Autor Wątek: Mycie podłogi  (Przeczytany 10568 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

alcia123

  • Gość
Mycie podłogi
« dnia: Październik 26, 2010, 17:29:18 pm »
Znowu mam problem z umiejscowieniem wątku :icon_sad. Jeżeli źle wybrałam dział, to proszę o przeniesienie :bukiet

Robiąc dzisiaj porządki zastanowiłam się czym myć podłogę żeby nie zaszkodzić mojemu kicakowi? Narazie postanowiłam,że po każdym myciu będę podłogę jeszcze raz przecierać czystą wodą. Wiadomo,że wszelkiego rodzaju detergenty są trujące dla uszaka, a biegając po takiej umytej płynem do podłogi posadzce Niunia będzie zbierała go na łapki,a potem przy wieczornej toalecie zlizywała z nich to świństwo.Samą wodą myć nie mogę ,bo mam bardzo jasną posadzkę i woda nie daje rady doprowadzić jej do porządku po całym dniu biegania w brudnych butach :/

 I tak sobie myślę,że może Wy macie jakieś lepsze pomysły?


Offline Xal

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Blog
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Perełka, Karmelka
  • Za TM: Pusia[*],Gapcio[*]
Odp: Mycie podłogi
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 26, 2010, 20:47:19 pm »
Podpinam się pod pytanie. Ja nie używam detergentu tylko jakieś specjalne środki do konserwacji parkietu. Taki rodzaj emulsji.
"That there’s some good in the world,(...), and it’s worth fighting for."
Zdjęcia moich uszu (22.06.2013)
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,9262.msg454719.html#msg454719 oraz https://www.flickr.com/gp/xal66/Z772HU

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Mycie podłogi
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 26, 2010, 20:57:18 pm »
Watek bardzo podobny do tego znajduje się tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=7495.0

alcia123

  • Gość
Odp: Mycie podłogi
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 26, 2010, 23:43:07 pm »
Hmmm... Wszystko ok,ale octem podłogi chyba nie umyję,bo będzie strasznie śmierdzieć :/. Kuwetę zawsze zalewam wrząca wodą. Potem zalewam ją octem rozrobionym z wodą, a później obficie spłukuję. Tylko z tą podłoga w domu nie potrafię sobie jakoś logicznie poradzić. Może są jakieś środki do mycia, które nie zaszkodzą króliczkowi, a i podłogę ładnie wyczyszczą?

Wychodzi na to,że zostaje mi płukanie parkietu czystą wodą po każdym myciu...

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Mycie podłogi
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 27, 2010, 00:27:49 am »
Myję podłogi środkami do mycia podłóg (w zależności od tego, jaka podłoga). Nie spłukuję wodą, nie szoruję niczym specjalnym. Króliki żyją, dobrze się mają, nogi sobie myją. Nic nie śmierdzi. Plamy z moczu usuwam octem i wtedy zmywam wodą.
Czasami myję podłogi roztworem woda+domestos. Jeszcze nikomu nie zaszkodziło, ale zachowuję umiar w proporcjach. Nie puszczam króli na mokre powierzchnie, ale nie panikuję, jak który sobie depnie. Myślę, że ewentualna szkodliwość zależy od stężenia środka.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Ladwent

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 95
  • Płeć: Kobieta
  • I'm not beauty queen . I m just beauty for me<3
Odp: Mycie podłogi
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 01, 2010, 14:45:50 pm »
bosniak ma racje myj normalnym płynem do podług  ,  zachowuj umiar w proporcjach i nie puszczaj króliczka na mokre . u mnie w domu też się  myje podłogi normalnym płynem do podług :)

Pozdrawiam , Ladwent :*
Dlaczego nie kochasz życia takim jakie jest , tylko nie nawidzisz za to że nie jest takie jakie chciałbyś żeby było.

nuka

  • Gość
Odp: Mycie podłogi
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 01, 2010, 15:16:50 pm »
Zmycie podłogi płynem woda+ocet nabłyszcza parkiety :)

alcia123

  • Gość
Odp: Mycie podłogi
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 02, 2010, 02:58:45 am »
Zmycie podłogi płynem woda+ocet nabłyszcza parkiety

No proszę -nie wiedziałam. Wypróbuje w najbliższym czasie :)

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Mycie podłogi
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 02, 2010, 08:44:52 am »
Ja kupiłam mop parowy, doskonały na parkiety, panele i kafelki. Nic nie śmierdzi, czysto jest no i jest to tylko woda



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline Zara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Astrid
  • Pozostałe zwierzaki: Pies Grapa, koty Grzmot i Batman
  • Za TM: Królik Luis, królik Duszek, pies Arpa, koń Avanti
Odp: Mycie podłogi
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 27, 2010, 23:55:49 pm »
A czym najlepiej wyczyścić doszczętnie zasikany dywan?  :hmmm

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Mycie podłogi
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 28, 2010, 13:59:23 pm »
A czym najlepiej wyczyścić doszczętnie zasikany dywan?  hmmm

Ja czyściłam zawsze odkurzaczem parowym, jeżeli efektów nie było, wynosiłam uszaki z pokoju i szorowałam Vanish'em. Nie wiem jak działaja na takie plamy tzw. orzechy piorące, ale dam znać jak tylko je dostanę i będzie jakaś plama na dywanie ;)

Offline Paullina555

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 166
  • Płeć: Kobieta
Odp: Mycie podłogi
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 28, 2010, 14:09:52 pm »
Ja jako tako nie myję podłogi żadnym środkiem chemicznym bo  nie mam takiej potrzeby bo Bany załatwia się do kuwety :).  Ale przy każdym sprzątaniu odkurzam klatkę bo mam troszkę takiego pyłu i jest czysto. :icon_biggrin ale tak raz na miesiąc  biorę klatkę i płukam ją wodą.  ;)

Offline Zara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Astrid
  • Pozostałe zwierzaki: Pies Grapa, koty Grzmot i Batman
  • Za TM: Królik Luis, królik Duszek, pies Arpa, koń Avanti
Odp: Mycie podłogi
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 28, 2010, 14:50:27 pm »
A czym najlepiej wyczyścić doszczętnie zasikany dywan?  hmmm

Ja czyściłam zawsze odkurzaczem parowym, jeżeli efektów nie było, wynosiłam uszaki z pokoju i szorowałam Vanish'em. Nie wiem jak działaja na takie plamy tzw. orzechy piorące, ale dam znać jak tylko je dostanę i będzie jakaś plama na dywanie ;)


Ja odkurzacza parowego nie mam, i nie mam pomysłu czym to wyczyścić. Dywan cały w plamach bo Luis dostał dziwnej manii załatwiania się na niego. Chociaż dzisiaj ładnie nasiusiał do kuwety :D Swoją drogą u mnie na stancji nigdy nie załatwiał się poza klatkę, tylko zawsze w klatce i jak już się nauczył to do kuwety w tejże klatce. Po wyjeździe na święta do domu w klatce się nie załatwia tylko zawsze poza nią  :bejzbol Może ma to związek z wielkością klatki? Na stancji mam 100 cm a do tej domowej nawet kuweta się nie mieści, więc król w niej tylko śpi.

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Mycie podłogi
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 28, 2010, 14:54:18 pm »
Hmmm, może warto zakupić kawałek linoleum koło kuwetki albo w miejscu gdzie potencjalnie ma sikać. Dobre będzie tez ok. 2 metry linoleum, łatwiej się z niego ściera, myje :) Dywan będzie wtedy zabezpieczony. Mozna dywan też lekko przemyc wodą z mydłem, pozniej samą wodą, aby nie został biały osad :)

Offline Zara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Astrid
  • Pozostałe zwierzaki: Pies Grapa, koty Grzmot i Batman
  • Za TM: Królik Luis, królik Duszek, pies Arpa, koń Avanti
Odp: Mycie podłogi
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 03, 2011, 12:28:56 pm »
Ja już nie wiem czy to złośliwość mojego zwierzaka czy co? Jak był dywan to sikał na dywan i kafelki przed dywanem. Jak dywan został doszczętnie obsikany i go zdjęłam to sika tylko do kuwety, która stoi koło szafy i nawet część bobków tam zostawia  :oh:

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Mycie podłogi
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 03, 2011, 14:12:00 pm »
Bo każdy dywan to samo zło :diabelek  
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Zara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Astrid
  • Pozostałe zwierzaki: Pies Grapa, koty Grzmot i Batman
  • Za TM: Królik Luis, królik Duszek, pies Arpa, koń Avanti
Odp: Mycie podłogi
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 03, 2011, 14:42:31 pm »
Zapewne  :icon_twisted

A tak na poważnie, to naprawdę się zastanawiam o co chodzi. U mnie na stancji nie załatwiał się nigdy poza klatką, nawet jednego bobka nie było poza klatką (ale klatka duża, 100 cm). Jak go przywiozłam do rodziców to nigdy nie załatwił się w klatce tylko poza nią. A że kuweta nie mieściła się do tej mikroskopijnej klatki (która królikowi i tak służy tylko za sypialnię ;) ) to postawiłam ją w miejscu gdzie najczęściej się załatwiał, czyli na dywanie przy szafie. Ale gdzie tam, kuweta za tyłkiem a on centralnie przed tą kuwetą sikał  :lanie: nie mówiąc, że już potem w ogóle nie miał swojego stałego miejsca tylko sikał na ten dywan gdzie popadnie. A teraz dywan zdjęłam a on do kuwety wszystko robi. Ciekawe czy jak wypiorę dywan i położę go  z powrotem to czy znów zacznie na niego sikać  :hmmm