Porady > Literatura i media

Dlaczego suche karmy są niezdrowe

<< < (5/7) > >>

król Bobiszon:
To może ja się wypowiem w sprawie kukurydzy. Kiedy zaczęły się problemy zdrowotne Bobka, musieliśmy zastanowić się nad dietą (w rozumieniu ograniczenia ilości tłuszczów) dla niego. Rozmawialiśmy w tej sprawie z krakowskimi wetami. I co się okazało: ziarna w mieszankach, czyli np. wspomniana kukurydza, są niewskazane, ponieważ są za bardzo kaloryczne.

Wataha:
ale w jakim sensie kaloryczna? bo kukurydza raczej nie jest tłusta, może bardziej chodzi o cukry? ale ta kukurydza hodowana dla bydła nie jest słodka.

król Bobiszon:
Przepraszam, jeżeli się nieprecyzyjnie wyraziłam. W naszym przypadku, gdy Bobek ma problemy z tłuszczakiem, podawanie kukurydzy i innych ziaren jest niewskazane (opinia weta).

Wataha:
a czy ktoś wie jak wygląda sprawa ze słonecznikiem łuskanym?

Tocha:
Kukurydza taka 'maczna' jest. Ja tez czytalam gdzies, zeby nie przesadzac z kukurydza. A w ogole to tak mi utkwila opinia, ze te luski z kukurydzy sa fe ;)
No i nie wiem. Ja do ziaren nie wroce, bo moje to by przytyly na bank na takiej diecie.

Slonecznik w nadmiarze dziala 'przeczyszczajaco'. Nawet u ludzi, jak sie zje za duzo ;) Jest tlusty, wiec tez raczej nie powinno sie szalec z nim.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej