Autor Wątek: zlepione bobki...  (Przeczytany 8628 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ziomek

  • Gość
zlepione bobki...
« dnia: Styczeń 23, 2011, 00:37:50 am »
Dzisiaj wieczorem zauważyłam, że Ziomek zrobił bardzo dziwną kupkę... ; / kilka bobków posklejanych ze sobą w kupę, do tego bardzo brzydko pachnących i to wszystko bardzo miękkie. Potem były już 3 bobki osobno ale też bardzo miękkie...martwię się czy to nie biegunka?
Jest ze mną od 6 dni i karmię go wodą (Żywiec Zdrój niegazowana-podobno najlepsza dla królika bo zawiera najmniej wapnia ale dzisiaj dostał zwykłą przegotowaną, bo zabrakło...), karma Cuni Crispy na przemian mieszana z Cuni junior Nature Versele Laga (wiem, że zła, niestety nie było w sklepie żadnym cuni complete chociaż to żadne wytłumaczenie..jak tylko znajdę Cuni Complete przestawię Ziomka), dzisiaj dostał jeszcze banana, pewnie w za dużych ilościch..+ 2 rodzynki. I sianko wcinał.
Co oznaczają te kupki ? :(
Nie wygląda na osowiałego, biega, skacze, robi fokołki...

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Odp: zlepione bobki...
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 23, 2011, 00:54:56 am »
Cekotrofy,czyli zbyt kaloryczne jedzenie.

ziomek

  • Gość
Odp: zlepione bobki...
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 23, 2011, 01:04:47 am »
Czyli powinnam ograniczyć jedzienie, mieszankę zmienić na granulat, tak?
a te zlepione i miękkie bobki miną do jutra ? więc to nic poważnego, kwestia tego, że troszkę przekarmiam króliczka? ehh ... ;/

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Odp: zlepione bobki...
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 23, 2011, 01:08:41 am »
mniej mieszanki/granulatu na rzecz siana.Królik powinien wyjeść ceko(kał witaminowy) wprost z odbytu.

Offline serducho

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Płeć: Kobieta
Odp: zlepione bobki...
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 23, 2011, 01:14:04 am »
mieszanki jak mieszanki ja bym tutaj stawiala ze tak powiem na tego banana z rodzynkami :)banan, rodzynki itd - to sa przysmaki, tego sie powinno naprawde malenko :)
a ile dalas granulatu?

Offline nellciaa

  • Administrator
  • *****
  • Zarząd SPK
  • *****
  • Wiadomości: 1422
  • Płeć: Kobieta
  • ZARZĄD SPK // GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Sopockie Uszakowo
  • Lokalizacja: Trójmiasto
  • Moje króliki: Tadzia, Leon, Karol
  • Na DT: Tio
  • Pozostałe zwierzaki: Biszkopt, Kafka
  • Za TM: Kazik, Krakers
Odp: zlepione bobki...
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 23, 2011, 08:04:15 am »
Tak naprawde granulatu powinno dawac sie ok lyzki stolowej na dzien a reszta to warzywa i suszone ziola i siano

ziomek

  • Gość
Odp: zlepione bobki...
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 23, 2011, 22:26:27 pm »
tej mieszanki którą teraz dostaje ma prawdę mówiąc pod dostatkiem, bo zawsze dosypuję do miseczki, (wybiera to co najbardziej lubi). Wiem, że powinnam to zdecydowanie ograniczyć, ale wcześniej nie miałam serca mu odmówić jak ciągnął za sobą po całym pokoju paczkę z rodzynkami żeby to jakoś otworzyć...ale po wczorajszym nie na żarty się przestraszyłam i teraz już jestem pewna że mogę mu bardziej tym zaszkodzić nić zrobić przyjemność. Jeszcze wczoraj usłyszałam, że mu się wszystko w brzuszku tak jakby przewraca...dzisiaj już jest okej, nie ma takich pozlepianych bobków, rano natomiast były takie miniaturowe, dosłownie milimetry, teraz już większe ale też jeszcze nie takie twarde jak na samym początku.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: zlepione bobki...
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 23, 2011, 22:50:46 pm »
U krolikow koniczna jest dyscyplina w jedzeniu. Bezkarnie moga jesc siano, trawe i zielenine. Jesli bobki nie sa ok, to jest pierwszy sygnal i trzeba reagowac szybko. Pozniej ceko moga sie przeksztalcic w duze miekkie kupska. Jak sie rozreguluje praca jelit, to potem bedzie ciezko z tego wyjsc. Ogranicz to co kaloryczne. Krolik musi jesc glownie siano. Miseczka z karma nie moze byc pelna non stop. Przestanie jesc siano i zaczna sie problemy z zabkami.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2011, 22:55:31 pm wysłana przez Tocha »

Offline serducho

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Płeć: Kobieta
Odp: zlepione bobki...
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 24, 2011, 03:17:20 am »
a no w takim wypadku to oczywiscie ze granulat czy mieszanka, nno nie, lyzka stolowa dziennie ewentualnie dwa razy dziennie i tyle a reszta jak wszyscy mowia - siano siano i jeszcze raz siano :) oraz zielenina.