Autor Wątek: dziwne bobki  (Przeczytany 4935 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline poulain

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 277
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.poulain.blog4u.pl
dziwne bobki
« dnia: Listopad 05, 2010, 07:05:16 am »
Zacznę od tego, że jeżeli był już jakiś podobny wątek, to proszę o link, szukałam całkiem sporo i nic sensownego nie znalazłam. Ale do rzeczy. Od paru dni zauważyłam, że coś dziwnego dzieje się z bobkami Mamiyi. W środę ni stąd ni zowąd pojawiły się cekotrofy. Zdziwiło mnie to trochę, ale raczej nie zaniepokoiło. Postanowiłam odstawić na jeden dzień granulat i zieleninę (przetrzymać królicę na samym sianie i ziołach zuzali). Niestety, nie pomogło to, a stało się coś zupełnie innego. Mamiya zaczęła zostawiać bobki podobne do cekotrofów, ale takich jakby nie do końca uformowanych. Są to małe kuleczki sklejone w jedną całość, ale twarde... Zjadane oczywiście nie są. Poza tym zmiana zaszła też przy zwykłych "dziennych" bobkach. Zawsze były to podobnych rozmiarów kuleczki, teraz każdy bobek ma inny kształt i rozmiar. Kształty są dość nieregularne. Królica nadal jest na samym sianie i suszkach. Dodam, że w ostatni piątek (tydzień temu) Mamiya była sterylizowana u dr. Rzepki. Czy może to mieć jakiś związek? W poniedziałek idę na zdjęcie szwów, porozmawiam na ten temat z wet, wcześniej niestety nie mam możliwości jechać do Animy. Wiecie może co oznaczają takie bobki? Czy to coś groźnego? Dorzucam zdjęcia.

zwykłe bobki:


cekotrofy (tak mi się wydaje):


(Przepraszam za jakość zdjęć, mam nadzieję, że cokolwiek na nich widać).

nuka

  • Gość
Odp: dziwne bobki
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 05, 2010, 07:53:40 am »
To może być reakcja polekowa. Nie zaszkodzi jak podasz lakcid

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: dziwne bobki
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 05, 2010, 08:37:51 am »
U nas takie bobki zdarzały się z powodu stresu a także przy podawaniu antybiotyków. Po skończeniu kuracji wszystko się unormowało. Za nuką podbijam, żeby podawać lakcid.


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline poulain

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 277
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.poulain.blog4u.pl
Odp: dziwne bobki
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 05, 2010, 16:58:17 pm »
Dziękuję za odpowiedzi.  :bukiet Mamiya rzeczywiście dostawała przez 4 dni antybiotyk więc może to to. Mam taką nadzieję przynajmniej. Mogę podać jakiś inny probiotyk, czy koniecznie musi być lakcid?

nuka

  • Gość
Odp: dziwne bobki
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 05, 2010, 19:47:40 pm »
Może być inny probiotyk