Autor Wątek: Bestialsko zamordowali psa.Podpisz petycje  (Przeczytany 12698 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

józwa

  • Gość
Bestialsko zamordowali psa.Podpisz petycje
« dnia: Styczeń 14, 2011, 13:55:02 pm »
Adoptowali sunie, przywiazali linka to samochodu i ciagneli az urwali jej glowe.
Nie mam slow
Podpiszcie petycje o najwyzszy wymiar kary
Mozna podpisywac juz tylko dzisiaj
W poniedzialek proces
http://www.petycjeonline.pl/petycja/petycja-w-sprawie-orzeczenia-bezwzglednej-kary-pozbawienia-wolnosci/66

Offline j_j

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 741
  • Lokalizacja: Opole
  • Moje króliki: Dumbo & Pysia, Popo & Nelson
Odp: Bestialsko zamordowali psa.Podpisz petycje
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 14, 2011, 16:20:27 pm »
Nie mogę wejść na link :(

józwa

  • Gość
Odp: Bestialsko zamordowali psa.Podpisz petycje
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 14, 2011, 16:29:51 pm »
rzeczywiscie nie dziala
tu powinno sie udac
http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=6148

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Bestialsko zamordowali psa.Podpisz petycje
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 14, 2011, 16:48:48 pm »
Podpisałam.Mam nadzieję że to się uda !!

józwa

  • Gość
Odp: Bestialsko zamordowali psa.Podpisz petycje
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 14, 2011, 17:37:49 pm »
przeslijcie prosze gdzie sie da
dobrze by bylo zeby sady w koncu zaczely powaznie traktowac takie sprawy
im wiecej ludzi sie podpisze tym wieksze szanse

jak sobie wyobrazam co ten zwierzak czul....

Offline andźka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Płeć: Kobieta
Odp: Bestialsko zamordowali psa.Podpisz petycje
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 14, 2011, 23:32:29 pm »
Ja podpisywałam już wcześniej. Teraz tak postąpili z psem a następnym razem któremuś znudzi się własne dziecko bo będzie za głośno płakało...


Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Bestialsko zamordowali psa.Podpisz petycje
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 15, 2011, 14:13:34 pm »
Ja tez podpisalam te petycje. W ogole zaniemowilam, jak przeczytalam artykul o tym...

Ale tak odchodzac na chwile od tematu tego biednego psiaka, ciekawa jestem czy kiedys doczekamy sie kar za zabijanie takich zwierzat jak kroliki, kury, krowy, lisy na fermach czy sarny na polowaniach? Przeciez to tez sa zwierzeta. Tez czesto umieraja w cierpieniu, sa bestialsko zabijane. O tym nikt tak glosno nie krzyczy... Nadal mamy ogolnie przyjety rozdzial na zwierzeta rowne i rowniejsze :(

Offline król Bobiszon

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 792
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Buba, Icek (Bethoven)
  • Za TM: Bobek
Odp: Bestialsko zamordowali psa.Podpisz petycje
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 15, 2011, 14:29:01 pm »
Ostatnio coraz głośniej się robi o takich przypadkach. Jeżeli chodzi o tych zwyrodnialców, to podobno to nie pierwszy taki czyn w ich wykonaniu. Najprawdopodobniej wcześniej też się znęcali nad innymi zwierzakami. W reportażu poświęconemu tej sprawie mieszkańcy wsi, skąd oskarżeni pochodzą, powiedzieli, że wszyscy sobie świetnie zdają sprawę, co się dzieje i co to za ludzie (i czego się dopuszczają), ale nie chcą iść z tym na policję, bo boją się odwetu.
Chłopak, który zmuszał swojego brata do znęcania się nad kotem, trafił pod opiekę psychologa (z rozmowy z jego rodzicami wynika, ze to dosyć rozsądni ludzie i sami wcześniej prosili o pomoc dla syna, ale nikt im nie pomógł).
Wczoraj mówili o kolejnym przypadku. Mężczyzna wyszedł z psem na spacer i zostawił go na przejeździe kolejowym. Pies nie przeżył. Człowieka przesłuchano i wypuszczono do domu, ponieważ...pies nie był na smyczy i nie był przytrzymywany na siłę (sam siedział na torach).
Ciężko jest o tym wszystkim słuchać. A nawiązując do wcześniejszej wypowiedzi Tochy to obawiam się, że, niestety, ale podejścia ludzi się tak szybko nie zmieni.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Bestialsko zamordowali psa.Podpisz petycje
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 15, 2011, 15:03:22 pm »
ponieważ...pies nie był na smyczy i nie był przytrzymywany na siłę (sam siedział na torach).
Takie tlumaczenie przypomina mi troche sredniowieczne procesy zwierzat. Normalnie czarny humor jakis. Jeszcze brakuje, zeby dodali, ze pies popelnil samobojstwo... Wiadomo, ze jesli mial komende 'zostan' to zostal... :( Zreszta ponoc zostalo to sfilmowane. Ciekawe czy gdyby polozyc dziecko na torach, to wystarczyloby tlumaczenie, ze nikt go tam nie trzymal sila?
Czasami to ja juz nie wiem... Skoro psa-zwierze chronione prawem- mozna zabic bezkarnie, to o czym my tu w ogole mowimy... Jaki szacunek, jakie prawa zwierzat?

Czytalam ostatnio o nowinkach technicznych i opisywano m.in. sztuczna foke, ktora zachowuje sie jak zywa. Jedna z jej zalet jak to nazwano (trudno wyczuc czy sarkastycznie) jest to, ze mozna ja bic i kopac, a foka nie odda, nie ugryzie. Chca ja stosowac do animalo terapii (czy jak to sie tam zowie) u dzieci uczulonych na siersc zwierzat. A to dopiero nam dzieciaczki wyrosna  :knuje

Znalazlam tez cos takiego: To filmowy zwiastun ksiazki. Nie wiem czy mozna ja kupic w wersji polskiej. Ale sam zwiastun wart jest obejrzenia i przemyslenia.
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=P6SdSoojUw4" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=P6SdSoojUw4</a>
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2011, 15:44:14 pm wysłana przez Tocha »

Offline król Bobiszon

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 792
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Buba, Icek (Bethoven)
  • Za TM: Bobek
Odp: Bestialsko zamordowali psa.Podpisz petycje
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 17, 2011, 19:04:44 pm »
Przed chwilą usłyszałam, ze dziś zapadł wyrok w sprawie zamordowania psa przez trzech mężczyzn z Lipnicy. Dostali po 10 lat bezwzględnej kary więzienia. 

Offline Jakub

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1629
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Bestialsko zamordowali psa.Podpisz petycje
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 17, 2011, 19:11:03 pm »
I zarombiście. Niech zgniją w pierdlu. Za kratami może przez ten czas będą mieli czas na przemyślenie wszystkiego.
edit: Oni dostali po 10 miesięcy a jedem 12 ale to i tak dobrze bo jeszcze po 2,5 tys grzywny na rzecz TOZ-u

Offline olinka23

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 128
  • Płeć: Kobieta
Odp: Bestialsko zamordowali psa.Podpisz petycje
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 17, 2011, 19:12:58 pm »
Ej, ale czy oni przypadkiem nie dostali 10 mięsiecy więzienia...?

Offline Madziula85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1256
  • Płeć: Kobieta
Odp: Bestialsko zamordowali psa.Podpisz petycje
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 17, 2011, 19:13:55 pm »
Dostali po 10 lat bezwzględnej kary więzienia.
tak jest 10 miesięcy :)

Offline król Bobiszon

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 792
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Buba, Icek (Bethoven)
  • Za TM: Bobek
Odp: Bestialsko zamordowali psa.Podpisz petycje
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 17, 2011, 19:15:19 pm »
Ups...przepraszam, ale jednym uchem usłyszałam.. :icon_redface

Offline Madziula85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1256
  • Płeć: Kobieta
Odp: Bestialsko zamordowali psa.Podpisz petycje
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 17, 2011, 19:17:21 pm »
kary 10 lat były by fantastyczne, ale w Polsce cieżko dostać 2 lata więc 10 miesięcy to chyba sukces.

Offline król Bobiszon

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 792
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Buba, Icek (Bethoven)
  • Za TM: Bobek
Odp: Bestialsko zamordowali psa.Podpisz petycje
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 17, 2011, 19:21:15 pm »
Jeszcze raz przepraszam za zamieszanie. Emocje wzięły górę :icon_redface
Dobre i te 10 miesięcy. Może inni się opamiętają (może to nie takie marzenie ściętej głowy). Ciekawe, czy przed sądem postawią tego gościa, co wziął psa na tory. Mam nadzieję, że tak.

Offline Madziula85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1256
  • Płeć: Kobieta
Odp: Bestialsko zamordowali psa.Podpisz petycje
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 17, 2011, 19:23:17 pm »
król Babiszon --> nic nie szkodzi , można się pomylic. Powinni każdego ciagnac przed sąd a nie jakieś grzywny dawać :( A o co chodzi z psem na torach? nie słyszałam

Offline król Bobiszon

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 792
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Buba, Icek (Bethoven)
  • Za TM: Bobek
Odp: Bestialsko zamordowali psa.Podpisz petycje
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 17, 2011, 19:29:16 pm »
Wczoraj mówili o kolejnym przypadku. Mężczyzna wyszedł z psem na spacer i zostawił go na przejeździe kolejowym. Pies nie przeżył. Człowieka przesłuchano i wypuszczono do domu, ponieważ...pies nie był na smyczy i nie był przytrzymywany na siłę (sam siedział na torach).
Policja ma film, na którym całość jest pokazana.

Offline Madziula85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1256
  • Płeć: Kobieta
Odp: Bestialsko zamordowali psa.Podpisz petycje
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 17, 2011, 19:31:44 pm »
brak słow , ludzie są bez serca :(:(:(

Offline Simran86

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 599
  • Płeć: Kobieta
  • Zolinko Mamusia tęskni:(
Odp: Bestialsko zamordowali psa.Podpisz petycje
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 17, 2011, 19:32:53 pm »

Offline Madziula85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1256
  • Płeć: Kobieta
Odp: Bestialsko zamordowali psa.Podpisz petycje
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 17, 2011, 19:35:49 pm »
absolutnie ja nie chce na to patrzeć

kasiagio

  • Gość
Odp: Bestialsko zamordowali psa.Podpisz petycje
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 17, 2011, 19:55:44 pm »
Wydaje mi się , że ze wszystkich wyroków wydanych odkąd prawo znęcania się nad zwierzętami obejmuje max. wyroku 2 lata więzienia , muszę napisać że wyrok jest " niezły "   w sensie ,że te 10 i 12 miesięcy odsiedzą w pierdlu i nie ma żadnych czynników łagodzących ten okrutny czyn , ale mam ogromną nadzieje ,że inni sędziowie pójdą w ślady tego sędziego i zaczną wydawac takie właśnie wyroki bezwzględnego odsiedzenia kary , bez możliwości odwołania :) 

józwa

  • Gość
Odp: Bestialsko zamordowali psa.Podpisz petycje
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 21, 2011, 13:54:28 pm »
Wydaje mi się , że ze wszystkich wyroków wydanych odkąd prawo znęcania się nad zwierzętami obejmuje max. wyroku 2 lata więzienia , muszę napisać że wyrok jest " niezły "   w sensie ,że te 10 i 12 miesięcy odsiedzą w pierdlu i nie ma żadnych czynników łagodzących ten okrutny czyn , ale mam ogromną nadzieje ,że inni sędziowie pójdą w ślady tego sędziego i zaczną wydawac takie właśnie wyroki bezwzględnego odsiedzenia kary , bez możliwości odwołania
ciesze sie ze dostali te 10mc i ze posiedza(wielu w ogole nie dostaje wyrokow i co najwyzej konczy sie na grzywnie) ale mysle ze to za malo
jesli max wyrok to 2 lata to wlasnie ten powinni dostac bo nie wiem co gorszego i okrutniejszego mozna zrobic