Autor Wątek: RUSZAJACY SIE BRZUSZEK  (Przeczytany 11997 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Struś

  • Gość
Odp: RUSZAJACY SIE BRZUSZEK
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 17, 2010, 18:37:09 pm »
Ja przepraszam...ale mi ręce opadają..i nie będę przekonywała, pewnie jestem głupia i nie wiem nic po skończeniu studiów o kierunku biologicznym..Myślę jednak, że nie trzeba skończyc studiów aby wiedzieć, że to bzdura..Może należy zajrzeć do jakiejkolwiek książki albo internetu-tam przecież jest wszystko!!!!

Aha..a włókno pokarmowe ma za zadanie poprawić perystaltykę, której zahamowanie jest bardzo tragiczne w skutkach- przecież nawet na forum poruszacie problemy zatorów!!!!

Offline Jakub

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1629
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: RUSZAJACY SIE BRZUSZEK
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 17, 2010, 18:47:24 pm »
tu jest artykuł o sianku na miniaturce
http://miniaturkabeztajemnic.com/trawa.html

Struś

  • Gość
Odp: RUSZAJACY SIE BRZUSZEK
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 17, 2010, 18:56:30 pm »
No i co??Gdzieś tam jest napisane, że KRÓLIKI NIE MAJĄ PERYSTALTYKI JELIT????To, że warstwa mięśni jest cieniutka nie znaczy, że jelita nie pacują..Siano i pasze włókniste wspomagają pracę przewodu pokarmowego a dodatkowo jest czymś bardzo potrzebnym mikroflorze przewodu pokarmowego do przeprowadzenia procesu fermentacji. Jakub- nigdy nie twierdziłam, że kto starszy ten mądrzejszy, ale dziś zaczynam w to wierzyć... zeby jeszcze coś dodać- zajmuję się żywieniem zwierząt!!

Offline thunderbird

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 197
  • Płeć: Kobieta
Odp: RUSZAJACY SIE BRZUSZEK
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 17, 2010, 19:42:55 pm »
Ja myślę, że mylicie samoistną perstaltykę od wspomaganej przez włókno pokarmowe. Jak pisze Struś.
Co ważne. Przez ruszający się brzuszek nie trzeba panikować, ale obserwować królika, czy je, bobkuje i normalnie się zachowuje. Jak dla mnie wywoływanie paniki, że to wzdęcie było lekką przesadą.
W razie wątpliwości najlepiej iść do weta, bo na forum to można różne opinie poczytać, nie do końca merytoryczne...

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
Odp: RUSZAJACY SIE BRZUSZEK
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 17, 2010, 19:53:06 pm »
Nie ma co sie denerwowac ;-)
kroliki pewnie maja diete bogatą w błonnik własnie po to aby wspomoc pracę przewodu pokarmowego. Nawet logicznie na to patrząc, to nie ważne ile błonnika by się zjadło to jesli nie ma ruchu robaczkowego to i tak nic nie wyjdzie, no chyba ze zjemy tego tyle, ze nowe przepchnie stare :P tak na chłopski rozum.

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

Offline Jakub

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1629
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: RUSZAJACY SIE BRZUSZEK
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 17, 2010, 19:57:27 pm »
Struś nie musisz być niemiła. Nie znasz mnie i mojej wiedzy więc nie masz prawa tak mówić.

Struś

  • Gość
Odp: RUSZAJACY SIE BRZUSZEK
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 17, 2010, 20:32:44 pm »
dzięki dziewczyny..Jakub-ja nie jestem niemiła..Piszę to jako starsza koleżanka..Napisałam tylko, że się mylisz odnośnie tego problemu, ale Ty zawzięcie trzymasz się tego, że jest tak jak piszesz..Jeszcze wiele w życiu dowiesz się pożytecznych rzeczy..Pewnie i ja od Ciebie mogłabym się wiele nauczyć, ale naprawdę nie mów nigdy nikomu, że króliki nie mają perystaltyki jelit- bo każde zwierzę ją ma-inaczej by nie żyło..A prawo-ma każdy z nas, a tym bardziej negować nieprawdę..I to nie jest moja subiektywna opinia tylko zwykła/niezwykła fizjologia:) Więc spoko, biorę od teraz na to poprawkę, nie wszyscy muszą wszystko wiedziec, prawda??:)

gonionok

  • Gość
Odp: RUSZAJACY SIE BRZUSZEK
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 17, 2010, 23:20:16 pm »
hej ludziska!
widze ze zawrzalo troszke :klotnia:,wiec powiem wam, ze moj cookie ma sie calkiem niezle,kondycja jest ok,biega,bryka fikolki,wcina trawe i ziolka.....i mysle ze te ruchy to nie obcy a pracujace jelitka,bo wali boby calkiem fajnie  :balet:
mysle ze nie ma sensu biec z nim do weta i stresowac jego i siebie :lizaczka
dzieki za porady  :roza:

Struś

  • Gość
Odp: RUSZAJACY SIE BRZUSZEK
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 17, 2010, 23:23:04 pm »
super:)jak wykazuje radość swoim zachowaniem to znaczy, że jest wszystko dobrze....
Wygłaskaj bąbla:)tzn ciasteczko:)