Autor Wątek: Rybnik  (Przeczytany 3264 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Rybnik
« dnia: Listopad 04, 2010, 09:31:11 am »
Szukamy osób chcących współpracować z SPK, jako DT dla króliczków na terenie Rybnika i okolic.



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

maggis1980

  • Gość
Odp: Rybnik
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 04, 2010, 14:18:25 pm »
Ja po odchowaniu Figi i czekajaca na Oskara chyba nie musze sie zglaszac ? :)

Offline Ogonowa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 218
  • Płeć: Kobieta
  • Dźwiedź ;)
    • Hodowla Szczurów Rodowodowych
Odp: Rybnik
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 29, 2010, 18:31:22 pm »
zgagus mnie już sobie zanotowałalś?
szefowa ma podrzucić mi kolejna klatkę ;)
szczurza mama :D
Na szczurzych forach jako baradwys

Offline bziunda

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 195
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Racibórz
  • Moje króliki: Lilo
  • Za TM: Edmund, Stitch
Odp: Rybnik
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 16, 2011, 09:43:53 am »
Chciałamym zadać wam kilka pytań. Ponieważ zastanawiamy się z mężem nad zaoferowaniem DT w przyszłości, a decyzję musimy przemyśleć bardzo dokładnie ze względu na wielkość mieszkania i moją babcię (pomieszkuje u nas).
I tu pytanie; czy króliki trafiają do DT z klatką, a jeśli tak to czy jest to konieczne? Średnio jak długo przebywa królik w DT? Oraz jak to wygląda z opieką wet. tzn. czy SPK wskazuje weta do którego trzeba chodzić itp.?

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Rybnik
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 16, 2011, 13:03:37 pm »
czy króliki trafiają do DT z klatką, a jeśli tak to czy jest to konieczne?

nie jest to konieczne. Jeśli tymczasowy opiekun z różnych powodów nie może lub nie chce zapewnić królikowi chów bezklatkowy 24 godzin na dobę to staramy się wypożyczyć klatkę, chyba, że ma swoją klatkę.

 
Średnio jak długo przebywa królik w DT?

Różnie bywa. Nikt z nas nie może na 100% zagwarantować, że znajdziemy dla niego dobry domek w przeciągu jednego tygodnia. Jedni znajdują domki w przeciągu 1 miesiąca, inne - po 6 miesiącach. Na adopcyjnej nie brakuje takich, które czekają na domek ponad rok.

Edit:

Jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości, ewentualnie chcesz zaoferować DT napisz na adres adopcje@kroliki.net

Pozdrawiam

ak to wygląda z opieką wet. tzn. czy SPK wskazuje weta do którego trzeba chodzić itp.?

Generalnie zanim oddamy króliczka do DS lepiej, żeby był przebadany dokładnie przez króliczego weta. Kastracja to dodatkowa zaleta.
Jeśli opiekun w pobliżu nie ma dobrego i zaufanego weta to możemy pomóc i wskazać dobrego weta.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2011, 14:36:53 pm wysłana przez Kitty27 »