Autor Wątek: POMOCY !!!  (Przeczytany 11210 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
Odp: POMOCY !!!
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 12, 2010, 11:45:19 am »
Hmm, mam wrazenie, ze gdzies juz cos takiego widzialam. Moze jest to jakis brodawczak? Czy te zmiany są suche i rosna w gore? Mi to przypomina troche brodawczaka. Szkoda, ze zdjecie nie jest wyrazne :/ Moze sie myle, znawca nie jestem.

W ksiazce "Domestic rabbits: Diseases and Parasites" znalazlam taki opis:

Rabbit papilloma
    Rabbit papilloma virus has been identified as the causative agent of wartlike growth on the skin of cottontail rabbits (Figure 10). Domestic rabbits and jackrabbits are susceptible to experimental infection. The virus  can be recovered from lesions on cottontail rabbits, but not from papillomas on domestic rabbits.
Naturally occurring papilloma‐  tosis has been found in domestic rabbits in southern California, but the virus produces no evidence of a generalized illness.
    The most common sites for papillomas are the ears and eye‐lids, and the growths vary in size and conformity. The growths are well keratinized, and the upper surfaces are irregular and often split. The lower portions of the growth are pinkish and fleshy to the touch. As the warts become older, they increase in size, become more cornified, and are  hard to the touch. At this stage, they are easily scratched off by the rabbit or knocked off when handled. Papillomas removed in this way leave a free‐bleeding surface, which heals  without complications.
    Rabbit papilloma virus probably is spread by free‐flying insects such as mosquitoes; there is no virus  multiplication in insect tissue. Transmission of the virus from lesions of cottontail rabbits to domestic rabbits is most likely.

Wybaczcie nei chce mi sie wszytkiego tlumaczyc, napisze pobieznie.
Pisza, ze najczęstsza okolica dla papilloma jest okolica uszu i oczu, rosna w roznym ksztalcie. Narosla sa zrogowaciale, a gorna powierzchnia jest nieregularna i czesto niejednolita. nizsze obszary sa rozowawe i miesiste w dotyku, a z czasem staja sie wieksze i twardsze. W tym etapie sa latwe do usuniecia przez krolika ktory moze je zdrapac, lub podczas  wizyty u lekarza. Jesli narosl zostanie usunieta, to zostawia powierzchnie ktore goja sie bez komplikacji.

Mozesz sie postarac i zrobic troche lepsze zdjecia? tak zeby ta narosl byla dokladnie widoczna.


o nawet u KazioRa znalazlam opis http://www.kazior5.com/choroby/brodawczakowatosc.htm

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: POMOCY !!!
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 12, 2010, 12:11:01 pm »
Nie odzywa sie . Napisałam na pw prośbę o lepsze zdjęcia , bo pokazałam dr Chłopeckiemu te , które zrobił, ale niewiele tam widać. Ale cisza Dr Chłopecki też wskazywal na brodawczaka , ale nie wykluczył również  grzyba i podtekstu onkologicznego. Do tego ,żeby stwierdzic  potrzebne badania mikroskopowe w kier pasożytów , grzybów ,proponował tez wykonac   cyt.,, biopsję aspiracyjna cienkoigłowa " Prosił o lepsze zdjęcia żeby się dokładniej przyjrzec ,ale jak mówilam cisza . Ps zgaga14 poprosiła również dr Moroz o rzucenie okiem .

Dabell

  • Gość
Odp: POMOCY !!!
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 12, 2010, 23:03:29 pm »
Znów najmocniej przepraszam, że nie odpisywałem, ale po prostu nie było mnie przez weekend w domu, a co za tym idzie na kompie.
Przede wszystkim jeszcze raz dziękuję wszystkim za tak duże zainteresowanie sprawą Laluni, nie spodziewałem się, że może się ona z takim spotkac.
Jutro postaram się zrobic królince o wiele bardziej dokładne zdjęcia i zamieścic je tutaj. Nie zrobiłem tego wcześniej, bo tak jak pisałem, w ostatnim czasie dostaje szału na widok maści, aparatów, czy jakichkolwiek ingerencji z naszej strony w jej spokój. Jest też osowiała, ciągle siedzi albo w klatce, albo na niej, albo na krześle, wcześniej była znacznie bardziej żywa i ciekawska, było jej wszędzie pełno co wprowadza pomału wszystkich nas, domowników w coraz większy dół :[
Na początku tego tygodnia postaram się wybrac z Lalunią do dr Lewandowskiej, choc zrobię to zupełnie wbrew woli mojej mamy i aż boję się na samą myśl jej reakcji, ale wiem, że jeśli ja tego nie zrobię, to nikt nie zrobi. Zobaczymy jaka będzie jej opinia, z tego co piszecie jest naprawdę świetnym lekarzem i może akurat będzie w stanie cokolwiek poradzic.
Opis brodawczaka, podeslany przez Amy idealnie pasuje mi do tego, co ma Lalunia. Zapytam dr Lewandowską co ona o tym myśli i czy jest sens narażac naszą bidulkę na zdrapywanie tych rozległych strupów, co napewno będzie kosztowało ją dużo stresu.. Ale jeśli tylko miało by pomóc to nie ma się nad czym zastanawiac.
Jak pisałem, jutro postaram się o lepsze zdjęcia i będę na bierząco pisał o stanie rzeczy. Do dr Lewandowskiej mam zamiar wybrac się najpozniej w środę (mam strasznie dużo obowiązków w trakcie tygodnia oprócz studiów i niestety bardzo mało wolnego czasu).
Dziękuję jeszcze raz wszystkim zainteresowanym i pozdrawiam!

Offline IzaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Kobieta
Odp: POMOCY !!!
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 13, 2010, 07:02:52 am »
W środę dr Lewandowskiej nie ma w przychodni. Pracuje codziennie od 9.00 do 14.00 środy ma wolne i w piątek od 9.00 do 19.00. Jak chcesz do niej, to środa odpada. Pozdrawiam i zdrówka dla króliczka.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: POMOCY !!!
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 15, 2010, 20:31:36 pm »
Niestety tak to już jest, że czasami dla dobra zwierzęcia trzeba mu zafundować stres czy ból. Wydaje mi się, że ważniejsze jest zdrowie królika niż to, że się zestresuje. Sam piszesz, że król zachowuje się zdecydowanie inaczej niż zawsze - skoro samo nie przeszło do tej pory, to trza bezwzględnie do weta. Niektóre króle są skazane na kilkutygodniowe kuracje, codzienne wizyty w lecznicach - czy się stresują? Pewnie tak, ale jeśli to ma im pomóc, to gra warta świeczki.

Trzymam kciuki za Lalunię i razem z innymi czekam na opinie dr Lewandowskiej i Krawczyka w tej sprawie.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
Odp: POMOCY !!!
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 23, 2010, 23:34:18 pm »
hallo hallo wiadomo cos wiecej?

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']