Autor Wątek: Tylko na szczepionkę czy również wizyta?  (Przeczytany 3994 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

k_a_s_i_a

  • Gość
Tylko na szczepionkę czy również wizyta?
« dnia: Marzec 25, 2011, 17:59:48 pm »
Mam rocznego króliczka, który był oglądany tylko przez ogólnego weterynarza. Chciałabym go zaszczepić przeciw myxomatozie i pomorowi i zastanawiam się czy konieczna jest wizyta u specjalisty od królików czy mogę pójść tylko na szczepienie?
Nie widzę na razie żadnych objaw żebym mogła się martwić. Chyba że .ew jego ząbkami, bo czytałam że jak króliczki jedzą mieszankę (był nią wcześniej karmiony) to ziarna które w nich są mogą ranić dziąsła i powodować ropienia itp.
I czy teraz powinnam go szczepić, czy bliżej wiosny/lata kiedy będzie kicał po dworze?

Offline Stachu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Tylko na szczepionkę czy również wizyta?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 25, 2011, 18:11:55 pm »
Powinnaś jak najszybciej go zaszczepić. Stasiu szczepiony był w lutym ( miał wtedy ok 6miesiecy). Pan doktor od razu zbadał Stasia  ze wszystkich stron. (a zapłaciłam tylko za szczepienie). Są to bardzo groźne choroby także radzę Ci zabrać futrzaka jak najszybciej do weterynarza.

k_a_s_i_a

  • Gość
Odp: Tylko na szczepionkę czy również wizyta?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 25, 2011, 18:30:02 pm »
Dziękuję bardzo za odpowiedź. Jak będzie samo szczepienie to właśnie zapłacę mniej, ale będzie on przebadany przez ogólnego lekarza, dlatego się tak zastanawiałam. Tak więc w przyszłym tygodniu się wybiorę. Myślę że chyba na łączną.