Autor Wątek: ksiazki o krolikach..  (Przeczytany 16964 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ailime

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 109
ksiazki o krolikach..
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 08, 2006, 21:45:15 pm »
Oo dobrze ze znalazlam ten temat bo sie zbulwersowalam jak przeczytalam te ksiazke z serii hobby :bejzbol  :bejzbol  :bejzbol  przeciez trociny szkodza :bejzbol  a kroliki to zajeczaki a nie gryzonie wiec ziaren im sie nie powinno dawac :bejzbol  dodatkowo ospi klatki..eeej..z ktorego roku jest ta pozycja, bo to strasznie stary poglad przez ktory umarla moja mala Baśka :bejzbol  :zdenerwowany  i mam ochote rozniesc wszystkich ktorzy pisza tak jak ta pani...Basia... :buu  :buu  :buu

Offline cytryna27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 337
  • Płeć: Kobieta
ksiazki o krolikach..
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 20, 2007, 19:18:48 pm »
Ojciec mojego wuja też hodował króliki i dawał im własnie chleb, jakieś ziarna i inne badziewia. Z reguły króliki nie dożywały więcej niż 4. roku życia. Ja sama karmiąc tak mojego pierwszego królika skróciłam mu zycie, miał 3 lata kiedy umarł. A błedy w ksiązkach są i będą niestety. Miałam kilka książek o "gryzoniach", wyrzuciłam wszystkie bo pisano w nich głupoty, typu że królik to gryzoń, że powinien jeść kolby dropsy i inne takie. Ale najbardziej mnie przerażają weterynarze, którzy rozsiewają błędne informacje o pokarmie. U mnie w Bydgoszczy nie ma ŻADNEGO weta który by się naprawdę znał na królikach. Żeby z takiego powowdu jak obejrzenie zębów dawać królikowi narkozę?? To jest nie do pomyślenia. Albo gadanie o ziarnach i kolbach żeby sobie zęby ścierał. Niestety, ale u mnie weterynarze znają się tylko na kotach i psach, taka prawda. Za każdym razem kiedy Kuki choruje idę do weta z duszą na ramieniu żeby czegoś źle nie zrobił. A z publikacji nie polecam żadnej ksiązki tylko porady SPK. Słyszałam że wyszła książka SPK, chętnie bym ją kupiła, mam nadzieję że będzie dostępna dla wszystkich.

anka1388

  • Gość
ksiazki o krolikach..
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 23, 2007, 21:40:25 pm »
Macie racje, ze w ksiazkach jest tyle bledow. i ludzie czytajac je zle sie ucza :/
no ale dobrze ze prawie wszyscy maja internet i moga znalezc takie strony jak porady SPK i Uszata strone i kilka innych w ktorych jest wiele przydanych rzeczy...
Niestety nie wszyscy trudza sie aby dobrze dbac o krolika... dla niektorych to jest niestety zabawka...
Powinno byc tak, ze w sklepie zoologicznym czy gdzie indziej sprzedawalo by sie zwierzeta jak by przyszly wlasciciel odpowiedzial na kilka prostych pytan dotyczacych opieki,diety itp. Niestety sklepy sie zazwyczaj nie interesuja losami zwierzat i zalezy im tylko na sprzedarzy i kasie...
oj. ale wyplynelam z tego tematu na inny...

Rabbitka

  • Gość
ksiazki o krolikach..
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 25, 2007, 21:01:37 pm »
Cytat: "Balb"
"Wodnikowe Wzgórze" Richarda Adamsa. Powieść której bohaterami są króliki. Urocza :-)



Mam tą książkę CUDOWNA :D  :heart

Rabbitka

  • Gość
ksiazki o krolikach..
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 25, 2007, 21:04:56 pm »
Cytat: "Hania"
na podstawie tego chyba byl taki film animowany? za starych dobrych czasow :icon_lol lecial jako wieczorynka. rzeczywiscie fajne, chociaz przyznam sie, ze pare odcinkow wprawilo mnie w przerazenie(ten krolik ze szrama na oku). nie moglam po nich spac :diabelek  no ale to bylo ho, ho a moze i dawniej



Ten film też fajny ale książka to książka. :icon_mrgreen

AgataxD

  • Gość
ksiazki o krolikach..
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 20, 2008, 08:28:03 am »
A ja mam ,,Króliki miniaturowe"Monika Wegler.

Możecie mówić co chcecie ale dla mnie jest świetna!
Bo są i porady dla dzieci(w żółtych dymkach i w jednej pisze ze czemu nie dawać słodkości i itd.))i bardzo mi pomogła gdy moja Kura urodziła małe królisie i po 3 dniach zmarła(wstrząs po porodowy)(ja nie rozmnażałam!!!!)no i zostały dwa brzdące...w książce pisze ile razy dziennie podawać mleko(i jak to robić),że trzeba im masować brzuszki....
No i nawet podają wygląd prawidłowy ząbków :D
I co królik może jeść....No i jest bardzo ciekawy temat(dla dzieci)że to nie są malutkie puszki okruszki i zabawki i oczywiście przytulanki...
Na końcu jest test na zrozumienie królików..
Są jeszcze:
-jaka klatka
-jaki królik jest kiedy jest chory(np.matowe oczka)
-jak zrozumiec królika
-o rasach
-co musimy wiedziec przed wzięciem go do domu
-zabawy
Mogłabym wymieniać więcej ale mi sie nie chcę  :jupi

Majewa

  • Gość
ksiazki o krolikach..
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 20, 2008, 09:18:34 am »
Cytat: "AgataxD"
A ja mam ,,Króliki miniaturowe"Monika Wegler.


Ja mam ,,Króliki miniaturowe" Michael Mettler  :/  :P

Dla dzieci  :lol dostałam ją na komunie wraz z pierwszym króliczkiem  :lol

AgataxD

  • Gość
ksiazki o krolikach..
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 20, 2008, 09:32:56 am »
Prezenciki sie dostaje? :>

Majewa

  • Gość
ksiazki o krolikach..
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 20, 2008, 14:13:01 pm »
yhy ...  :/ lecz to by zły  pomysł

Offline Karusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 701
  • Płeć: Kobieta
ksiazki o krolikach..
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 20, 2008, 15:50:49 pm »
AgataxD, też mam tę ksiązkę, ale ja to chyba wszystkie mam jakie są na rynku polskim o królikach :P . Ta jednak jest naprawdę dobra ;), tez ja polecam, jest napisna bardzo powiem "nowoczesnie" :P , chodzi mi o sposób opieki i żywienia królisiów, nie zalecaja np. ziarna na pierwszym miejscu, a to duzy plus :bukiet
Trunia ['] na zawsze w moim :heart

AgataxD

  • Gość
ksiazki o krolikach..
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 20, 2008, 22:29:59 pm »
Mi także sie podoba...od razu w każdej sytuacji możesz zajrzeć i wiesz co i jak...

Martiff

  • Gość
ksiazki o krolikach..
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 21, 2008, 10:01:11 am »
Ja miałam książkę...

Gniew królika i psa....

Praca w zmowie.. Nie ma co :P

Sen

  • Gość
ksiazki o krolikach..
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 21, 2008, 10:21:30 am »
Ja tam żadnej książki nie kupię, wolę forum. Jest tu wiele doświadczonych osób, a ktoś, kto pisz książki nie zawsze się zna.

AgataxD

  • Gość
ksiazki o krolikach..
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 21, 2008, 10:33:22 am »
Lepiej wysłuchać opinii kilku osób a nie jednej(tzn.książki)

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
ksiazki o krolikach..
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 21, 2008, 19:05:42 pm »
Ja tam książki mam, bo tak jakoś... żeby mieć xD'
Do króliczej kolekcji ;p
I żeby widzieć skąd się biorą mity o królikach, albo zobaczyć co w niej dobrego, a co złego xD
I jeszcze obrazki słodkich królasów  :rotfl2


Sen

  • Gość
ksiazki o krolikach..
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 21, 2008, 23:14:28 pm »
Wiesz, ja mam kolekcję książek o koniach  :jupi
Ale w tych króliczych można napotkać głupoty, dlatego ich nie kupuję. Obstaję przy: forum jest najlepsze!  :diabelek
Chociaż, może znalazłaby się jakaś sensowna książka.

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
ksiazki o krolikach..
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 22, 2008, 22:35:24 pm »
Może SPK kiedyś wyda książkę? :D
Fajnie by było ;p


Sen

  • Gość
ksiazki o krolikach..
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 22, 2008, 22:40:31 pm »
Taką książkę to na pewno bym kupiła  :diabelek
Jak na razie żadnej książki nie mam. Oglądałam w empiku, ale więcej z forum się dowiem niż z takiej książki. Bo tutaj są doświadczenia większej grupy osób, a tam autora, który czasami... pisze bzdury.

Offline Basia i Adam

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 114
  • Za TM: Karampuk, Lolek
ksiazki o krolikach..
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 23, 2008, 00:05:59 am »
"Króliki miniaturowe" Michaela Mettlera to książka, którą kupiliśmy 11 lat temu razem z Karampukiem. Nie jest dla dzieci, chyba że autor napisał też drugą wersję. Była dla nas biblią, bo w tamtych czasach (czego już najstarsi górale nie pamiętają) internet działał w tempie żółwia na wyścigach i trzeba było łączyć się przez modem. :oh:

Oczywiście tylko krowa nie zmienia swoich poglądów, więc przez 11 lat życia Karampuka wprowadzaliśmy modyfikacje, np. po pojawieniu się Uszatej, lub też kiedy 10 lat temu znajomy weterynarz powiedział nam, że kolby powodują zwyrodnienia wątroby.

W każdym razie mogę tylko podziękować autorowi za rady napisane z serca prawdziwie zakróliczonego  :bukiet
B&A
www.zwierzaki.phanfare.com

Karampuk the Great :*

lenka

  • Gość
ksiazki o krolikach..
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 16, 2009, 16:17:55 pm »
Watership down (Wodnikowe wzgórze), udało mi się zdobyć wersję orginalną na allegro (za 6,50!) i nie mogłam się oderwać. Doskonała wielowarstwowa książka a i królisie super opisane.  :jupi