Autor Wątek: Czy królik moze byc wychowywany od malucha bez granulatowo?  (Przeczytany 3402 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PFK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 260
  • Płeć: Kobieta
Czy królik moze byc wychowywany od malucha bez granulatowo?
« dnia: Luty 02, 2011, 17:48:30 pm »
W takim wypadku zwiększyć ilość suszek,siana,warzyw? bo wiem,ze dorastajacy krolik,powinien miec pelna miche granulatu.Jak to zastapic?

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta

Offline PFK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 260
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czy królik moze byc wychowywany od malucha bez granulatowo?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 02, 2011, 22:18:09 pm »
Dzieki Mysza,w sumie to wiem.
chcialabym tylko znac mniej wiecej ilosci suszek,jakie mam podawac,nim sa bardzo mlode.(wtedy potrzebuja wiecej jedzenia,bo rosna)Bo narazie same sianko,i mysle jak dac im odpowiednia ilosc skladnikow odzywczych,nie zaczynajac karmic granulatem,bo na warzywa bede musiala poczekac.

nuka

  • Gość
Odp: Czy królik moze byc wychowywany od malucha bez granulatowo?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 02, 2011, 22:28:41 pm »
PFK, małe jak juz zaczynają same skubać to jedzą wszystko to co dostaje matka. Świeże warzywa, suszki, sianko, chyba tylko przysmaków nie uda im sie matce z pyska odebrać. Dlatego z warzywami możesz nie czekać, ich układ pokarmowy jest już przyzwyczajony do takiego jedzenia. Dodatkowo mleko matki działa zbawiennie.

Maluchy które kupowane są w zoologach zostały zbyt wcześnie zabrane od matki, w sklepach dostają wiadomo jakie smieci do jedzenia, mleka matki nie maja, dlatego dla bezpieczeństwa przyjmuje sie 3 miesiące jako wiek odpowiedni do wprowadzenia warzyw.

Podpatrz czy małe podbierają matce jedzonko, jeśli tak to nie zmieniaj nic w ich diecie, zwiększ tylko ilość podawanych pokarmów.

Offline PFK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 260
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czy królik moze byc wychowywany od malucha bez granulatowo?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 02, 2011, 23:06:02 pm »
Narazie tylko sianko,i troche suszek podjadly :)
w takim razie dzieki,juz wszystko wiem.