Autor Wątek: Mój podopieczny nie daje mi wsypać jedzenia do jego miski- co robić?  (Przeczytany 5375 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Biszkopcik.

  • Gość
Mój podopieczny nie daje mi wsypać jedzenia do jego miski- co robić?
« dnia: Październik 25, 2010, 20:54:27 pm »
Witam.

Moja Trusia, już od samego początku nie daje sobie nasypać jedzenia do miseczki. Po prostu ją pilnuje- a gdy próbuję jej go nasypać wkłada głowę do miski, i.. chrumczy. oO :swinka:

Wiem, wiem. po prostu ją wyciągnąć, wsypać jedzenie, i włożyć. Ale u mnie to nie jest łatwe, ponieważ przeważnie jestem sama w domu, a do kanapy mam troszkę daleko... ręce ma się tylko dwie.:)

macie może na to jakieś sposoby? bo takie wynoszenie jej, wsypywanie i wkładanie do tej klatki codziennie jest uciążliwe.:>
Ps. człowiek zawsze chodzi na łatwiznę, choćby nie wiadomo jak się kogoś kochało. ;]

z góry dziękuję.:)  :serenada:

kidslovefruit

  • Gość
Odp: Mój podopieczny nie daje mi wsypać jedzenia do jego miski- co robić?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 25, 2010, 21:52:29 pm »
z porad które czytałam na ten temat to ponoć warto w takim przypadku "odzwyczaić" królika od stałego miejsca jedzenia - przestawiać miskę w różne części klatki i podawać trochę jedzenia poza miską.

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Mój podopieczny nie daje mi wsypać jedzenia do jego miski- co robić?
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 25, 2010, 22:12:10 pm »
Ja polecam, do przeczytania temat: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=10148.0  :) "chrumkanie" samiczki w klatce, najczęsciej jest objawem dojrzewania, agresywności związanej z hormonami :)

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Mój podopieczny nie daje mi wsypać jedzenia do jego miski- co robić?
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 26, 2010, 01:22:56 am »
Wiem, wiem. po prostu ją wyciągnąć, wsypać jedzenie, i włożyć. Ale u mnie to nie jest łatwe, ponieważ przeważnie jestem sama w domu, a do kanapy mam troszkę daleko... ręce ma się tylko dwie.usmiech2

i to Ci przeszkadza wyjąć miskę, nasypać żarelko i włożyć to do klatki?  :P
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Mój podopieczny nie daje mi wsypać jedzenia do jego miski- co robić?
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 26, 2010, 10:51:38 am »
Jak bym zrobila tak, ze sypalabym jedzenie poza klatka i dawala miseczke krolikowi. Gdy uszaty zajmie sie jedzeniem, to mozna wtedy zabrac poprzednia miseczke do mycia. Wiec potrzebne bylyby dwie michy ;)
Wiele krolikow chrumczy na opiekuna, gdy ten wykonuje w klatce jakies manewry. Nawet jak sa to oswojone kroliki.
Sprobuj tez tak jak napisala kidslovefriut, stawiac miske poza klatka. To tez dobry sposb, bo np. wtedy masz czas na postprzatanie w srodku i krolik nie asystuje przy kazdym gescie ;) Czesto zdarza sie tak, ze uszaki utrudniaja sprzatanie i nie podoba im sie ingerencja w ich domu ;)

Offline misia01

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2367
  • Płeć: Kobieta
    • Namaluję obrazy
  • Lokalizacja: Minsk Maz.
  • Pozostałe zwierzaki: koty,psy,konie
  • Za TM: Misia (13.03.2020 r) :(
Odp: Mój podopieczny nie daje mi wsypać jedzenia do jego miski- co robić?
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 26, 2010, 11:21:08 am »
Mnie królik też parę razy ugryzł w rękę podczas podawanie jedzenia :zonka:
Bardzo rzadko mu się to zdarza,ale wtedy próbuje odwrócić jego uwagę,wsadzając rękę z drugiej strony klatki :lizaczka

Offline basiacz

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Płeć: Kobieta
  • Basiacz
Odp: Mój podopieczny nie daje mi wsypać jedzenia do jego miski- co robić?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 08, 2011, 19:28:29 pm »

Mój Stefek dostaje miskę do klatki tylko gdy wsypuję mu jedzenie, a potem czekam aż zje i ją wyjmuję. I po problemie :)

Offline Zara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Astrid
  • Pozostałe zwierzaki: Pies Grapa, koty Grzmot i Batman
  • Za TM: Królik Luis, królik Duszek, pies Arpa, koń Avanti
Odp: Mój podopieczny nie daje mi wsypać jedzenia do jego miski- co robić?
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 08, 2011, 21:34:05 pm »
Mój Luis podczas sprzatania klatki robi się agresywny, dzisiaj nawet mnei ugryzł  :zonka:

Offline basiacz

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Płeć: Kobieta
  • Basiacz
Odp: Mój podopieczny nie daje mi wsypać jedzenia do jego miski- co robić?
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 09, 2011, 18:25:33 pm »

Królik to zwierzę terytorialne, wiadomo że będzie bronił swojej "nory", sprzątaj gdy go nie ma w środku i biega gdzieś po pokoju. Możesz też dać mu znać kto tu "rządzi" - drap go często po nosie, oznaką jego uległości będzie przyciskanie głowy do ziemi. Im częściej w ten sposób zaznaczysz, że to Ty jesteś wyżej w hierarchii tym mniej problemów będziesz mieć z królika niesubordynacją... Każde zwierze czuje się spokojniejsze, kiedy wie gdzie jest jego miejsce w stadzie. I pamiętaj, że agresja rodzi agresję i nie daj się ponieść - nigdy! :D życzę powodzenia

Offline Kamulka84

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4093
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Koszalin
  • Moje króliki: Natka
  • Za TM: Niuguś, Chrumek, Zgodzia, Niuchenek vel Heniek
Odp: Mój podopieczny nie daje mi wsypać jedzenia do jego miski- co robić?
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 29, 2011, 18:39:41 pm »
Ja też mam czasem problem z podaniem Zgodzi miseczki, a to dlatego, że ona całą sobą jest tak podniecona tym, że dostanie jedzenie, że już się nie może doczekać i nie raz mi wybiła z ręki miseczkę i wszystko się rozsypało... Teraz mam na to sposób: najpierw daje Zgodzi coś małego do pysia, ona się tym zajmuje i je, a ja w tym czasie szybko wstawiam miseczkę do klatki :) Polecam!
Zgodzia była z nami 5 lat 8 miesięcy 2 tygodnie i 6 dni
Heniu był z nami 7 lat 3 miesiące 2 tygodnie i 2 dni
[/url]

Zapraszamy http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11135.new#new