Autor Wątek: RUSZAJACY SIE BRZUSZEK  (Przeczytany 11966 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gonionok

  • Gość
RUSZAJACY SIE BRZUSZEK
« dnia: Listopad 14, 2010, 14:06:44 pm »
WITAM! :papatki
ZAUWARZYLAM U SWOJEGO UCHOLA DZIWNY OBJAW,KIEDY LEZAL NA BOKU BARZO SPOKOJNY ,WRECZ ZADOWOLONY Z PIESZCZOT ZASNAL(TAK GLEBOKO) I WTEDY PRZESTALAM GOGLASKAC,A ON SPAL WTEDY ZACZAL MU SIE RUSZAC BRZUSZEK TAK JAKBY TAM COS BYLO (OBCY). ???
CZY MOZE MI TO KTOS WYTLUMACZY O CO CHODZI ,BO NIE KUMAM.DODAM ZE UCHOL ZACHOWUJE SIE NORMALNIE,JE PIJE,SPI,BRYKA NA CALEGO :bunny:
POZDRO DLA FORUMOWICZOW

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Odp: RUSZAJACY SIE BRZUSZEK
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 14, 2010, 14:18:36 pm »
Dziewczynka?
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


gonionok

  • Gość
Odp: RUSZAJACY SIE BRZUSZEK
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 14, 2010, 14:24:56 pm »
SAMCZYK

gonionok

  • Gość
Odp: RUSZAJACY SIE BRZUSZEK
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 14, 2010, 14:26:35 pm »
WIEC W CIAZY NIE JEST  :icon_rolleyes

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Odp: RUSZAJACY SIE BRZUSZEK
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 14, 2010, 14:32:30 pm »
Edytuj post, żeby nie było podwójnych :)
Miał styczność z innym królikiem?
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


gonionok

  • Gość
Odp: RUSZAJACY SIE BRZUSZEK
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 14, 2010, 14:36:50 pm »
SIEDZE I SZUKAM WATKOW PODOBNYCH ALE NIE MA ,WIEC...

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Odp: RUSZAJACY SIE BRZUSZEK
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 14, 2010, 14:48:26 pm »
Ja mówię o poście, a nie wątku :) Napisałaś dwa posty pod sobą, połącz to w jeden, można modyfkować je :)

A co do królaska - a słychac coś było z tego brzuszka? Bulgotanie albo coś w tym stylu ?
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


gonionok

  • Gość
Odp: RUSZAJACY SIE BRZUSZEK
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 14, 2010, 15:10:00 pm »
 :icon_redface sorrki
Wlasnie nie bylo nic slychac nic zadnych innych objawow.Byl chory 2-3 tyg.temu mial rozwolnienie,ale teraz jest ok


Offline monika.k

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 746
  • Płeć: Kobieta
  • żyj tak jakby każdy dzień miał być ostatnim
Odp: RUSZAJACY SIE BRZUSZEK
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 14, 2010, 15:27:50 pm »
podawaj królowi lakcid przez jakiś czas,nie dawaj też nic wzdymającego a już na pewno kapusty,zmodyfikuj też dietę mam nadzieję że podajesz dobry granulat a nie mieszankę no i mniej jabłek bo one też potrafią zalegać i gnić,jak będzie króliczek miał wzdęcie dobrze mieć espumisan dla dzieci w kropelkach,dobrze też obserwować czego twój króliczek nie trawi a to najlepiej widać po bobkach no i po czym mu się bardziej przelewa.
Dziunia-baranek podrzutek , Pusia-o.belg znaleziona na ulicy. ; Dukat adoptowany z spk , Zebek i Misia adoptowane. Koty - Behemot vel Cynamon, Szaruś, Kubuś, Anielka, Chmurek.Za TM- Tuptuś, Dżekuś , Sisi  (31 październik 2010) , Trusia (9 maj 2011), Lucy - lewek ( 2012 ).



gonionok

  • Gość
Odp: RUSZAJACY SIE BRZUSZEK
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 14, 2010, 15:37:43 pm »
nie podaje zadnej mieszanki,bo mam zle doswiadczenia,ostatnio dostawal kapuste pekinska moze po tym, a tak to tylko sianko,woda,granulat firmy:Care+ i ziola, przynajmniej teraz po tej ostatniej biegunce
Ale podam tez espumisan,bo akurat posiadam

Offline monika.k

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 746
  • Płeć: Kobieta
  • żyj tak jakby każdy dzień miał być ostatnim
Odp: RUSZAJACY SIE BRZUSZEK
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 14, 2010, 16:11:00 pm »
No ja espumisan mam zawsze pod ręką,jeżeli masujesz delikatnie brzuszek i czuć pod ręką że zbierają się gazy jak brzuszek faluje to dobrze jest podać,dobrze że ty chociaż masz wpływ na to co dajesz,moja Pusia niestety była karmiona paskudztwami a wcześniej jadła tylko to co na wolności,dopiero od tygodnia ma wpływ na to co je i walczę z jej problemami z brzuszkiem,niestety u mnie na razie espumisan i masaże brzuszka są częste,dokup też lakcid i podawaj to pomoże królowi aby nie było takich sytuacji.
Dziunia-baranek podrzutek , Pusia-o.belg znaleziona na ulicy. ; Dukat adoptowany z spk , Zebek i Misia adoptowane. Koty - Behemot vel Cynamon, Szaruś, Kubuś, Anielka, Chmurek.Za TM- Tuptuś, Dżekuś , Sisi  (31 październik 2010) , Trusia (9 maj 2011), Lucy - lewek ( 2012 ).



gonionok

  • Gość
Odp: RUSZAJACY SIE BRZUSZEK
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 14, 2010, 16:20:49 pm »
no wlasnie z lakcidem bedzie problem, nie wiem czy maja w aptekach w Norwegii, a w PL bedziemy dopiero na swieta ale popytam moze bedzie cos innego podobnego :hmmm

Offline monika.k

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 746
  • Płeć: Kobieta
  • żyj tak jakby każdy dzień miał być ostatnim
Odp: RUSZAJACY SIE BRZUSZEK
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 14, 2010, 17:28:09 pm »
ważne aby probiotyk ,a najlepiej do weta i niech on wypisze co trzeba,a espumisan dla dzieci i tak można podać on nie zaszkodzi
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2010, 17:58:05 pm wysłana przez monika.k »
Dziunia-baranek podrzutek , Pusia-o.belg znaleziona na ulicy. ; Dukat adoptowany z spk , Zebek i Misia adoptowane. Koty - Behemot vel Cynamon, Szaruś, Kubuś, Anielka, Chmurek.Za TM- Tuptuś, Dżekuś , Sisi  (31 październik 2010) , Trusia (9 maj 2011), Lucy - lewek ( 2012 ).



Offline thunderbird

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 197
  • Płeć: Kobieta
Odp: RUSZAJACY SIE BRZUSZEK
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 14, 2010, 18:38:11 pm »
Ruszają się pracujące jelita. Gdzie wy tu wzdęcie widzicie?

gonionok

  • Gość
Odp: RUSZAJACY SIE BRZUSZEK
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 14, 2010, 21:52:59 pm »
czyli to normalka???troche mi ulzylo :hura:

Offline thunderbird

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 197
  • Płeć: Kobieta
Odp: RUSZAJACY SIE BRZUSZEK
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 17, 2010, 08:16:27 am »
Jeśli uszak zachowuje się normalnie, nie jest osowiały, biega, je i robi bobki, to oczywiście że nie. Brzuszek się rusza, bo jelita pracują. Ja się wystraszyłam na samym początku, jak Fluffy wyzdrowiała, bo myślałam, że jej tam jakiś wielki robal chodzi.... Ale u moich obu jak leżą (albo jak biorę na ręcę), to wyraźnie brzuszki się ruszają (chodzi mi taki ruch robaczkowy).
Ważne żeby obserwować zachowanie.

Struś

  • Gość
Odp: RUSZAJACY SIE BRZUSZEK
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 17, 2010, 12:30:31 pm »
Jasne, że to jelitka poruszają się (ruchy perystaltyczne lub robaczkowe),przesuwają treść pokarmową, generalnie w stronę tylnej części królika:)A że króliczki sa malutkie, pokładów tłuszczu (jak niektórzy ludzie) nie mają, tylko cieńką warstwę skóry i mięśni to widać nawet perystaltykę jelit:) Jak jelita pracują to jest dobrze, na pewno:)

Offline j_j

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 741
  • Lokalizacja: Opole
  • Moje króliki: Dumbo & Pysia, Popo & Nelson
Odp: RUSZAJACY SIE BRZUSZEK
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 17, 2010, 18:07:24 pm »
Kurcze a ja słyszałam że króliki nie mają perystaltyki jelit   :hmmm

Struś

  • Gość
Odp: RUSZAJACY SIE BRZUSZEK
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 17, 2010, 18:17:14 pm »
j_j-ehhhhhh..Jakby nie było perystaltyki to chyba nie bobowałyby..coś musi przesuwać treść w jelitach aż do odbytu..i tak się składa, że jest to perystaltyka..Bardzo niedobrze gdy jest zachwiana lub jej nie ma...Może dojść do tragedii- i to nie tylko tyczy się królików, ale zwierząt i nas ludzi (też zwierząt)..Może puknij w głowę osobe, która Ci to powiedziała albo odeślij choćby do wikipedii:)

Offline Jakub

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1629
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: RUSZAJACY SIE BRZUSZEK
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 17, 2010, 18:31:20 pm »
Ja też tak słyszałem że króliki perystaltyki nie mają i przez to potrzebują wysoko włóknistą (błonnikową) dietę i dla tego dajemy królikowi sianko.

Struś

  • Gość
Odp: RUSZAJACY SIE BRZUSZEK
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 17, 2010, 18:37:09 pm »
Ja przepraszam...ale mi ręce opadają..i nie będę przekonywała, pewnie jestem głupia i nie wiem nic po skończeniu studiów o kierunku biologicznym..Myślę jednak, że nie trzeba skończyc studiów aby wiedzieć, że to bzdura..Może należy zajrzeć do jakiejkolwiek książki albo internetu-tam przecież jest wszystko!!!!

Aha..a włókno pokarmowe ma za zadanie poprawić perystaltykę, której zahamowanie jest bardzo tragiczne w skutkach- przecież nawet na forum poruszacie problemy zatorów!!!!

Offline Jakub

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1629
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: RUSZAJACY SIE BRZUSZEK
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 17, 2010, 18:47:24 pm »
tu jest artykuł o sianku na miniaturce
http://miniaturkabeztajemnic.com/trawa.html

Struś

  • Gość
Odp: RUSZAJACY SIE BRZUSZEK
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 17, 2010, 18:56:30 pm »
No i co??Gdzieś tam jest napisane, że KRÓLIKI NIE MAJĄ PERYSTALTYKI JELIT????To, że warstwa mięśni jest cieniutka nie znaczy, że jelita nie pacują..Siano i pasze włókniste wspomagają pracę przewodu pokarmowego a dodatkowo jest czymś bardzo potrzebnym mikroflorze przewodu pokarmowego do przeprowadzenia procesu fermentacji. Jakub- nigdy nie twierdziłam, że kto starszy ten mądrzejszy, ale dziś zaczynam w to wierzyć... zeby jeszcze coś dodać- zajmuję się żywieniem zwierząt!!

Offline thunderbird

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 197
  • Płeć: Kobieta
Odp: RUSZAJACY SIE BRZUSZEK
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 17, 2010, 19:42:55 pm »
Ja myślę, że mylicie samoistną perstaltykę od wspomaganej przez włókno pokarmowe. Jak pisze Struś.
Co ważne. Przez ruszający się brzuszek nie trzeba panikować, ale obserwować królika, czy je, bobkuje i normalnie się zachowuje. Jak dla mnie wywoływanie paniki, że to wzdęcie było lekką przesadą.
W razie wątpliwości najlepiej iść do weta, bo na forum to można różne opinie poczytać, nie do końca merytoryczne...

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
Odp: RUSZAJACY SIE BRZUSZEK
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 17, 2010, 19:53:06 pm »
Nie ma co sie denerwowac ;-)
kroliki pewnie maja diete bogatą w błonnik własnie po to aby wspomoc pracę przewodu pokarmowego. Nawet logicznie na to patrząc, to nie ważne ile błonnika by się zjadło to jesli nie ma ruchu robaczkowego to i tak nic nie wyjdzie, no chyba ze zjemy tego tyle, ze nowe przepchnie stare :P tak na chłopski rozum.

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

Offline Jakub

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1629
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: RUSZAJACY SIE BRZUSZEK
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 17, 2010, 19:57:27 pm »
Struś nie musisz być niemiła. Nie znasz mnie i mojej wiedzy więc nie masz prawa tak mówić.

Struś

  • Gość
Odp: RUSZAJACY SIE BRZUSZEK
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 17, 2010, 20:32:44 pm »
dzięki dziewczyny..Jakub-ja nie jestem niemiła..Piszę to jako starsza koleżanka..Napisałam tylko, że się mylisz odnośnie tego problemu, ale Ty zawzięcie trzymasz się tego, że jest tak jak piszesz..Jeszcze wiele w życiu dowiesz się pożytecznych rzeczy..Pewnie i ja od Ciebie mogłabym się wiele nauczyć, ale naprawdę nie mów nigdy nikomu, że króliki nie mają perystaltyki jelit- bo każde zwierzę ją ma-inaczej by nie żyło..A prawo-ma każdy z nas, a tym bardziej negować nieprawdę..I to nie jest moja subiektywna opinia tylko zwykła/niezwykła fizjologia:) Więc spoko, biorę od teraz na to poprawkę, nie wszyscy muszą wszystko wiedziec, prawda??:)

gonionok

  • Gość
Odp: RUSZAJACY SIE BRZUSZEK
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 17, 2010, 23:20:16 pm »
hej ludziska!
widze ze zawrzalo troszke :klotnia:,wiec powiem wam, ze moj cookie ma sie calkiem niezle,kondycja jest ok,biega,bryka fikolki,wcina trawe i ziolka.....i mysle ze te ruchy to nie obcy a pracujace jelitka,bo wali boby calkiem fajnie  :balet:
mysle ze nie ma sensu biec z nim do weta i stresowac jego i siebie :lizaczka
dzieki za porady  :roza:

Struś

  • Gość
Odp: RUSZAJACY SIE BRZUSZEK
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 17, 2010, 23:23:04 pm »
super:)jak wykazuje radość swoim zachowaniem to znaczy, że jest wszystko dobrze....
Wygłaskaj bąbla:)tzn ciasteczko:)