Autor Wątek: Zima , brrr .  (Przeczytany 6010 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Zima , brrr .
« dnia: Wrzesień 29, 2010, 07:37:55 am »
Caprii mieszka w takiej kańciapie zamykanej drzwiami . Boję się o zimę . Kocyki nie pomagają , teraz jest zimno . daję jej lekko ciepłą wodę , ale jedzenia ciepłe nie dam . nie wiem co mam wymyślić , na drugiego uszka nie mam co liczyć ... caprii nie jest wysterylizowana no i oczywiście rodzice  :wiking:

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Zima , brrr .
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 29, 2010, 08:08:37 am »
Fallen, a jaka tam jest temperatura? Moze jej wcale nie jest zimno, bo krole wola nizsze temperatury.
Ewentualnie mozna dogrzac jakims grzejnikiem.
Widzialam tez w zoologu takie dyski, ktore sie podgrzewa w mikrofalowce i wklada w pokrowiec. Bezpieczniejsze niz termofor, bo nic sie nie wyleje, no i chyba dluzej bedzie trzymac cieplo.

Nuna

  • Gość
Odp: Zima , brrr .
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 29, 2010, 09:57:21 am »
Fallen, jesli Twoja uchola tam caly czas przebywa to juz ma grubsze dostosowane do temperatury futerko. Nic jej nie bedzie, wazne zeby miala gdzie sie schowac np. domek z gruba warstwa siana lub slomy.

Moje w zeszlym roku byly na mrozie - 15 , dobrze znosily, tylko ja wode kilka razy dziennie wymienialam bo zamarzala. Dla niewtajemniczonych Tino to lew , a Tobi mieszanka miniaturowa, obydwaj waza 1,7 kg. Maja juz  zimowe futro .

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Odp: Zima , brrr .
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 29, 2010, 12:53:06 pm »
domek może być z kartonu? a taki termos gdzie można zakupić?

Offline aga.s

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zima , brrr .
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 29, 2010, 13:44:58 pm »
Fallen, a moze sprobuj 2 kartony, jeden w drugi ale tak zeby bylo miedzy sciankami ciut miejsca i wtedy wlozyc jakas izolacje, np stare kocyki czy reczniki i dobrze zaizolowac podloge to bedzie jej cieplo wtedy. Do srodka jakis kocyk

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Odp: Zima , brrr .
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 29, 2010, 13:49:43 pm »
Karton mi się nie wydaje dobry rozwiązaniem :/, ewentualnie tak jak pisała aga.s, ale pomyśl nad zrobieniem Caprii domku drewnianego, na tyle dużego, żeby mogła się w nim wygodnie położyć, z dobrą izolacją. Jeżeli ktoś w twojej rodzinie umie posługiwać się młotkiem, to koszty będą niewielkie ;)

Istotne jest również, że nie możesz Caprii wpuszczać do domu, nawet na chwileczkę :)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2010, 14:08:59 pm wysłana przez Misokyaa »

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Odp: Zima , brrr .
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 29, 2010, 14:08:25 pm »
kocyki to nie problem . poinformuje tate ze ma  zrobic domek drewniany :D

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Zima , brrr .
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 29, 2010, 14:44:51 pm »
Ten dysk ogrzewajacy http://www.petsathome.com/shop/microwaveable-heat-pad-by-snugglesafe-14092
Nie wiem na ile to sie sprawdza, ale pisze, zeby bylo wiadomo, ze jest taka opcja :) Sa tez takie dyski, ktore wklada sie do lodowki-opcja na lato.

No i spotkalam sie tez z pokrowcami na poidelko. Czytalam gdzies, ze mozna je zrobic samemu, opatulajac poidlo folia babelkowa.

Moje babole teraz siedza w patio w zagrodce (pozniej beda puszczone luzem, to tylko na czas zaprzyjazniania) i powiem wam, ze mnie jest chlodno jak z nimi siedze. Wlaczam grzejnik na chwile. Musze kupic termometr, bo sama jestem ciekawa ile jest stopni np. wczesnie rano lub w nocy.
Mysle, ze to bardziej nam wydaje sie, ze one marzna. Bo Jozka siada na golej podlodze, a ma do wyboru kocyk i dywaniki.

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Odp: Zima , brrr .
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 29, 2010, 15:47:29 pm »
mi rodzice powiedzieli , żebym ałą kańiapę sianem lub słoną wypatuliła, ta , a weź to potem posprzątaj , haha :D

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Odp: Zima , brrr .
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 09, 2010, 13:03:23 pm »
Istotne jest również, że nie możesz Caprii wpuszczać do domu, nawet na chwileczkę
Takie trochę głupie pytanie, ale dlaczego? Teraz mam problem . Jadę na Święta do PL do samolotów zwierzaków nie wpuszczają, a dojazd samochodem nie jest możliwy, ze względu na brak pieniędzy niestety :< Caprii jedzie do mojej kuzynki Ladwent , będzie w klatce w domu ...

Offline Ladwent

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 95
  • Płeć: Kobieta
  • I'm not beauty queen . I m just beauty for me<3
Odp: Zima , brrr .
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 01, 2010, 15:13:57 pm »
mam taki pomysł :) Zrób jej kaloryfery , do pustych butelek po napojach wlej gorącą wodę   , królik może ją przegryść więc owiń ją jakimś ręcznikiem , na koniec porozmieszczaj butelki z gorącą wodą po kańciapie , radze tez żebys zrobiła jej taki kojec : do  pudełka lub kartonu [ najlepiej niskiego żeby królik mógł tam wskoczyć ] włuż parę grubych kocyków , pod kocykami umieść jedną butelke która będzie ogrzewać kojec w którym króliczek będzie mógł się schować w razie zimnych dni :)

Pozdrawiam , Ladwent :*
Dlaczego nie kochasz życia takim jakie jest , tylko nie nawidzisz za to że nie jest takie jakie chciałbyś żeby było.

nuka

  • Gość
Odp: Zima , brrr .
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 01, 2010, 18:54:54 pm »
Ladwent, ciepła woda wbrew pozorom zamarza szybciej niż zimna. Te "kaloryfery" będą lodowate. Lepszym rozwiązaniem jest koc, warstwa ręczników itp.

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Odp: Zima , brrr .
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 02, 2010, 18:15:16 pm »
proszę o zamknięcie wątku :) Spokojnie, królik jest w łazience i jest mu tam ciepło.