Autor Wątek: grzybki  (Przeczytany 4808 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Paullina555

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 166
  • Płeć: Kobieta
grzybki
« dnia: Grudzień 17, 2010, 19:14:38 pm »
Hej mam pytanie czy króliki jedzą grzyby i jarzębine? Dziś kupiłam Banemu pod choinkę suszonki ''owoce leśne". i w składzie jest równierz jarzębina. Było wiele różnych rodzajów suszone ważywa, owoce, nawet KOKOS., I wydawało mi się że były jeszcze jakieś suszone grzybki na "r" ale nazwy nie pamiętam. Dodam tylko że te suszki są z Vitapolu (innych u mnie nie ma :icon_cry)

Offline monika.k

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 746
  • Płeć: Kobieta
  • żyj tak jakby każdy dzień miał być ostatnim
Odp: grzybki
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 18, 2010, 16:58:37 pm »
A czasami nie nazywały się Reihi ? generalnie mają dobroczynny wpływ na człowieka i działanie antynowotworowe,co do zwierząt nie słyszałam aby były jakieś skutki uboczne bo te grzybki są w wielu preparatach uodparniających np w beta-glukanie i też ten preparat podaje się z powodzeniem królikom.
Dziunia-baranek podrzutek , Pusia-o.belg znaleziona na ulicy. ; Dukat adoptowany z spk , Zebek i Misia adoptowane. Koty - Behemot vel Cynamon, Szaruś, Kubuś, Anielka, Chmurek.Za TM- Tuptuś, Dżekuś , Sisi  (31 październik 2010) , Trusia (9 maj 2011), Lucy - lewek ( 2012 ).



Offline Paullina555

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 166
  • Płeć: Kobieta
Odp: grzybki
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 18, 2010, 19:43:32 pm »
Przepraszam pomyliłam się to jednak nie był grzyb. Teraz znalazłam to co widziałam w sklepie był to suszony Topinambur. A tak wogóle to chciałam zapytać co to jest ten Topinambur i czy króliki faktycznie to jedzą?

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Odp: grzybki
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 18, 2010, 19:56:03 pm »
Topinambur-słonecznik bulwiasty.Króle jedzą chętnie bulwy podziemne,liście(płatki kwiatu też,o ile zdąży zakwitnąć)

luksta

  • Gość
Odp: grzybki
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 30, 2010, 13:05:08 pm »
Raczej kroliki nie powinny spozywac grzybow..

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: grzybki
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 30, 2010, 14:23:35 pm »
Jarzębiny nie podawaj. Dla ptaków jest okej, ale dla uszaków nie za bardzo, ponieważ są gorzkie i cierpie w smaku. Nigdy nie podawałam, ale wydaje mi się, że nie podaje się.

Raczej kroliki nie powinny spozywac grzybow..

Pieczarki mozna podawać od czasu do czasu, ale nie są chetnie spozywane przez moje uszaki. Reszta grzybów- nie wiem.

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: grzybki
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 30, 2010, 16:24:16 pm »
Ja bym nie podawała grzybów.Grzyby są ciężko strawne (przynajmniej dla mnie :wisielec: ).Jest tyle smakowitości które mogą jeśc więc po co te grzyby jeszcze  :nie_wiem

Offline misia01

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2367
  • Płeć: Kobieta
    • Namaluję obrazy
  • Lokalizacja: Minsk Maz.
  • Pozostałe zwierzaki: koty,psy,konie
  • Za TM: Misia (13.03.2020 r) :(
Odp: grzybki
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 30, 2010, 16:41:48 pm »
Topinambur-też się zastanawiałam co to jest? W suszonkach misi też jest,pieczarek jej jeszcze nie dawałam,ale ona wszystko zje  :D

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
Odp: grzybki
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 01, 2011, 13:46:08 pm »

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']