Autor Wątek: Tomcia i jej dzieci szukają domków  (Przeczytany 136349 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Tomcia i jej dzieci szukają domków
« Odpowiedź #400 dnia: Lipiec 04, 2011, 23:34:36 pm »
Osobie która miała adoptować maluchy po prostu nie chciało się czekać na transport - była już zaakceptowana jako nowy opiekun, wszystko było na dobrej drodze no ale.... jak czas później pokazał może nawet lepiej się stało, że jednak do niej nie dojechały :)

Ravald trzymam kciuki za Twoją adopcję, P. Jola na pewno się z Tobą skontaktuje, bierzmy pod uwagę także fakt -że są wakacje :)

Offline kagar

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1430
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • Tu znajdziesz temat księżniczek ;)
Odp: Tomcia i jej dzieci szukają domków
« Odpowiedź #401 dnia: Lipiec 05, 2011, 07:31:32 am »
Pozwoliłam sobie z ogłoszenia pstryknąć fotki ich obu na kom i kilka razy dziennie ich sobie oglądam, także w pracy


Uff czyli nie jestem sama. Ja też dziennie po kilkanaście razy wchodzę na adopcyjną by zobaczyć piekności, o które się staramy z mężem (Brandy i Bianka) :)

Pozdrawiam i 3mam kciuki za pozytywne zakończenie procesu adopcji.

Offline Ravalad

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 148
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tomcia i jej dzieci szukają domków
« Odpowiedź #402 dnia: Lipiec 05, 2011, 16:30:28 pm »
Właśnie przeczytałam odpowiedź od Pani Joli... Okazało się, że (pozwolę sobie cytować z maila): "Aktualnie jest do adopcji tylko króliczek Risu. Niestety króliczki po wejściu w okres dojrzewania, przestały się ze sobą dogadywać i musiały zostać rozdzielone. Aleksander ma już wybrany nowy dom, więc został tylko rudy króliczek."

Tak więc :( No ale lepszy jeden króliczek niż żaden, prawda? Ale teraz będę się jeszcze bardziej stresować. Skoro na Aleksandra - wg Astaroth - nie było raczej chętnych i nagle znalazł domek, a na Risu - jak mówicie - chętnych było całkiem sporo, a mimo to dalej pozostawał w DT... poczułam się jakby nagle moje szanse drastycznie zmalały (ech te problemy z samooceną...). Wasze trzymanie kciuków - za które serdecznie dziękuję! - na pewno się teraz bardzo przyda ^^

Offline xxxastarothxxx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2223
Odp: Tomcia i jej dzieci szukają domków
« Odpowiedź #403 dnia: Lipiec 05, 2011, 19:39:33 pm »
Ravaled jest jeszcze tyle uszatych serduszek, że powinniśmy się cieszyć, że Olek w końcu znalazł domek :) Jeśli uda się z adopcją Risu jak ulał będzie pasowała do niego jakaś królicza księżniczka, a takich na adopcyjnej czeka bardzo dużo :)

A ktoś może wie do kogo trafił Oluś Z?


Offline Ravalad

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 148
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tomcia i jej dzieci szukają domków
« Odpowiedź #404 dnia: Lipiec 05, 2011, 19:47:43 pm »
Ciągle żałuję Aleksandra, bo naprawdę się w nim zakochałam, ale może to i lepiej. Z jednym królikiem póki co będzie mniej kosztów i nabędę trochę doświadczenia w opiekowaniu się. A potem jak już będę trochę lepsza w te klocki, to pomyśli się nad towarzystwem dla tego rudego złośnika :)

Astaroth, niestety nie wiem, do kogo trafił Aleksander. Wiem tylko tyle, ile zacytowałam, że ma już wybrany nowy dom. Może gdybyś Ty zapytała Panią Jolę to by Tobie zdradziła tą informację, bo już się jakoś znacie, ja jestem w sumie obcą osobą. Ja wiem tylko jedno - to prawdziwi szczęściarze! :D

Offline xxxastarothxxx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2223
Odp: Tomcia i jej dzieci szukają domków
« Odpowiedź #405 dnia: Lipiec 05, 2011, 20:10:43 pm »
Nie ma sensu pytać w sumie, bo i tak nie znam osoby do której trafił. Ważne, że w końcu ma dom :)
Życzę powodzenia z Risu i mam nadzieję, że nie będzie samotny :P


Offline Ravalad

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 148
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tomcia i jej dzieci szukają domków
« Odpowiedź #406 dnia: Lipiec 05, 2011, 20:16:50 pm »
No właściwie masz rację, skoro nikt się tutaj nie chwalił, to pewnie to żaden z forumowiczów

Dziękuję, przyda się na pewno. Już wystosowałam maila do poznańskiego przedstawiciela i będę czekać na odpowiedź w sprawie spotkania przedadopcyjnego. Ufff, boję się strasznie. Kojarzy mi się to z rozmową kwalifikacyjną o pracę, w których jestem totalnie beznadziejna :D

Offline xxxastarothxxx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2223
Odp: Tomcia i jej dzieci szukają domków
« Odpowiedź #407 dnia: Lipiec 05, 2011, 20:22:38 pm »
Aj tam ;)
Wystarczy wyposażenie dla malucha i trochę wiedzy :)
Rozmowa nie jest taka straszna, bo ludzie zamiast adoptować popadaliby na zawał :D


Offline Ravalad

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 148
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tomcia i jej dzieci szukają domków
« Odpowiedź #408 dnia: Lipiec 05, 2011, 20:24:24 pm »
Mówisz, że jeszcze przed spotkaniem powinnam się już zaopatrzyć we wszystko...? A co jeśli go nie dostanę? :(

Offline xxxastarothxxx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2223
Odp: Tomcia i jej dzieci szukają domków
« Odpowiedź #409 dnia: Lipiec 05, 2011, 20:34:48 pm »
Jeśli nie on to inny :) Masę uszaków czeka na dom. Niektóre naprawdę bardzo długo, dla nikogo nie zabraknie przyjaciela


Offline Ravalad

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 148
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tomcia i jej dzieci szukają domków
« Odpowiedź #410 dnia: Lipiec 05, 2011, 21:47:12 pm »
Moi drodzy, no to wygląda na to, że już w czwartek późnym popołudniem odbędzie się spotkanie przedadopcyjne! Gulp... :D

Offline madzia.m4

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 173
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tomcia i jej dzieci szukają domków
« Odpowiedź #411 dnia: Lipiec 05, 2011, 21:51:24 pm »
Gratulacje! Na pewno będzie wszystko dobrze! :-) Trzymam kciuki, bo jeżeli wszystko dojdzie do skutku to braciszkowie będą niedaleko (Nikodem i Risu :) ) !!

Offline Ravalad

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 148
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tomcia i jej dzieci szukają domków
« Odpowiedź #412 dnia: Lipiec 05, 2011, 21:58:10 pm »
Dziękuję :) A wiecie może tak orientacyjnie ile czasu mija między spotkaniem a potencjalnym przyjazdem królika do nowego domku? Bo ja tak sobie zaczęłam kombinować, że teraz do 14 dostanę wypłatę, to bym mogła kupić całe wyposażenie, ale królika to bym chyba wolała przyjąć dopiero po 23 lipca - prawdopodobnie będę wtedy wyprawiać urodziny, to po co królowi dodatkowe stresy, prawda?

Offline madzia.m4

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 173
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tomcia i jej dzieci szukają domków
« Odpowiedź #413 dnia: Lipiec 06, 2011, 13:09:24 pm »
Ja myślę, że to nie powinien być żaden problem. Wystarczy, że jak już wszystko zostanie ustalone to dogadasz się z domem tymczasowym czy z pośrednikiem jaki termin Ci odpowiada. Lepiej wziąć uszaka w takim terminie, gdzie wiesz, że będziesz mogła mu zapewnić towarzystwo i opiekę, żeby od razu jak się zjawi w nowym domu to żeby sam nie został. Tylko trzeba też pamiętać, że także potrzeba czasu na aklimatyzację, aż pozna nowe miejsce i zaufa Wam :)

Offline Ravalad

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 148
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tomcia i jej dzieci szukają domków
« Odpowiedź #414 dnia: Lipiec 06, 2011, 17:14:54 pm »
Nie jestem dzisiaj w najlepszym nastroju, więc lepiej nie będę się rozpisywała za dużo... :( W każdym razie dzięki wszystkim za słowa otuchy, wsparcia, cenne rady itd. Może jutro, jak nie zapomnę, dam znać jak przebiegła wizyta. W chwili obecnej zasiadam do przygotowywania się do niej.

Offline Ravalad

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 148
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tomcia i jej dzieci szukają domków
« Odpowiedź #415 dnia: Lipiec 15, 2011, 19:32:44 pm »
Moje zgłoszenie adopcyjne zostało rozpatrzone pozytywnie! Risu będzie mój! <taniec radości>

Po weekendzie rozpocznie się szaleństwo zakupów. Wtedy pewnie będę tutaj trochę pisać, radzić się Was w sprawie akcesoriów.

A rudego złośliwca pewnie przyjmę w swoje progi jakoś po 23 lipca ^^

Offline xxxastarothxxx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2223
Odp: Tomcia i jej dzieci szukają domków
« Odpowiedź #416 dnia: Lipiec 15, 2011, 19:36:10 pm »
Super ! Bardzo się cieszę i czekam na wątek  :hura:


Offline nubijka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 359
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tomcia i jej dzieci szukają domków
« Odpowiedź #417 dnia: Lipiec 15, 2011, 20:38:29 pm »
osobiście znam kilka osób, które przez to czekanie zrezygnowały z adopcji i przygarnęły zwierzaka z ogłoszenia albo kupiły....w tym dziewczyna, która niedługo będzie weterynarzem i jest wolontariuszem w schronisku....wiem, że to może zniechęcać...choć z drugiej strony to tez może odstraszać osoby, które spontanicznie i bez przemyślenia podjęły decyzję o adopcji


szkoda, że króliczki nie mogły być razem :(
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2011, 20:42:47 pm wysłana przez nubijka »
"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem. Los zwierząt jest nierozerwalnie związany z losem człowieka"
Emile Zola

moje: 2 psy, 11 szczurków i Maciek (król)

Offline xxxastarothxxx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2223
Odp: Tomcia i jej dzieci szukają domków
« Odpowiedź #418 dnia: Lipiec 16, 2011, 11:20:07 am »
nubijka no szkoda, ale najważniejsze, że juz wszystkie mają domki. Mam nadzieję, że Risu nie będzie samotny :)


Offline Ravalad

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 148
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tomcia i jej dzieci szukają domków
« Odpowiedź #419 dnia: Lipiec 18, 2011, 20:05:10 pm »
Właśnie zaczęłam się rozglądać za akcesoriami :) Nieoceniona będzie Wasza pomoc ^^

Taka klatka ok? Ten paśnik się pewnie nie będzie nadawał?
http://allegro.pl/klatka-120cm-swinka-morska-krolik-4-gratisy-i1716171321.html

Jakie powinny być minimalne rozmiary kuwety dla królika? Coś takiego pewnie będzie za małe?
http://allegro.pl/kuweta-kuwetka-toaleta-narozna-trixie-i1724783280.html

Bo znalazłam jeszcze takie: http://allegro.pl/kuweta-trixie-kitty-27937-cm-tx-4042-i1717117273.html i http://allegro.pl/ferplast-kuweta-kitty-dla-kota-kot-najtaniej-i1712300418.html ale czy one z kolei za wysokie nie będą?

Jakie powinny być wymiary transportera? Podejrzewam, że standardowe transportery dla gryzoni, które się RZEKOMO nadają dla królików, będą za małe?
Taki będzie się nadawał, czy lepiej, żeby nie było tych przewiewów po bokach?
http://allegro.pl/transporter-dla-psa-lub-kota-gratis-promocja-i1719034410.html