Autor Wątek: tapet i kable  (Przeczytany 7436 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Monia

  • Gość
tapet i kable
« dnia: Styczeń 22, 2006, 22:14:35 pm »
ja mam swojego kroliczka od miesiaca :) jest to baranek ;) i mam z nim proble bo od jakiegos tygodnia zabral sie za podjadanie tapet i kabli;/ i nie bardzo wiem jak go oduczyc tego ;/

Katasza

  • Gość
tapet i kable
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 23, 2006, 00:27:20 am »
niektore "egzemplarze" sa niereformowalne :D moje mam od ponad pol roku i niestety zadne metody nie skutkowaly i nie skutkuja...porozrzucane rolki po papierze toaletowym, kulki z gazet, klaskanie w rece zeby tapete kojarzyly z nieprzyjemnym dzwiekiem (w tym przypadku farba na scianach i tynk, tapet nie mam) i wiele innych.

Monia

  • Gość
tapet i kable
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 23, 2006, 08:02:57 am »
o kurcze :( to nie wesolo :( bede musial chyba z maluchem intensywnie popracowac ;p moze mi sie uda jagos go oduczyc ;)

u_megi

  • Gość
tapet i kable
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 23, 2006, 08:38:52 am »
My mamy w domu dwie takie "kablary" i "tapeciary"  ;-)  i nie ma na to żadnej siły, podoklejałam tapety tam gdzie choć odrobineczkę odłaziły ale bez pozytywnych rezultatów, gazety gałązki rolki itp nic nie pomagają - ja już poprostu przestałam się tym przejmować.

Może spróbuj jakoś ograniczyć dostęp swojemu króliczkowi do ścian - bo że go oduczysz, ja osobiście wątpię :diabel:  ale może ktoś ma inne doświadczenia...

Monia

  • Gość
tapet i kable
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 23, 2006, 08:42:17 am »
a jak oduczyc kroliczka wcinania notatek:> i ksiazek:> bo z niego jest taki lakomczuch ze wcina kazdy papier jaki znajdzie sie w okolicach jego kroliczej mordki;)

michak

  • Gość
tapet i kable
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 23, 2006, 08:48:25 am »
Królika raczej nieoduczysz ale za to możesz mu dać coś innego. Naprzykład papierowe pudło. I niech sobie właśnie je gryzie :)

u_megi

  • Gość
tapet i kable
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 23, 2006, 08:54:39 am »
O własnie - ja dałam naszym taki karton - już go kończą  ;-) , ale książki, gazety itp w naszych rękach to i tak puszny kąsek. kiedy coś czytam a one biegają w pobliżu zawsze daję im coś extra do poczytania, ale to też zwykle zajmuje je tylko na chwilkę...

Offline weraw85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 263
tapet i kable
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 23, 2006, 22:10:59 pm »
a moj cwaniak jak poobgryza kable :( to ja je biore tasma izolacyjna i .... juz wtedy ich nie rusza... jakos mu nie smakuja:| mam dziwne wrazenie, ze krolisie lubia gume - mam kapcie takie pod prysznic - juz je prawie cale zjadl:P no, ale jak podkleilam te kable izolacja to juz ich nie rusza - szuka miejsca gdzie jest oryginalny kabel:P raz mi przecial kabel od neta... ale sie wkurzylam;)

mru

  • Gość
tapet i kable
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 23, 2006, 22:59:04 pm »
zlikwidowac tapety zanim królik to zrobi  ;-)

Monia

  • Gość
tapet i kable
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 23, 2006, 23:02:05 pm »
mi kabla od netu nie rusza narazie;p za to bardzo lubi kable usb i od ladowarek;p

margmiBOBEK

  • Gość
tapet i kable
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 23, 2006, 23:35:54 pm »
Nie martw się -mój zmobilizował mnie do zakupu bezprzewodowej klawiaturki i myszy ;) o innych kablach które poprzegryzał nie wspomnę. Woli te cieńsze. Grube go nie kręcą. Musisz poupychać kable tak żeby nie miał do nich dostępu :) Co do tapet, to jak już opierniczył wszystko do wysokości moich kolan, to podoklejałem brakujące pasy. Tyle że poziomo (moja tapeta na to pozwala -identyczny wzór w poprzek jak i wzdłóż), tak żeby wzdłóż całej ściany nie było łączeń, a klej rozrobiłem jeszcze gęstszy niż do raufazy. Tak przyklejonej tapety króliś nie może ruszyć -nie ma jak zahaczyć ząbkami  :diabel:

Daria

  • Gość
tapet i kable
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 26, 2006, 17:06:26 pm »
Kinia wprost ubóstwia podjadanie tapet  :?
W rezultacie mam mnóstwo dziur w tapetach. I żadne rolki czy pudełka nie pomagały :?
Ostatnio ustawiam słoiki i butelki (nawet nie wiecie jak to śmiesznie wygląda  :oh: ) w miejscach z dostępną tapetą  :cojest:
Za kable sie na szczęście nie bierze.

Offline weraw85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 263
tapet i kable
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 26, 2006, 20:12:14 pm »
Wasze krole biora sie za tapety... a moj dran za boazerie... tego sie raczej nie da naprawic:( masakra:P

Monia

  • Gość
tapet i kable
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 26, 2006, 21:42:10 pm »
ojej to wspolczuje :(  u mnie sa juz poprzegryzane kable od sluchawek i myszek  :(  i z tym tez juz nic nei zorbie  ;-)  ale i tak kocham swoej malenstwo  :hehehe:

poison

  • Gość
tapet i kable
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 29, 2006, 11:10:38 am »
ja kupuje regularnie co 2 miesiące nową łądowarke :) bo czasem zapomninam ją schować jak naładuje telefon  :oh:  od wczoraj nie mam nowej klawiatury i głośnika od dvd  :oh:
ale inne kable które niestety musząbyć na wierzchu są w takich grubych harmonijkowych rurach osłonach, i to sie sprawdza! Ktoś tu wyżej zaóważyła że uchaty woli cieńsze kabeli  :> u mnie też tak jest  :hehehe:

Moli

  • Gość
tapet i kable
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 29, 2006, 13:32:18 pm »
U mnie było tak 2-3 lata temu Moli i Szarak ciągle jak je wypuszczaliśmy żeby mogły poharcować sobie po domu ale królaski ciągle obgryzały tapetę!Ale wymyśliłam na to sposoby:

1.Nie wpuszczeć ich do pokoju mamy.

2.Wyremontować nasz pokój i zamiast podłogi zrobić panele.

Królaski są niewpuszczane do pokoju mamy a u mnie w pokoju są panele i ani Moli ani Szarak już tam nie wchodzą i mam spokój z kablami i tapetą :) .

Bonnie_blue

  • Gość
tapet i kable
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 15, 2006, 20:30:17 pm »
Ja po roku bezskutecznych walk zakupilam pare rolek tapety i teraz podklejam ubytki:) Na wybiegu  ma poprzyklejane kartony do sciany