Autor Wątek: Przygarnięty królik - zaropiałe oko i przerośnięte krzywe żółto czarne zęby ...  (Przeczytany 12293 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Boli jak sie obetnie zbyt blisko dziasla i miazga zeba bedzie na wierzchu. A jak sie obcina prawidlowo, to jest nieprzyjemnie, to fakt, ale reakcja jest taka jak przy obcinaniu pazurkow. No i jeszcze stres zwiazany z manewrami w pyszczku. Jak trzeba to trzeba... Inaczej by przestaly jesc.

Offline otka_a

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 828
  • Płeć: Kobieta
Ok, dzięki :)
Ja po prostu swojej nawet pazurków nie obcinam sama bo się boję że jej krzywdę zrobię - tak się wyrywa. Dlatego tak niewyobrażalne wydaje mi się przycinanie ząbków. Ale racja - jak mus to mus, żeby z głodu nie umarło maleństwo :)
No i chyba mimo wszystko gorsze takie wielkie ząbki jak u Amandy niż zabieg przycięcia...

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Pewnie przekarmiłeś kroliczke  i zostawiła ceko , a potem siadla w tym . Czasami się to zdarza

tokra

  • Gość
Dlaczego vet chciał tak dużo za przycięcie zębów? ;( Ja muszę chodzić na korektę z moim królem co tydzień (sic!) i płacę 10 zł,albo wogóle nic. Co do oka,to spróbuj kupić w aptece Gentamycynę (u nas jest na receptę, ale zazwyczaj znajoma aptakarka sprzedaje,warto spróbować) i zakraplać kilka razy dziennie,wszystko pięknie się wygoi.

nuka

  • Gość
Tokra, opiekun króliczki nie mieszka w Polsce, stąd taka wysoka cena wizyty (czytaj post pierwszy).
Po drugie, gentamycyna to jednak antybiotyk, nie należy do super bezpiecznych leków, między innymi dlatego jest dostępna wyłacznie na receptę lub bezpośrednio w gabinecie wet.
Zdecydowanie jestem przeciwnikiem stosowania antybiotyków "z polecenia forumowiczów", to musi przepisać lekarz, który widzi problem. Być może w przypadku Amandy korekta zębów spowoduje cofnięcie objawów ocznych i żadem lek nie będzie potrzebny. Ale o tym musi zadecydować weterynarz.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Kwota za leczenie jest na pewno tak wysoka, bo niektore gabinety biora od razu kase za wizyte ( u mnie tak jest tylko w nocy i w weekendy, ale jednak, ze na dzien dobry placi sie ok 100£ za to, ze wet nas przyjal) plus za wyonane zabiegi. Po drugie samo podciecie siekaczy to nie wszystko. Za to by wzieli pewnie kilka, kilkanascie euro. Ja place 8,5£ (czyli tak jakby 8,5zl :P ;) )
Tu bedzie potrzebne rtg  i byc moze korekta zebow nawet pod narkoza. Oczko lzawi bo na 99% jest problem z trzonowcami. Gentamycyna uspokoi rope na kilka dni i potem dalej oczko zacznie ropiec :(
Tak to wyglada, ze w innych krajach weci sie bardzo cenia. Ale z drugiej strony sie nie dziwie. U mnie 'na wsi' przychodnia jest tak wyposazona, ze niejedna miejska przychodnia w PL moglaby pozazdroscic. Poczawszy od aparatury do narkozy wziewnej do badan krwi wyonywanych na miescju skonczywszy. Taki jest standard i za to sie placi ciezka kase... W przeliczeniu na zl wychodza kosmiczne pienadze czasami.