Autor Wątek: Dziwny Guz  (Przeczytany 4161 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

foremcia

  • Gość
Dziwny Guz
« dnia: Styczeń 27, 2011, 18:49:57 pm »
Witam Jestem nowy tutaj.Mam problem z króliczkiem miniaturka ok 8 lat. Podczas czesania zaobserwowałem u niego w okolicach lewej strony pyszczka guz wielkości górnej części kciuka (ok. 2cm) odstaje od skóry. Znajduje się na nim pełno żyłek .  Dziwnie zwisa . Wcześniej tego nie zaobserwowałem, ponieważ nie czesałem go aż tak dokładnie. Nie wiem co zrobić ? Czy powinienem iść z tym jutro do weterynarza? Właściwie co to może być?  Nie wiem też czy mam się martwić tym czy to może nic poważnego? Bardzo proszę o szybką odpowiedź ! Z góry dziękuję za odpowiedź. Serdecznie pozdrawiam. Foremcia

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Dziwny Guz
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 27, 2011, 19:28:56 pm »
Koniecznie do weta. Skad jestes? Dobrze by bylo, zeby to byl doswiadczony wet znajacy sie na krolikach. Przy pyszczku to moze byc ropien. Trudno powiedziec. A jest obrosniety futerkiem ten guz? Moze masz mozliwosc zrobic fotke.

foremcia

  • Gość
Odp: Dziwny Guz
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 27, 2011, 19:41:32 pm »
Nie nie jest obrośnięty jest taki "łysy" . Gdy go dotykam to królik próbuje odsunąć mi rękę głową chyba. Jestem ze Starogardu Gdańskiego, ale mam już sprawdzonego weta. Poszukam możliwości przesłania wam fotki.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Dziwny Guz
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 27, 2011, 19:44:46 pm »
To musi obejrzec lekarz, bo jesli to ropien, to bedzie wymagal czyszczenia. Ale moze to jakis guz i lekarz uzna, ze nie wart go ruszac, chociazby ze wzgledu na wiek kroliczka. Moze to jakis tluszczak, wlokniak. Czasem takich spraw lekarze nie usuwaja. Ale trzeba sprawdzic w pyszczku czy z zabkami jest ok, czy kroliczek moze normalnie jesc i nic nie sprawia mu klopotu i bolu.

foremcia

  • Gość
Odp: Dziwny Guz
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 27, 2011, 19:48:36 pm »
Raczej tak. Ogólnie zachowuję się tak jak zwykle.

foremcia

  • Gość
Odp: Dziwny Guz
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 27, 2011, 19:49:45 pm »
Jutro z rana idę do weterynarza.Dziękuje bardzo za pomoc :)

mario-plkl

  • Gość
Odp: Dziwny Guz
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 27, 2011, 21:55:45 pm »
Tocha dobrze mówi- koniecznie do weta. Królik nie daje dotknąć tego, bo sprawia mu to widocznie ból.

Daj znać co z króliczkiem.

Offline monika.k

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 746
  • Płeć: Kobieta
  • żyj tak jakby każdy dzień miał być ostatnim
Odp: Dziwny Guz
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 27, 2011, 22:17:45 pm »
tłuszczaki zazwyczaj nie bolą nawet jak gdzieś delikatnie uciska więc koniecznie wet oby to nie była narośl nowotworowa czy ropień.Trzymam kciuki i napisz co z króliczkiem i co wet powiedział
Dziunia-baranek podrzutek , Pusia-o.belg znaleziona na ulicy. ; Dukat adoptowany z spk , Zebek i Misia adoptowane. Koty - Behemot vel Cynamon, Szaruś, Kubuś, Anielka, Chmurek.Za TM- Tuptuś, Dżekuś , Sisi  (31 październik 2010) , Trusia (9 maj 2011), Lucy - lewek ( 2012 ).



foremcia

  • Gość
Odp: Dziwny Guz
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 28, 2011, 21:26:27 pm »
Witam Otóż dzisiaj mój królik miał zabieg usunięcia tego jak to się okazało ropienia. Ma parę szwów, ogólnie chyba czuję się lepiej. Jutro na zastrzyk, a za 10 dni do zdjęcia szwów. Bardzo dziękuję wam za serdeczne rady w sprawie królika i pozdrawiam was i wasze króliczki. :)

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Dziwny Guz
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 28, 2011, 21:30:56 pm »
W takim razie trzymamy kciuki za szybki powrot do zdrowia :*

mario-plkl

  • Gość
Odp: Dziwny Guz
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 28, 2011, 22:15:32 pm »
Trzymamy kciuki za królika  :przytul Zdawaj relacje jak się miewa