Autor Wątek: miska do jedzonka tronem..:)  (Przeczytany 3821 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Perempuan

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Płeć: Kobieta
miska do jedzonka tronem..:)
« dnia: Grudzień 01, 2010, 20:58:58 pm »
Hej ! Od wczoraj mam cudownego króliczka, widoczny na avatarze Hektor, ma niecałe dwa miesiące :)

kochany, ciekawski.. bryka radośnie po klatce, z fascynacją rozpoznaje teren, daje się głaskać i liże mnie po rączkach jak tylko uda mu się do mnie dosięgnąć:) od jutra myslę zacznę pozwalać mu poznawać tereny poza klatką. ;]

Ale..
Hektorek namietnie przesiaduje na miseczce na jedzenie;p niewiem czemu, niewazne czy jest cos w srodku czy nie. Jak jest to siedzi i miedzy nozkami łowi pokarm a potem jak juz ma odpoczywac to tylko tyleczek usadowuje w misce i siedzi tyko tam;p czy on to sobie zaadaptował jako jakies swoje miejsce do siedzenia i mam mu kupic druga miske na pokarm ?? Próbowałam ja przestawiać, bo pomyślałam że może chodzi o akurat tą daną przestrzeń w klatce, ale on podąża za swoją michą :D

I jeszcze chciałam zapytac.. Daję mu zgodnie z instrukcjami dwa razy dziennie miseczkę pokarmu, a on ją normalnie pożera błyskawicznie  i potem co raz błagalnie grzebie w żwirku i po klatce, aby coś znaleźć i wyjada granulki które gdzies sie kryją.  zaznaczam, że oczywiście ma stały dostęp do sianka ale jakoś za nim nie przepada, czasem skubnie a tak to niucha za granulkami ;p Wyczytałam tu na forum , żeby zwiekszyc w takim wypadku porcje do trzech dziennie do syta dla małego. A czy błędem będzie jak bedzie mial staly dostep do pokarmu? I czy z czasem trzeba to zmniejszac czy juz dorosly tez ma tyle jesc jak sie przyzwyczai ?

dziękuje z góry za odpowiedz i pozdrawiam wszystkich królikowiczów :)

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: miska do jedzonka tronem..:)
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 01, 2010, 21:47:45 pm »
Maluchy wynajduja rozne miejsca do siedzenia ;) Pozniej jak nie bedzie sie miescil do miski to przeniesie sie do kuwety ;) Poki do niej nie sika to sie nie przejmuj. Moze kup mniejsza miseczke?
Mozesz dawac mu wiecej jedzenia, ale sianko tez podsuwaj. Dodawaj czesto male, pachnace porcje.
Starszy krolik powinien dostawac wydzielony granulat, ale maluch moze jesc wiecej.

Pomalu mozesz wprowadzac suszki, suszone warzywa. Zuzala ma takie warzywka pokrojone w kosteczke, wiec mozesz probowac podawac jeden rodzaj, np. dwie trzy kosteczki.

Uwazaj z wprowadzaniem swiezych warzyw i zieleniny, ale to na pewno czytalas juz na ten temat.

yvonneczka

  • Gość
Odp: miska do jedzonka tronem..:)
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 20, 2010, 15:11:33 pm »
nic się nie przejmuj :)mój Czesio też cały czas siedzi w misce a nawet w niej śpi :) może z tego wyrośnie :)

zsokap

  • Gość
Odp: miska do jedzonka tronem..:)
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 21, 2010, 18:00:45 pm »
Wafelek też tak na początku siedział, ale na razie nie masz się czym martwić. Może siedzi tam, gdzie mu pachnie? :) Bardzo możliwe. A co do szybkości zjadania pokarmu, Wafel też tak pochłaniał, ale z czasem chyba uświadomił sobie, że nikt mu tego jedzonka nie zabierze :* nie masz się co trudzić. :D

Offline Perempuan

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Płeć: Kobieta
Odp: miska do jedzonka tronem..:)
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 21, 2010, 19:17:32 pm »
Hektorek juz przestał siadać na misce jakiś czas, więc problem sam się rozwiązał:P  rozkminił, że to nie do tego służy raczej i że wygodniej w jego tekturowym domku na miękkiej koszulinie ;p do miski wkłada tylko dwie łapki zeby było mu wygodniej.  :icon_lol

Ale dalej jest głodomorkiem.  jak dostaje pokarm to lata jak pies po domu robi skoki z obrotem z łóżka-na łóżko i biega jak wariat wokół nóg i liże. Ma szczęście że jest jeszcze dzieckiem wiec może dostawać troszkę więcej, jak skończy 3 miesiączki to bede musiała mu troszkę zmniejszyć porcję i wprowadzać ziółka i warzywka. Ale też będzie szczęśliwy:D