Autor Wątek: Mój królik zmarł na pomór.. Co mam zrobic.. ?  (Przeczytany 18832 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline darialekaryzk

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Płeć: Kobieta
Odp: Mój królik zmarł na pomór.. Co mam zrobic.. ?
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 28, 2011, 23:17:11 pm »
ja  bym proponowała jeśli masz wątpliwości skorzystać z porady weta, a co do wikipedii to lepiej nie opierać się tylko na niej i nie chodzi mi tu o tą kwestię tylko, bo przecież to wolna encyklopedia, co do wirusa dziewczyny mają rację lepiej przeprowadzić dezynfekcję wszystkiego z czym królik miał styczność w domu.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Mój królik zmarł na pomór.. Co mam zrobic.. ?
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 28, 2011, 23:58:13 pm »
a co do wikipedii to lepiej nie opierać się tylko na niej i nie chodzi mi tu o tą kwestię tylko, bo przecież to wolna encyklopedia
Akurat artykul o pomorze napisany jest przez czlonka SPK, jest rowniez podana bibliografia. Taki sam tekst podany jest na oficjalnej stronie Stowarzyszenia, wiec to nie sa jakes tam bzdurki napisane przez kogos tam.

Offline bziunda

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 195
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Racibórz
  • Moje króliki: Lilo
  • Za TM: Edmund, Stitch
Odp: Mój królik zmarł na pomór.. Co mam zrobic.. ?
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 29, 2011, 09:44:52 am »
Skoro doradzacie dziewczynie zastosowanie formaliny i ługu sodowego, to ufam że to niezbędne. Ale od siebie dodam, że autorka tematu powinna oprócz zakupieniatych środków,uważnie przeczytać kartę charakterystyki substancji i bardzo dokładnie zastosować wymienione środki ochrony osobistej! Najlepiej by było, gdyby ktoś ją wyręczył z dezynfekcji.
I proszę pamiętaj szczególnie o ochronie dróg oddechowych i oczu jeśli środek będziesz rozpylać (nie wiem jaką ma postać).
Ług sodowy (wodorotlenek sodu) koroduje metale, więc nie wiemco się stanie z prętami klatki.
Jako ciekawostkę napiszę, że 2% roztwór ługu stosuje się przy produkcji paluszków! A klasyfikowany jest jako substancja silnie żrąca i niebezpieczna :)

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Mój królik zmarł na pomór.. Co mam zrobic.. ?
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 29, 2011, 13:08:41 pm »
Jakie królik miał objawy, ze podejrzewasz pomór?
Czy nie możesz wziąć królika, który już będzie po wszystkich szczepieniach?

Jeśli to pomór, to umycie klatki octem nie wystarczy. Po pierwsze dlatego, że ocet nie zabije wirusa, po drugie dlatego, że wirus nie siedział tylko w klatce, tylko może być wszędzie w mieszkaniu.

Do odkażania używam Virkonu (jest też Virkon S) - co prawda nie odkażałam jeszcze po żadnych strasznych chorobach, ale profilaktycznie po tymczasowiczach - tak.

PS
Jeśli królik trafił do Ciebie w wieku 6-tygodni jest duża szansa, że umarł na coś innego. Dlatego też pytam o objawy.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

tokra

  • Gość
Odp: Mój królik zmarł na pomór.. Co mam zrobic.. ?
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 31, 2011, 15:05:53 pm »
http://krolikiminihodowlane.blog.onet.pl/
sobie poczytaj,masz tam objawy,postępowanie itd. jeśli to był pomór to musisz ZAWSZE iść do veta i mu to zgłosić,wtedy pojawiają się oficjalne ostrzeżenia dla innych hodowców,tego wymaga uczciwość