadku najlepiej wybrać się do doktora do Torunia (w miarę możliwości oczywiście)
Jeżeli kicak jest malutki, to tu poczytaj o wychowaniu króliczków za wczesnie odebranych od matki: http://miniaturkabeztajemnic.com/noworodki.html
i ogólnie do przeczytania miniaturkabeztajemnic.com
poszukaj jeszcze na forum, tu wielu ludzi odchowało maleństwa, nie jestem pewna ale wydaje mi się że nie wolno podawać owoców i warzyw, bo to może skończyć się biegunką.

Monia i Tiffi

  • Gość
Odp: Nie kicanie na nodzę i skrzywienei główki.
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 20, 2011, 10:08:09 am »
co mu podac.? na pewno nie owoce i warzywa, jest za malutki... A chce jeśc.? jak nie, to musisz go dokarmiac i dopajac, na naszym forum jest dużo o tym co podawac jak nie chce jesc... A w sprawie nóżki, zobacz od spodu czy nie ma czasem odgniotu na skoku(w okolicy pięty)... Udaj się jak najszybciej do weta.!

Offline Miki

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nie kicanie na nodzę i skrzywienei główki.
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 20, 2011, 14:51:03 pm »
Wizyta u lekarza będzie konieczna ale obserwuj go jak kica i jak się zachowuje. Mój król był kupiony ze sklepu w którym ponad pol roku i jak go pierwszy raz wypusciłam to myślalam ze ma coś z przednia łapką i nogami. a on po prostu nie umiał chodzić a łapki przez tyle miesiecy miał przykurczone że sprzwiały wrażenie że cos z nimi jest nie tak. Oby okazało sie że jest tylko za mlody i musi sie przyzwyczaic do nowego domu. Objawów jednak nie bagatelizuj i udaj się na wizyte kontrolną do weta.