Autor Wątek: praktycznie same ceko? rozwolnienie?  (Przeczytany 3598 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline domi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 83
praktycznie same ceko? rozwolnienie?
« dnia: Listopad 07, 2010, 14:19:21 pm »
Witam,
od jakiś 4 dni mamy problemy z Kropką.
Stawia luźne bobki ( raz był to po prostu taki klocek płynny duży) i ceko które są bardzo miękkie, momentami się rozpływają, bobków normalnych prawie nie ma, jeśli się pojawiają to mało a na pewno nie tyle co normalnie..tylko same takie kuleczki które jednak wyglądają inaczej niż ceko. Trochę to wygląda jak rozwolnienie ale nie jest upaprana, tylko raz widziałam brudną łapkę ale to raczej dlatego że głupek się w tym położył..
Byliśmy u weta, wzdęć nie ma, podobno mogła się czymś przytruć, zachowuje się normalnie, jest na suchym,nie jest przekarmiana, dostaliśmy coś jak lakcid tylko że dla królików. Ale nie widzę poprawy..co to może być i jak jeszcze jej pomóc żeby normalne bobki zaczęła robić :( u weta byliśmy w piątek..czy znowu udać się na wizytę jutro ?:(
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: praktycznie same ceko? rozwolnienie?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 07, 2010, 15:15:43 pm »
Nie wiem co to jest podobne do lakcidu. Ja dawałbym raczej lakcid w ilości przewidzianej dla krolika czyli 1/2 ampułki dwa razy dziennie i dieta siankowo-suszkowa przez kilka dni .Po trzech dniach takiej diety wprowadzałabym granulat. A jak sie unormuje po troszeczku  zieleninkę. Lakcid przez 10 dni co najmniej Zebrałabym tez troszkę takich bobków do badania. Byc może to kokcydia, bardzo goźne dla królików( oby nie). A może przekarmiłaś ją czymś.

Nuna

  • Gość
Odp: praktycznie same ceko? rozwolnienie?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 07, 2010, 18:41:07 pm »
Odstaw granulat przede wszystkim i tak jak pisze dori zbierz bobki  i oddaj do badania, to moze byc kokcydioza lub grzybica ukl. pokarmowego.
Cukier zawarty w granulatach jest pozywka dla ww pasozytow.

Offline domi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 83
Odp: praktycznie same ceko? rozwolnienie?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 10, 2010, 14:28:49 pm »
wet uznał że nie ma potrzeby narazie oddawać do badania,nie wiem czy jechać jeszcze raz, pojawiły się normalne bobki,  podajemy lek, odstawiam granulat na
razie..od czwartku wygląda to tak  (choć na focie i tak jest mniej niż było) :


Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: praktycznie same ceko? rozwolnienie?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 10, 2010, 16:37:07 pm »
Ja bym oddała do badania bobki , mimo wszystko