Autor Wątek: WIELKA wspólna akcja przeciwko PH!  (Przeczytany 5598 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
WIELKA wspólna akcja przeciwko PH!
« dnia: Marzec 15, 2010, 14:26:05 pm »
Co Wy na to, aby uczynić wreszcie Wielką Akcję Przeciw PseudoHodowlom ?


Pseudohodowle są wszędzie, występują przy wszystkich gatunkach zwierząt domowych…
Zarówno jak i u psów, królików (a także innych zwierząt też).
Jednostkami za wiele nie zadziałamy, ale jak połączymy siły, kto wie?
Więc mam propozycję i prośbę, najpierw prośba. Ja jestem tylko na forach o tematyce króliczej i psiej, jeśli ktoś siedzi na forach innych zwierząt to byłoby spoczo, jakby też zamieścił ten pomysł na nim.

Walki z ph trwają ciągle, jak widać mało skutecznie…

Więc przedstawiam Wam teraz mój pomysł. (:
Różne organizacje, fora zwierzęce - wspólnie zebrały pieniądze na spot reklamowy.
Każdy ma telewizor i ogląda (nawet wbrew woli) reklamy, dotarlibyśmy naszym przekazem także do normalnych ludzi.
Co byłoby w tej reklamie? Myślę, że mogłaby być scenka jak pani z zoologia kłamie klientkę, że królik większy nie urośnie (i pokazane dwie najczęstsze sytuacje, jakie po tym następują: królik umiera, gdyż został oddzielony za wcześnie od matki, a także druga sytuacja jak królik zostaje wyrzucany na ulicę z powodu, że za duży urósł i porównanie jego wielkości do królika hodowlanego, żeby pokazać, że to normalna wielkość królika miniaturki).
Także po tym scenka, jak jakaś babka sprzedaje komuś słodkiego szczeniaka (gdzieś na mieście), opowiada po nim, że jest po rodowodowych rodzicach itd. Każda wraca w swoją stronę, sprzedawczyni wraca do swojej hodowli (syf, 10 psów w jednej klatce itp.) i wypowiada słowa „Haha świetnie, zarobiłam 1000 tys. na kolejnej frajerce”.
Oczywiście byłyby też pokazane sytuacje innych zwierząt, wymyśliłoby się coś. :3
Na końcu tej reklamy byłaby podana jakaś strona (może powstać specjalna do tego) o pseudohodowlach. Na tej stronie pisałoby coś o ph oczywiście, a także zostałyby tam podane odnośniki i linki do różnych organizacji zwierzęcych, stron, for popierających tą akcję.
Także można byłoby zrobić tam działy psów ze schroniska różnych ras, królików, świnek morskich, kotów etc.
Np. ktoś klika zakładkę „Yorki” i ukazują mu się wszystkie Yorki w potrzebie z całej Polski (mógłby być też podział na województwa).


Co sądzicie o tym?


Bella

  • Gość
WIELKA wspólna akcja przeciwko PH!
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 16, 2010, 19:46:59 pm »
Pomysł dobry, ale niestety jego realizacja jest mało realna. Taka reklama trwałaby około 10 minut. A za czas na antenie płaci się kupę forsy. Po kilku tygodniach reklama by zniknęła, a pieniądze przeznaczone na nią niestety przepadłyby. Zaś po miesiącu nikt już by nie pamiętał o akcji.
Zaś pomysł z założeniem strony o pseudohodowlach jest świetny. Popieram w 100 %

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
WIELKA wspólna akcja przeciwko PH!
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 16, 2010, 20:10:17 pm »
Może na cele dobroczynne mają tańszy cennik?


Bella

  • Gość
WIELKA wspólna akcja przeciwko PH!
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 16, 2010, 20:16:01 pm »
Nie sądzę. Dziewczyny chciały kiedyś zorganizować jakiś telefon pomocy, przez który udzielały by porad o królikach. Napisały nawet list do Orange, a tamci odpisali, że to że na cele dobroczynne jast bez znaczenia. Cena dla wszystkich jest jednakowa. Poszukam jeszcze linku do tego tematu.

[ Dodano: Wto Mar 16, 2010 8:22 pm ]
Znalazłam  :jupi
Oto link do tego tematu o tym telefonie pomocy : http://forum.kroliki.net/viewtopic.php?t=7615&postdays=0&postorder=asc&highlight=telefon&start=30
Odpowiedź od Orange znajduje sie na trzeciej stronie w poście kasiagio.

To co pisałam wcześniej otym telefonie to nie dokońca prawda. Sorcia   :/ .

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
WIELKA wspólna akcja przeciwko PH!
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 16, 2010, 23:06:20 pm »
ppx, kampanię społeczną ma tylko szanse zorganizować TOZ, więc do nich trzeba kierować takie prośby.

Offline siemka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1028
  • Płeć: Kobieta
    • skoki z Wichrowego Wzgorza
WIELKA wspólna akcja przeciwko PH!
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 16, 2010, 23:28:32 pm »
No cóż, główny udział bierze sprzedawca z zoologicznego, a ponoć temat miał być o pseudohodowlach? Nie przeczę, że maczamy palce w bezmyślnym rozmnażaniu zwierząt, ale to nadal sklep zoologiczny, a nie pseudohodowla, w sklepie zwierzak jest tylko sprzedawany.
I szczerze, wydaje mi się ppx, że trochę przeceniasz rolę sprzedawcy. Do sklepów zoologicznych rzadko przychodzą miłośnicy zwierząt, przeważnie są to osoby ogarnięte manią posiadania. Bo nagle jakieś zwierzę staje się modne, bo znajomi mają, bo dzieciak marudzi więc mu kupię i będę miał/ miała spokój. Pobudek jest jeszcze mnóstwo, równie irracjonalnych i bezdusznych.
Społeczeństwo w przerażającej części jest delikatnie mówiąc głupie. A z głupim człowiekiem nie ma dyskusji. Jak sobie coś ubzdura to żadne argumenty do niego nie przemawiają. A wszelkie tłumaczenie pt nie ma pan/pani racji są przez ten społeczny motłoch odbierane jako arogancja i chamstwo.
Proponuję jeszcze raz przemyśleć treść "reklamówki", a przede wszystkim to do kogo ma być skierowana i jak w związku z tym ją skonstruować żeby przekaz był czytelny dla tej grupy ludzi.
P.S. Zdjęcia z interwencji są bardziej wymowne niż "scenki rodzajowe".

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
WIELKA wspólna akcja przeciwko PH!
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 17, 2010, 00:12:04 am »
Hmm... co do treści reklamowej, to dopiero by się uzgadniało, gdyby było to pewne z tą reklamą. ;)
tajniak, do może napisać do nich maila? Bo z tą reklamą to mi chodziło, aby je dużo organizacji popierało m.in. TOZ, SPK...
Może i fundacja rotka?
Ale jak zrobić, aby one komunikowały się między sobą w sprawie tego pomysłu?


Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Odp: WIELKA wspólna akcja przeciwko PH!
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 15, 2010, 16:39:55 pm »
http://www.dogomania.pl/threads/196391-Wyl%C4%99garnia-pseudohodowli!! zapraszam, wątek o forum pseudohodowlanym

Zalecam zakładanie innych nicków, niż się posiada, ponieważ kręcą się szpiedzy, a ph powinno się zwalczać.


Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: WIELKA wspólna akcja przeciwko PH!
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 16, 2010, 06:06:17 am »
YYYY, jacy szpiedzy?  :hm:
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Odp: WIELKA wspólna akcja przeciwko PH!
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 16, 2010, 16:32:19 pm »
Na dgm i takim innym forum. xd I nie aktywują wtedy...


Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Odp: WIELKA wspólna akcja przeciwko PH!
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 17, 2010, 00:18:59 am »
Takie byle jak i na szybko, ale nie mogłam się powstrzymać
http://yorkowe.phorum.pl
]:-> .
Po rejestracji pojawiają się pozostałe działy.

Zapraszam XD".


nuka

  • Gość
Odp: WIELKA wspólna akcja przeciwko PH!
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 17, 2010, 10:26:24 am »
Co yorkowe forum ma wspólnego z walka z PH ??

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Odp: WIELKA wspólna akcja przeciwko PH!
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 17, 2010, 15:31:04 pm »
Wiesz na oryginale pousuwali konta osób, które nawet tylko się spytały "po co rozmnażacie psy bez rodowodów?" i tych którym wyszpiegowali. Teraz nie aktywują kont, a na tym forum yorkowe.fora.pl doradzają rozmnażanie psów i się umawiają na to...