Autor Wątek: Klatki Essegi - prośba o opinie  (Przeczytany 5223 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pyl

  • Gość
Klatki Essegi - prośba o opinie
« dnia: Grudzień 30, 2010, 14:23:32 pm »
Po pierwsze witam wszystkich!

Mam pytanie czy ktoś z Was ma lub miał do czynienia z klatkami firmy Essegi (np. Essegi Baffy)? Poszukuję opinii wraz z konkretami - czy jest gorsza/lepsza np. od Ferplasta i dlaczego?
Nie mam na myśli konkretnego modelu (to zależy od wymagań i indywidualnych preferencji) tylko ogólną ocenę jakości i trwałości klatek - ocynk, trwałość kuwety, itp.
Jeśli ktoś wykorzystuje taką klatkę to proszę o info czy kuweta nie pęka, nie odbarwia się od moczu, czy klatka się nie odkształca (to dość typowe przy klatkach wyższych np. szynszylówkach), jak wygląda ocynk po dłuższym użytkowaniu, itp.

Z góry dziękuję za info :)

nuka

  • Gość
Odp: Klatki Essegi - prośba o opinie
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 30, 2010, 19:04:33 pm »
Essegi znam wyłacznie z ofert sklepowych. Sadząc po cenie produkt jest swietny, jednak cena jest bardzo wysoka. Myslę, że warto kupić Ferplast a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na jedzenie dla zwierzaka.
Ferplast ma  bardzo dobre produkty, myślę, że tą opinię potwierdzi wiele osób z naszego forum.

Pyl

  • Gość
Odp: Klatki Essegi - prośba o opinie
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 31, 2010, 00:37:11 am »
Z ofert sklepów internetowych czy widziałaś go gdzieś w realu? Jeśli w realu to gdzie?

Ferplasta mam obecnie, nawet 5 sztuk (w tym bardzo stary model królikówki, bardzo dobry, tylko... za mały i zjedzony :> ). Niestety nowy model ferplastowych królikówek odpada ze względu na duże odstępy między prętami (szukam długiej, płaskiej klatki dla stada szczurków - maksymalny odstęp to 2,0-2,1 cm) i inny sposób otwierania. Stąd pytanie o Essegi. Drogie są niestety nieziemsko, ale nie wiem czy za tym idzie jakość.

nuka

  • Gość
Odp: Klatki Essegi - prośba o opinie
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 31, 2010, 02:56:30 am »
Może na szczurzym forum zapytaj

Pyl

  • Gość
Odp: Klatki Essegi - prośba o opinie
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 31, 2010, 11:00:30 am »
Pytałam na szczurzym (allo), świnkowym, królików miniaturek i u Was. Na razie tylko u Was jest jakiś odzew.
Dla szczurów to nie jest typowa klatka, stąd szukam szeroko i stąd jestem u Was :)
Ale może to okres taki mało aktywny na forach, może jeszcze coś ktoś będzie wiedział.

nuka

  • Gość
Odp: Klatki Essegi - prośba o opinie
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 31, 2010, 15:03:01 pm »
Może tutaj znajdziesz jakąs wskazówkę http://szczury.org/viewtopic.php?f=18&t=17695
Wątek dość stary ale chyba przydatny

Pyl

  • Gość
Odp: Klatki Essegi - prośba o opinie
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 31, 2010, 15:08:53 pm »
Dzięki, nuka, na szczurzych forach jestem na bieżąco, temat na orgu przeglądałam, we wskazanym linku nie ma tych klatek.
Zapytanie tam też zadałam i czekam na odpowiedź (jest na orgu jedna osoba, która pisała, że ma Essegi Baffy, więc może coś odpisze).

Nie zmienia to faktu, że jeśli ktoś z Was ma lub miał kontakt z klatkami Essegi to proszę o informację.