Porady > Literatura i media

Dlaczego suche karmy są niezdrowe

<< < (4/7) > >>

misia01:
Mi się wydaje,że najlepiej dawać wszystkiego,,po trochu"  :nie_wiem
Czytałam na stronie kazior5,że nie powinno się rezygnować z ziaren  ;)
Moja Misia je teraz Cuni Complete,ale kiedyś jadła mieszankę i problemów też nie było ;) 

Wataha:
w mieszance właśnie najgorsze są te różne kolorowe chrupki, orzechy itp ale nie wiem jak wygląda sprawa z ziarnami... co w takim wypadku lepsze granulat czy ziarna?

na stronie kaziora znalazłam takie informacje "Pamiętaj o ziarnach zbóż , dostarczają węglowodanów , białek i są także ważne w procesach trawiennych , granulat tylko w niewielkich ilościach" ja już zgłupiałam...  :niespodzianka

Tocha:
Ziarna eliminowalismy, bo krolik moglby je wyjadac wybiorczo z mieszanki, a wiec zle. Luski z ziaren moglyby ranic dziasla lub sie wbic i spowodowac jakies stany zapalne. Dlatego stanelo na granulacie. Ale z granulatem tez wiemy jak jest. No i badz tu czlowieku madry.
W naturze jak krolik znajdzie jakies klosy, to na pewno pozera ze smakiem, ale nie codziennie.
Ja jedyne 'ziarna' jakie daje to siemie lniane.
Trza by wystosowac pismo do Nuny, moze ona bedzie sie lepiej orientowac co z tymi ziarnami :)

misia01:
Na pewno pszenica nie wchodzi w dziąsła,ostatnio jak byłam u weta mówił,żeby dawać więcej pszenicy niż owsa  ;)
Z kolei jak pytałam o to dr.Kryspin mówiła,żeby owies dawać,bo jak królik ma problemy z dziąsłami to wszystko wejdzie  :nie_wiem może po prostu wybrać te kolorowe chrupki z mieszanek  :D   

Wataha:
ja też podaje siemię lniane. A co myślicie o kukurydzy?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej