Autor Wątek: Burczenie w brzuszku  (Przeczytany 6383 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

maniek123

  • Gość
Burczenie w brzuszku
« dnia: Styczeń 11, 2011, 20:33:22 pm »
Witam.
Mam straszny problem, mój 8-letni królik jest chyba chory. Ciągle burczy mu w brzuchu, z klatki wychodzi niekiedy pobiegać, je normalnie i bobki też robi normalnie. Boje się że może zdechnąć. Chętnie pojechałbym z nim do weterynarza ale mam straszne problemy finansowe i nie mam funduszy na wizytę. Trochę czytałem na ten temat i próbowałem pomasować go po brzuchu lecz ten od razu uciekał. Brzuch ma raczej twardy. Jutro w aptece kupie espunisan ale jak mu to podać? Pomocy!

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Burczenie w brzuszku
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 11, 2011, 20:36:00 pm »
Skąd jesteś?

Espumisan kup w kroplach, dla dzieci. Wkrapiasz na łyżeczkę, wciągasz strzykawką bez igły i podajesz królikowi do pyska (też bez igły, sama strzykawka, im mniejsza, tym łatwiej podać).
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

maniek123

  • Gość
Odp: Burczenie w brzuszku
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 11, 2011, 20:38:45 pm »
Jestem z Katowic. Już jutro zastosuje ten espumisan.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Burczenie w brzuszku
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 11, 2011, 20:46:14 pm »
Jak dasz radę to pożycz od kogoś kasę i na wszelki wypadek podjedź do weta (Rybicki?), może nie będzie bardzo kosztownie, a przynajmniej ktoś na niego fachowo rzuci okiem.
Przy 8-letnim króliczku takie wizyty kontrolne jednak są potrzebne.

Powodzenia  i daj znać, co z uszatkiem.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Burczenie w brzuszku
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 11, 2011, 21:53:20 pm »
Maniek , Bośniak ma racje . Mój 10,5 letni krolik zmarł. Zaczęło się takim burczeniem i wzdeciem . Perystaltyka jelit u takich kroliczkow jest spowolniona . Tylko idx do weta kroliczego . Mój psi , nie wyleczył mi Frania. To naprawde poważna sprawa u seniorów. Masuj brzuszek . często. W Katowicach chyb jest apteka calodobowa. Ja bym radzila juz dzisiaj dac espumisan . Okolo 0,7 cm w strzykawce . Jak burczy to ewidentne wzdecie

nuka

  • Gość
Odp: Burczenie w brzuszku
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 11, 2011, 23:42:21 pm »
Ja dodam, że jeśli zwierzak nie pozwala na podanie leku ze strzykawki prosto do pysia to innym sposobem na łagodne podanie leku jest nakropienie go na łapki. Królik wyliże lek bo to przeciez "brudzi" futerko

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Burczenie w brzuszku
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 12, 2011, 00:15:02 am »
A jeśli burczy w brzuszku podczas np.jedzenia cykorii ? To też coś złego ?

Offline misia01

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2367
  • Płeć: Kobieta
    • Namaluję obrazy
  • Lokalizacja: Minsk Maz.
  • Pozostałe zwierzaki: koty,psy,konie
  • Za TM: Misia (13.03.2020 r) :(
Odp: Burczenie w brzuszku
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 12, 2011, 00:38:27 am »
Mojej Misi np.się przelewa w brzuszku jak pije wodę :D

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Odp: Burczenie w brzuszku
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 12, 2011, 09:37:42 am »
burczenie to nie zawsze zly znak..mojemu Frankowi czesto sie przelewa i tak burczy,ze jak siedze kolo niego to slysze..to zapewne praca jelit..brzucho wtedy mieciutki jest..
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Burczenie w brzuszku
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 12, 2011, 16:35:21 pm »
No już myślałam że do weterynarza trzeba z tym ale ok jak to jest ok w takich przypadkach.

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Burczenie w brzuszku
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 12, 2011, 17:05:37 pm »
Ale Maniek123 napisałm ,że burczy w brzuszku i brzuchol jest twardy. Tutaj jest się czym martwic.

Offline monika.k

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 746
  • Płeć: Kobieta
  • żyj tak jakby każdy dzień miał być ostatnim
Odp: Burczenie w brzuszku
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 12, 2011, 18:16:39 pm »
jak się nie da prosto do pycha podać ani na łapki to ja nakrapiałam swoim na zieleninkę i podawałam aby jadły jako pierwsze te warzywko zanim zdążyły wyczuć że pachnie nieco inaczej.
Dziunia-baranek podrzutek , Pusia-o.belg znaleziona na ulicy. ; Dukat adoptowany z spk , Zebek i Misia adoptowane. Koty - Behemot vel Cynamon, Szaruś, Kubuś, Anielka, Chmurek.Za TM- Tuptuś, Dżekuś , Sisi  (31 październik 2010) , Trusia (9 maj 2011), Lucy - lewek ( 2012 ).



maniek123

  • Gość
Odp: Burczenie w brzuszku
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 13, 2011, 16:44:32 pm »
Myśle że jest już lepiej tylko przyjmuje lek niechętnie wręcz na siłe, a gdy przyjmie zaczyna machac nogami jakoś nerwowo. Znacie jakiśłagodniejszy sposób na podanie leku?

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Burczenie w brzuszku
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 13, 2011, 16:55:51 pm »
Maniek123 wskazane jest jeszcze  podawanie Lakcidu dwa razy dziennie przez 5-6 dni. Kupujesz Lakcid w aptece, to kosztuje około10 zl za 10 ampułek. Jedna ampułke po zerwniu glówki napełnisz strzykawka  woda (przegotowana i wystudzoną)  i pomieszaj. Potrząśnij , nabierz w strzykawke 1/2 ampułki i do pysia . Rano i wieczorem po pół.Niestety nie ma innego sposobu niz opisane powyżej . Trzeba na siłe niejednokrotnie , najlepiej  wypracowac sposób. Sa króliczki , które chetnie pija ze strzykawki ( bez  igły)A w ogóle to jaki lek podawaleś, czy byłes u weta ?No i  przez pare dni dieta siankowo-suszkowa.

maniek123

  • Gość
Odp: Burczenie w brzuszku
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 13, 2011, 17:01:25 pm »
O wecie nie mam co myśleć z moją obecną sytuacją. Podaje mu espumisan.

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Burczenie w brzuszku
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 13, 2011, 17:07:13 pm »
To jak możesz to podaj mu także Lakcid i dieta siankowo-suszkowa przez parę dni  nie zaszkodzi  mimo ,że jest lepiej. Flora bakteryjna wróci do równowagi  i brzusio  zacznie pracowac prawidlowo. Lakcid nie jest drogi , a zawsze warto miec go pod ręką.

Paulina.sy

  • Gość
Odp: Burczenie w brzuszku
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 30, 2011, 10:45:50 am »
Hej, mam podobny problem. Wyraźnie słyszę taką "rewolucję" w brzuchu małego :( nie jest zbyt chętny na jedzenie. Mało zjadł w nocy, nie chce też dawać "buziaków" jak zwykle. Martwie się. Ma ok. 2,5 roku. Proszę o radę co robić. Dzis jest niedziela, poza tym nie znam w okolicy dobrych weterynarzy od królików (jestem z Bytomia). Lecieć do apteki i dac mu espumisan?