Autor Wątek: Perełka czeka na kochający domek  (Przeczytany 30692 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Perełka czeka na kochający domek
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 26, 2010, 23:46:09 pm »
W ogłoszeniu ja napisałam tą informację, bo czy u weterynarza czy w domu to był duży problem, żeby ją choćby chwycić pod boczki. Pogłaskać tak, jak sama weszła na nogi, to oki. Ale jak tylko próbowało się ją wziąć, to był pisk i drapanie. No ale zdarza się, ze u wszystkich król jest ideałem a w jednym domu coś mu przeszkadza i jest nieznośny. Może u nas przeszkadzały jej zapachy Liski i Puśka :P No nie wiem. W każdym razie Nuka jak uważasz, ze opis jest błędny, to daj znać jaki powinien być :)

No a przy okazji - Kunata witaj w końcu na forum ;) wpisz się do wątku wojewódzkiego w rejonizacji forum :P



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

nuka

  • Gość
Odp: Perełka czeka na kochający domek
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 30, 2010, 09:41:41 am »
Najnowsze spostrzeżenia na temat Perełki. Nawet nie staram sie sobie wyobrażać co ta maleńka przezyła w swoim "domu". Na minimalny gwałtowniejszy ruch czy podniesione głosy z TV mała reaguje ucieczką, piskiem i chowaniem sie w kąt. Zaobserwowałam to zachowanie oglądając film akcji, a gwałtowny ruch był rzeczywiście gwałtowny, starałam sie złapać jabłko które turlało sie ze stołu w kierunku podłogi... Zwykłe codzienne sytuacje.
Spokojny głos, ręka podsunieta do powąchania i dopiero wtedy głaskanie - są efekty, maleńka staje sie ufna i przylepna, sama szuka kontaktu z człowiekiem. Jak zaufa - włazi na kolana i spi na poduszce opiekuna wtulona w ludzkie futerko - fryzura jest pielęgnowana języczkiem i pazurkami :)

Perełka wymaga cierpliwego ciepłego opiekuna żeby znowu zaufała człowiekowi.
Kto pokocha Perełke?

Offline pb

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1043
  • Płeć: Kobieta
Odp: Perełka czeka na kochający domek
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 30, 2010, 10:35:48 am »
o jaa kochane biedactwo aby jak najszybciej znalazła spokojny domek, pełen miłości i ciepła :)
no i oczywiście u osób wyjątkowo dbających o fryzure ;)
głaski śle dla Perełki o aksamitnym futerku

nuka

  • Gość
Odp: Perełka czeka na kochający domek
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 07, 2010, 21:33:06 pm »
Mam uszaki od kilku lat, kilka ich sie przewineło przez moja chatkę. Perełka to pierwszy królik, który merda ogonkiem  :jupi Nigdy wcześniej nie widziałam tego na własne oczy :)
Jest przesłodka, przekochana, przylepna bardzo, a nasze wspólne noce na jednej poduszce - to tylko możecie mi zazdrościć  :P

Offline Kunata

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Perełka czeka na kochający domek
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 07, 2010, 21:37:32 pm »
Śledzę jej przygody i, nie ukrywam, zazdroszczę! :)

Offline pb

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1043
  • Płeć: Kobieta
Odp: Perełka czeka na kochający domek
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 07, 2010, 21:46:51 pm »
jak ta Perełeczka merda tym ogonkiem, bo nie moge sobie tego wyobrazić? na boki?
ojjj komicznie to musi wyglądać :)
i na dodatek w nocy robi za czapkę, kochana
jej nowi rodzice będa wielkimi szczęściażami :)

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Perełka czeka na kochający domek
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 07, 2010, 22:24:59 pm »
Mój Marlonek potrafi merdać ogonkiem, przekomicznie to wygląda.

nuka

  • Gość
Odp: Perełka czeka na kochający domek
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 07, 2010, 23:08:15 pm »
Wiwija ogonkiem na boki, ale jak szybciutko to robi :)
Jak biegnie do miski z suszkami - merda, jak przyłazi na pieszczoty - merda, jak leci łobuzować - merda, jak nałobuzuje nie merda, robi niewinne oczka i generalnie nie ma królewny  :diabelek

Offline milka37

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mercedes, Andrzej Złysyn, Maja Mi
  • Za TM: Pati, Puszek Okruszek, Merida Tumorka, Jogobella
Odp: Perełka czeka na kochający domek
« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 07, 2010, 23:22:13 pm »
Moja Mercedes, oraz adopcyjna Puma też merdają ogonkami :) Ale ja mam wrażenie, że Mercedes macha ogonkiem, na Jogobelkę, jak się na nią pogniewa :P
"To, ze zwierze jest duze, nie oznacza, ze nie potrzebuje czulosci.
Jakkolwiek duzy Tygrys sie wydaje, potrzebuje tyle czulosci, ile Malenstwo"

duska

  • Gość
Odp: Perełka czeka na kochający domek
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 07, 2010, 23:56:40 pm »
Kochana! Prześmiesznie to musi wygladac ;p tez bym chętnie pospała ze Stokrotem ale po pierwsze on jest taki mały, że bałabym sie że go zgniotę, po drugie on nie potrafi jeszcze wskakiwac na łóżko  :mhihi, a po trzecie króliki potrafią przespac cała noc? :hmmm Bo jakos nie zauwazylam zeby on w ogole spal w nocy, a o roznych porach spac chodze, w ogole nie widziłam nigdy zeby krolik spał, co najwyzej ma takie zmrużone oczy

nuka

  • Gość
Odp: Perełka czeka na kochający domek
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 09, 2011, 10:14:57 am »
Wesołe brykanie, merdanie ogonkiem, jedzenie z ręki, włażenie na kolana - to już norma u naszej panienki. Doszły bęcki na boczek i turlanie a od dziś jest to królik wysokościowy, właśnie wygląda sobie przez okno siedząc na parapecie (1,10 m wys) :)

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Perełka czeka na kochający domek
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 09, 2011, 12:36:49 pm »
Widac, ze zadomowila sie na dobre :D Wcale sie nie dziwie :)
Ale nadal Perelka czeka na domeczek w ktorym zostanie na zawsze.

Offline AgaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 329
  • Płeć: Kobieta
Odp: Perełka czeka na kochający domek
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 09, 2011, 14:50:27 pm »
Jest cudowna  :heart szkoda, że nie mogę aktualnie wziąć drugiego królika, bo jestemw niej totalnie zakochana  :zakochany:
trzymam kciuki za wspaniały, stały domek dla Perełki  :doping:

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Perełka czeka na kochający domek
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 23, 2011, 21:07:42 pm »
Perełka nadal czeka na swój nowy dom... Zapraszamy do adopcji http://kroliki.hitsu.pl/adoptions/56/Pere%C5%82ka :)

nuka

  • Gość
Odp: Perełka czeka na kochający domek
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 02, 2011, 22:39:35 pm »
Mamy kolejny przełom. Perła dała sie dzisiaj położyć na pleckach i usunąć luźne kłaczki z brzuszka :)
Tabletki papajowe zjada jak przysmak prosto z ręki (profilaktycznie dostaje 1 dziennie bo linieje okrutnie).

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Perełka czeka na kochający domek
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 02, 2011, 23:22:13 pm »
Mamy kolejny przełom. Perła dała sie dzisiaj położyć na pleckach i usunąć luźne kłaczki z brzuszka :)
Tabletki papajowe zjada jak przysmak prosto z ręki (profilaktycznie dostaje 1 dziennie bo linieje okrutnie).

Moja panna dalej jest sztywna jak kołek jak chcę ją położyc na pleckach i chyba nigdy nie bedzie inaczej :( Głaski dla Perełki  :przytul:

Offline seeb

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 107
  • Płeć: Mężczyzna
    • Hosting,strony internetowe
Odp: Perełka czeka na kochający domek
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 04, 2011, 23:43:13 pm »
Tak oglądam ją już trzeci dzień...

nuka

  • Gość
Odp: Perełka czeka na kochający domek
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 05, 2011, 00:29:31 am »
Wyślij formularz do Kamili. Perła nie zastąpi Misi ale wypełni pustkę w domu, która po Misi niewątpliwie jest zauważalna i nie do zniesienia.

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Perełka czeka na kochający domek
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 05, 2011, 02:16:22 am »
Perełka, czeka na kochający domek, taki gdzie ktoś da jej całe serce, przytuli, pogłaska, uzna za członka rodziny :przytul:
Tego życzę i trzymam kciuki :)

Offline seeb

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 107
  • Płeć: Mężczyzna
    • Hosting,strony internetowe
Odp: Perełka czeka na kochający domek
« Odpowiedź #59 dnia: Luty 05, 2011, 02:37:35 am »
Moja połowa ogląda na adopcjach samczyka biało-czarnego chyba nazywa się Pyszczek... to musi być jednoznaczne ze ten a nie inny uszak u nas zagości bo to decyzja prawie jak z dzieckiem. Z Misią akurat nie ja decydowałem ale to ja się z nią związałem pracując w domu.
Te formularze strasznie wielkie i mogą zniechęcać ... ale oczywiście rozumiem, że uszak musi trafić do kogoś odpowiedzialnego. Dotarło to do mnie po sprawie króliczka z lasku z połamanymi skokami i oczywiście królik na śmietniku - odrażające.