Autor Wątek: Promienica nawrót POMOCY !!!!!!!!!!  (Przeczytany 5151 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lulka82

  • Gość
Promienica nawrót POMOCY !!!!!!!!!!
« dnia: Styczeń 12, 2006, 13:16:26 pm »
Witam!
mój króliczek ma nawrót promienicy,w sierpniu zeszłego roku miała usuwane zęby,było wszystko ok,upokoiło sie,wróciła do zdrowia ale ostatnio znowu zrobił się ropny guzek pod szyją.Byłam u weterynarza,ten powiedział ze usunięcie zębów tym razem nic nie pomoże i dostała doustny lek "Enroxil",ale mam wrażenie że ten guz sie nie zmniejsza.
Prosze bardzo pomoc,jakies rady co robić.... :(
lulka,Kraków
lulka82@interia.pl

Marzena(od Misiaka)

  • Gość
Promienica nawrót POMOCY !!!!!!!!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 12, 2006, 16:04:44 pm »
Najlepiej zapytaj tu:    www.forum-zwierzeta.prv.pl

Jesli mieszkasz blisko Warszawy to moze tam bedziesz leczyc kroliczka?
Powodzenia.

anUSZka

  • Gość
Promienica nawrót POMOCY !!!!!!!!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 16, 2006, 21:59:51 pm »
Lulka, robiony byl teraz nowy rentgen?

Prawdopodobnie jesli leczenie ma sie odbywac tylko lekami, to potrzeba sporo czasu, zeby zadzialaly. Dawno juz na jest na tym antybiotyku?

lulka82

  • Gość
Promienica nawrót POMOCY !!!!!!!!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 18, 2006, 23:08:10 pm »
nowy rentgen nie był robiony,antybiotyk tez juz wet odstawił.Kazał codziennie płukać tą ranke (dziurke) z ropą wodą utlenioną i dalej czekać....

anUSZka

  • Gość
Promienica nawrót POMOCY !!!!!!!!!!
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 23, 2006, 21:56:31 pm »
wiesz co, napisz do p. Lidii Lewandowskiej z Oazy, bo troche sie martwie, ze moze to, co proponuje Twoj wet, to za malo... :(
http://www.lecznica-oaza.strefa.pl/forum/

makrela

  • Gość
Promienica nawrót POMOCY !!!!!!!!!!
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 28, 2006, 10:25:02 am »
Nie wolno się poddawać. W przypadku ropni czest bywają nawroty. Leczenie trzeba prowadzić tak samo jak za pierwszym razem: badanie rtg, oględziny zębów, zabieg oczyszczenia ropnia oraz ewentualnie usunięcie chorych zębów, antybiotyko terapia (długotrwała). Jeżeli raz sie udało to myśle, że jest szansa. To przykre że Wasz lekarz sie poddał. Enroksil przez 5-7 dni nie wystarczy, jest on za słaby do leczenia ropni.