Autor Wątek: Przepuklina  (Przeczytany 6739 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

OlgaT

  • Gość
Przepuklina
« dnia: Październik 15, 2010, 20:35:42 pm »
Mój króliczek od jakiegoś miesiąca miał wybrzuszenie w okolicy j. brzusznej. Weterynarz u mnie na Śląsku przeprowadził biopsję i stwierdził powiększony węzeł chłonny. Przez miesiąc nie było poprawy, "węzeł" ciągle był lekko powiększony. Najpierw myślałam, że to jest dobra diagnoza tym bardziej że miał grzybicę, więc taka reakcja organizmu była prawdopodobna. Ale po wyleczeniu stan ciągle się utrzymywał. W między czasie jeszcze leczyliśmy zbyt dużą ilość kryształów w moczu...Więc troszkę się króliczek zmagał. Potem jakieś 2 tyg dawałam mu scanomune na wzmocnienie.

Pojechałam z nim wczoraj do dr Piaseckiego. Zrobiłam USG - okazało się że to przepuklina, a kuleczka...to pęcherz moczowy. Szyjka pęcherza jest we wrotach przepukliny - wszystko było widać na USG. Troszkę mi ulżyło bo bardzo bałam się nowotworu...przerzutów.
Operacja na początku przyszłego tygodnia. Pan doktor był jak zawsze bardzo miły, rzeczowy - nie ma weterynarza którego mogłabym bardziej polecić dla uszatków !!

Czy ktoś z Was miał taki przypadek u króliczka?

nuka

  • Gość
Odp: Przepuklina
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 15, 2010, 23:49:27 pm »
Ja osobiście nie mam żadnego doświadczenia z przepukliną, ale kciuki ściskam za pomyślnośc operacji i dalsze leczenie.
Cmoki dla maluszka.

OlgaT

  • Gość
Odp: Przepuklina
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 30, 2010, 16:31:49 pm »
Dziś była operacja jednak.
Za kolorowo nie jest - były zrosty.
Ale jestem dobrej myśli, bo uszak już dużo zjadł - były bobki, no i co najważniejsze - zesikał się !! :)
W środę idziemy do kontroli - mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku !

nuka

  • Gość
Odp: Przepuklina
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 30, 2010, 16:47:30 pm »
No, bobki i sikanie to super wiadomość :)

kasiagio

  • Gość
Odp: Przepuklina
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 30, 2010, 16:50:33 pm »
Życzymy zdrówka i szybkiego powrotu do brykania i brojenia i oby to cholerstwo nie wróciło :* 
Głaski dla rekonwalescenta  :przytul

OlgaT

  • Gość
Odp: Przepuklina
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 02, 2010, 18:14:34 pm »
Mam mały problem :) Jako, że króliczory są oddzielone od siebie już od soboty - kontakt tylko przez kraty.
Dziś włożyłam na chwilkę zdrowego króliczka - czarka do klatki, żeby się umyły ( oczywiście wszystko pod moją kontrolą )...a czarek zaatakował czarnego. Pomyślałam że może przez przypadek, coś mu się nie spodobało i tyle. Ale po kolejnym włożeniu go do klatki ponowił atak - złapałam go w porę, więc nie zdąrzył.
Nie wyobrażam sobie oswajać ich jeszcze raz...bo miałam z tym trochę przejść - bardzo walczyły na początku.
Teraz moje pytanie...atakuje bo są oddzielone, czuje że czarny jest chory, odwaliło mu coś?
Obydwoje są kastrowani i przed operacją było wielkie love.
W sumie nie wiedziałam gdzie napisać ten wątek - zostawiłam już przy tej mojej operacji.

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Odp: Przepuklina
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 02, 2010, 18:21:41 pm »
U mnie było,że poczuł,iż ten drugi nie jest w formie(z tym,że chory był królikiem o wyższym statusie w stadzie)

OlgaT

  • Gość
Odp: Przepuklina
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 02, 2010, 18:49:54 pm »
Mój chory królik jest na samym dnie hierarchii, zdrowy dominuje i takie cyrki robi zamiast pomóc koledze.
Zaczynałaś oswajanie od początku czy jakoś siebie zniosły po wyleczeniu ?

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Odp: Przepuklina
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 02, 2010, 18:56:00 pm »
Po leczeniu było wszystko OK.

OlgaT

  • Gość
Odp: Przepuklina
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 02, 2010, 18:57:03 pm »
Pocieszyłaś mnie - dzięki bardzo :*