Autor Wątek: Prosze o pomoc !  (Przeczytany 3812 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Paulina.sy

  • Gość
Prosze o pomoc !
« dnia: Styczeń 30, 2011, 14:37:21 pm »
Hej. Dzis rano zauwazyłam ze królik jest nieco osowiały, burczy mu w brzuszku. Nie chce jeść ani pić. Podejrzewam, że to wzdęcie(?). Podałam mu espumisan (około 3h temu) - narazie bez poprawy :( proszę o jakąs pomoc, radę. Dzis niedziela - nie wiem gdzie udać się ewentualnie do dobrego weterynarza (jestem z Bytomia) i czy biec na gwałt czy poobserwować jeszcze i podać wieczorem espumisan. Ile może kosztować taka wizyta? (To stało się w najgorszym możliwym momencie, mam teraz mnóstwo wydatków i każdy grosz sie liczy :() proszę o pomoc !!

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Prosze o pomoc !
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 30, 2011, 14:40:52 pm »
Masuj brzuszek w strone omyka, królik połozony na pleckach.

Tutaj weci: http://www.kroliki.net/pl/weterynarze/weterynarze/lekarze-weterynarii-wg-miejscowosci

Ile dałaś espumisanu?

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Odp: Prosze o pomoc !
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 30, 2011, 14:51:32 pm »
juz teraz ponowniem ozna podac Espumisan..
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Prosze o pomoc !
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 30, 2011, 15:13:41 pm »
Sprobuj go poganiac, zeby sie poruszal. Jak krolik jest w ruchu, to jelita zaczynaja pracowac.
Wizyta u weta na pewno nie bedzie az tak droga. Mysle, ze wet podalby jakies leki i to by wyszlo ok 25-35zl, jak myslicie dziewczyny?
Zaparz mu jakis ziolka, rumianek, miete albo herbatke koperkowa i sprobuj go poic strzykawka. Sprobuj tez podtykac pod nosek jakies smakolyki, ale w miare mozliwosci, zeby nie zawieraly duzo cukru. Lepiej np. koperek a nie suszony banan. Ale dobrze by bylo, gdyby skubnal cokolwiek. Mozna podac te gluty z siemienia lnianego.
A czy jakies bobeczki robil w ostatnim czasie?

Inga

  • Gość
Odp: Prosze o pomoc !
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 30, 2011, 16:35:22 pm »
Ja byłam u weta z Karmen (też zator w brzusiu) zapłaciłam 19,00 zł. Poszukaj na forum sporo porad jest dotyczących wzdęć.

Paulina.sy

  • Gość
Odp: Prosze o pomoc !
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 30, 2011, 18:01:04 pm »
Dziekuje wam za odpowiedzi. Nie chciałam zwlekać (bo wiadomo jak to się może skończyć) więc pojechaliśmy na wizytę do Kliniki wet. w Katowicach - Brynowie. Pani dr bardzo sympatyczna, zrobiła króliczkowi rentgen - wyszły gazy w jelitach i powiększony żołądek. Króliś dostał kroplówke na wzmocnienie i kilka innych zastrzyków. Dodatkowo pastę która mam podawać mu w domu. Własnie przed chwilą wróciliśmy i jest już lepiej - pierwsze co zrobił po wyjściu z transporterka to napił się - czego przez cały dzień nie robił. Jutro jedziemy na wizyte kontrolną - trzymajcie za nas kciuki :)

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Prosze o pomoc !
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 30, 2011, 18:06:44 pm »
Na pewno bedzie dobrze :przytul

Paulina.sy

  • Gość
Odp: Prosze o pomoc !
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 01, 2011, 23:13:03 pm »
Jest już ok, ale cały czas go obserwuje. W związku z tym pytanie do bardziej doświadczonych: co robić by uniknąć takich problemów w przyszłości? Jakaś specjalna dieta, może podawać coś co zapobiega wzdęciom? Pierwszego dnia królik był na diecie siankowej, drugiego dnia po wizycie kontrolnej dostaliśmy pozwolenie na granulat. Jednak nic więcej jeszcze mu nie podawałam (żadnych merchewek itp - chociaż próbował bezczelnie ukraść kawałek, który leżał obok klatki :D). Czy np. koperek zapobiega wzdęciom? Albo jakieś inne ziółko? Będę wdzięczna za odpowiedzi.

nuka

  • Gość
Odp: Prosze o pomoc !
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 01, 2011, 23:32:16 pm »
Listę wątków o wzdęciach na naszym forum uzyskasz wpisując w szukajce hasło "wzdęcia" i zaznacz tylko tematy wątków.
Wszystko o wzdęciach z miniaturki bez tajemnic http://www.miniaturkabeztajemnic.com/wzdecia.html

Paulina.sy

  • Gość
Odp: Prosze o pomoc !
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 04, 2011, 08:47:19 am »
Kurcze, on znowu dzisiaj jest jakiś dziwny... co prawda nie burczy już nic, ale jest osowiały i nie chce zjeść. Tylko się napił ;/ nic takiego nie jadł, zeby mu znowu zaszkodzilo (siano+granulat)... znowu się martwię ;/

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Prosze o pomoc !
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 04, 2011, 09:02:36 am »
Paulina, może wybierz się z małym do weta? Zrezygnuj z granulatu na razie, podawaj małemu siano i suszki. Granulat właśnie powoduje takie żołądkowe sensacje.