Autor Wątek: biała plamka na oku  (Przeczytany 19025 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline polityka6

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 334
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Borówka
  • Za TM: Na zawsze w moim sercu Kubuś (27.02.2015 moje serce rozpadło się na kawałkii pozbierać się nie może)
biała plamka na oku
« dnia: Luty 13, 2011, 09:23:27 am »
Witajcie, dawno mnie tu nie było. Przychodzę jednak z pytaniem odnośnie króliczki mojego męża siostry, u której wczoraj w odwiedzinach zobaczylam że puśka ma na prawym oczku białą plamke, powiedzieli, że to ma od piątku i że może córka ( ma dopiero roczek ) mogła włożyć króliczkowi palec do oka, bo nie patrzy czasami jak go głaska. Ja nigdy nic takiego nie widziałam, to jest jakby wewnątrz oka, na samym środku, królinka przymyka to oko przy głaskaniu główki, widać jakby ją bolało. Oni nie wiedzą co robić, więc zamierzam juro wysłać ich do naszej ( tzn, mojego Kubusia ) pani weterynarz niech ona to zobaczy. Ale postanowiłam jeszcze dzisiaj napisac tutaj, może któraś w Was się z czymś podobnym spotkała? szukałam już trochę i znalazłam podobny problem gdzie lekarz stwierdził, że to wylew w oku, nie wiem co myśleć, ale szkoda mi tego króliczka...

nuka

  • Gość
Odp: biała plamka na oku
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 13, 2011, 10:02:50 am »
Jedyna słuszna decyzja to wizyta u weta. Nikt z forum raczej nic konkretnego nie doradzi, może być kilka przyczyn białej plamki, sama plamka może różnie wyglądać.

Monia i Tiffi

  • Gość
Odp: biała plamka na oku
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 13, 2011, 11:27:27 am »
moja Tifi miała to samo. Najpierw była biała "plamka", coś na jej kształt. później to się zrobiło czerwone,a teraz całe oko jest w kolorach flagi Polski. Nic na nie nie widzi. Jedyną słuszną rzeczą do zrobienia jest pojechanie do króliczego weta...  Niech się właściciele Pusi cieszą, że oczko się nie wylało jak mała wsadziła w nie palec...

Offline polityka6

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 334
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Borówka
  • Za TM: Na zawsze w moim sercu Kubuś (27.02.2015 moje serce rozpadło się na kawałkii pozbierać się nie może)
Odp: biała plamka na oku
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 13, 2011, 12:15:28 pm »
dziękuję Wam za odpowiedzi, tak myślałam, że bez wizyty u weta się nie obejdzie, nie chciałabym aby mała straciła wzrok :( Moni i Tiffi a jak to się stało u twojej królinki? skąd ta plamka była? po prostu jakaś wada wrodzona czy nabyta? u pusi to nie jest pewne, że dziecko wsadziło paluszek, ale przypuszczalne...

Monia i Tiffi

  • Gość
Odp: biała plamka na oku
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 13, 2011, 13:26:06 pm »
u nas to było całkiem dziwne najpierw była malutka kropeczka, później się powiększało... To jest wada nabyta...

Offline polityka6

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 334
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Borówka
  • Za TM: Na zawsze w moim sercu Kubuś (27.02.2015 moje serce rozpadło się na kawałkii pozbierać się nie może)
Odp: biała plamka na oku
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 13, 2011, 13:56:20 pm »
u nas to było całkiem dziwne najpierw była malutka kropeczka, później się powiększało... To jest wada nabyta...
a Ty byłaś z tym u weta? w ogóle dało się to jakoś złagodzić? można zapobiec postępowi ślepoty u króliczka?

Offline Jakub

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1629
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: biała plamka na oku
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 13, 2011, 14:00:22 pm »
Pewnie wet przepisze jakieś kropelki, a czym wcześniej pojedziesz tym lepiej, bo może być za późno.

Monia i Tiffi

  • Gość
Odp: biała plamka na oku
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 13, 2011, 14:27:13 pm »
tak, byłamm u weta, dostała jakieś kropelki, ale załagodzić się nie da... kropelki były,żaby się stan zapalny nie rozwinął....
Nie widzi na to oczko, i czasami się śmiesznie o buty obija... Ale nie przeszkadza jej, że nie widzi. Miała miec usuwane oczko ale się jeszcze powstrzymałyśmy... W przyszłym miesiącu idziemy do szczepienia więc wetka jeszcze je obejrzy.

Offline polityka6

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 334
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Borówka
  • Za TM: Na zawsze w moim sercu Kubuś (27.02.2015 moje serce rozpadło się na kawałkii pozbierać się nie może)
Odp: biała plamka na oku
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 02, 2011, 21:04:09 pm »
No więc znowu zajrzałam w weekend do znajomych i okazuje się, że Pusia dalej ma plamkę i to się nie zmniejszyło, nie chcieli od razu iść do weta, chociaż nalegałam, ale wetka mi powiedziała, że trzeba zrobić usg oka, wczoraj udało mi się zabrać Pusię na usg. Nie wyszło nic głębokiego, wetka stwierdziła, że to pourazowe i przypisała gentamycynę i jeszcze jakieś krople, ale powiedziała, że nie zrosła jej się rogówka i że pierwszy raz coś takiego widzi. Dzisiaj zadzwoniła i powiedziała, że to co ma Pusia odpowiada encephalitozoon cuniculi bo to też się objawia/może się objawiać przez taką plamkę. No i teraz szukam wszystkiego co mogę o tej chorobie. niestety wzięłam kocyki i transporterek mojego Kubusia, a okazuje się, że choroba ta przenosi się przez mocz i teraz zastanawiam się czy mam wyrzucić te rzeczy, żeby nic się nie stało mojemu kicakowi. W ogóle czytałam też że E.cuniculi można zdiagnozować przez badanie serologiczne, ale jak się w ogóle królikowi pobiera krew? Mi moja wetka mówiła, że na uszach są tętniczki, ale bardzo ciężko to zrobić? Kurcze z opsu choroba wygląda na bardzo poważną...

Monia i Tiffi

  • Gość
Odp: biała plamka na oku
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 03, 2011, 13:50:16 pm »
wątpię, żeby było to e.cuniculi. u mojej okazało się że ta biała plamka przerodziła się w ropnia, który usadowił się w środku gałki ocznej, ale na wszelki wypadek lepiej zrobic badania pod kątem e.cuniculi.

Offline polityka6

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 334
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Borówka
  • Za TM: Na zawsze w moim sercu Kubuś (27.02.2015 moje serce rozpadło się na kawałkii pozbierać się nie może)
Odp: biała plamka na oku
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 03, 2011, 14:50:32 pm »
a Tiffi miała usuwanego tego ropnia? tzn, gałkę oczną?

Monia i Tiffi

  • Gość
Odp: biała plamka na oku
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 03, 2011, 15:24:47 pm »
nie, wczoraj byłyśmy u weterynarza, wetka powiedziała, żeby rozważyc tą opcję, narazie dala jej antybiotyk i powiedziała, że może od środka coś to pomorze, bo kropelki nic nie dały.

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: biała plamka na oku
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 03, 2011, 15:59:42 pm »
Polityka dobry wet bardzo łatwo pobierze krew z uszka kroliczka. Goli uszko i bardzo szybko wkłuwa cienka iglę .Moja króliczka miala badana krew w ten sposób i nie było żadnego problemu.

Offline LeryMosa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 622
Odp: biała plamka na oku
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 03, 2011, 18:38:02 pm »
Bo moj krolik mial takie czerwone oko z biala plamka. Pojechalam do weta i powiedzial, ze to uklucie. Dal jakies krople i mu wkraplalismy ale to bylo z miesiac temu. Czesc ktora byla czerwona zrobila sie brazowa, ale biale nadal jest i mnie nie pokoji. Czy to jeszcze slad po uluciu czy moze nie?