Autor Wątek: Jaka dieta dla prawie 2 miesiecznego królika?  (Przeczytany 7629 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

stasiek6663

  • Gość
Jaka dieta dla prawie 2 miesiecznego królika?
« dnia: Listopad 27, 2010, 13:00:41 pm »
Jak powyżej .. jak mam żywić królika prawidłowo i w jakich ilościach bo królik ma coraz częściej kał nocny ... Weterynarz powiedział że to przez żywienie  ... Co mu dawać i co najważniejsze w jakich ilościach ? zeby nie przejadał sięi nie głodował ? HELP prosze o szybka pomoc  ??? ??? ???

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jaka dieta dla prawie 2 miesiecznego królika?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 27, 2010, 13:35:19 pm »
"ma coraz częściej kał nocny" = co to znaczy?
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jaka dieta dla prawie 2 miesiecznego królika?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 27, 2010, 14:07:12 pm »
Kałem nocnym często są nazywane cekotrofy... Określenie to nie wiem skąd się wzieło, ale we wszystkich "mądrych" książeczkach mozna je spotkać. Ja przy pierwszym kroliki myslalam ze ceko to wlasnie tez kał nocny (naprawde nie wiem skad to okreslenie sie wzielo) i nikt sie specjalnie nim nie przejmował, bo kazdy myslal ze tak ma byc. Bo i wet tak mowil i "mądre ksiązeczki"

Stasiek, krolik ma za kaloryczną dietę. Co mu dajesz do jedzenia? Jesli mieszkane to niestety ale musisz ja zamienic na granulat (poczytaj jak si eprzestawia kroliki z mieszkanki na granulat), podawaj mieszanke, czy pozniej juz granulat tylko 2x dziennie w niewielkiej ilosci (łyzka , dwie stołowe na rano i wieczorem), do tego duzo bardzo duzo sianka. Taki mały krolik warzywa czy owoce powinien miec wprowadzane do diety bardzo ostroznie, po jednym rodzaju warzywa/owocu na raz. Mozesz tez dawać mu ziólka.

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

Offline LeryMosa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 622
Odp: Jaka dieta dla prawie 2 miesiecznego królika?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 27, 2010, 18:52:03 pm »
Sianko i woda-24h.Rano i wieczorem łyżkę stołową granulatu np.Cuni Pro.Po woli wprowadzaj zioła np.koperek.Na początek
daj tylko kawałeczek i obserwuj reakcje królika.Jeśli wszystko będzie ok za kilka dni daj większy i tak dalej.Od 3 mies zacznij
wprowadzać warzywa np.cykoria sałata rzymska endywia papryka ogórki seler marchew oraz zioła np. mlecz babkę bazylię
miętę melisę.Owoce np.truskawki kiwi jabłka arbuzy dawaj jako przysmak.Oczywiście postępuj jak z koprem. 

Offline ACK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jaka dieta dla prawie 2 miesiecznego królika?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 02, 2011, 15:57:59 pm »
Od kilku dni mam królika - prezent od męża. To mój czwarty królik. Ostatni odszedł ponad rok temu. Żył ponad 6 lat. Lubił granulat vitacraft senior i dlatego myślę dawać maluchowi vitacraft junior. Na razie jest na sklepowej mieszance, ale planuję to szybko zmienić. Ile dawać małemu marchewki jak ma 3 miesiące? Taki kawałek 3 cm na początek? I tak 1/8 jabłuszka na deser? Cały czas ma sianko i wodę. Nie chcę, żeby był głodny. To będzie duży królik. Jest barankiem i już jest wielkości mojęgo poprzedniego dorosłego nederlanda. Wiadomo nederland był duuuużo mniejszy. A to takie maleństwo skóra i kości, a już wyrośnięte. Na razie dajemy mu dwie miseczki jedzonka na dobę i obserwujemy kupki. Jak nie zjada cekloflorów, to od razu mniej dajemy. Tak musimy metodą prób i błędów ustalić dawkę dobową. Dobrze robimy?