Autor Wątek: Frykasy  (Przeczytany 19361 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline klaudii105

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 263
Frykasy
« dnia: Październik 19, 2010, 21:48:12 pm »
Witam!
Więc jak w temacie czy frykasy dla królika są wskazane? mój Guinness je właśnie teraz takie frykasy i bardzo
my smakują próbowałam wiele razy z granulatem dodawałam zieleninki ale nic więc powiedziałam, że spróbuje mu
dać właśnie te frykasy.Pytałam się wielu weterynarzy oni wszyscy mówią, że są wskazane dla królów

Inga

  • Gość
Odp: Frykasy
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 19, 2010, 21:58:38 pm »
Czy chodzi ci o tego typu biszkopty, wapienka, ciasteczka? Jeżeli tak, to ich miejsce jest w koszu. Nie ma w nich nic pożywnego. To królicze odpowiedniki ludzkiego hamburgera. Lepiej daj króliczkowi buraczka albo ogórka na przykład.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Frykasy
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 19, 2010, 22:12:29 pm »
Jest tez taki granulat frykasy w ksztalcie kolek. One chyba nie maja zbyt najlepszego skladu. Ale smakowo musza byc jakies wyjatkowe, bo moje kiedys tez je jadly.
Wiem, ze ktos na forum dawal je jako prawdziwe frykasy, czyli raz na jakis czas. Nie wiem czy one nie sa zbyt kaloryczne, zeby je podawac jako regularny granulat. No i jak widac musza miec jakas substancje smakowa, bo ciezko z nich przestawic krolika na inny granulat.
Czego juz probowalas zamiast tych frykasow?

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: Frykasy
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 19, 2010, 22:15:56 pm »
Heh, Ciapula by za nie uszy oddała ;) Jeśli mówimy o tych samych, z Animalsa. Dostawała jedno na 2/3 dni.
Jasper i Milka też lubili, ale już aż takiego szału nie było.
Teraz tego nie mam, są zdrowsze przysmaki ;)
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Frykasy
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 19, 2010, 23:14:12 pm »
Kiedyś na jakijś stronie poświęconej kólikom czytałamn ocene granulatów ( nie wiem czy nie Kaziora) i granulat Frykas był na trzecim miejscu. Ma okolo 15% błonnika i troche za duzo białka. Substancji smakowych nie ma. Moja Kicusia dostaje 2 kółka co drugi dzień z tego powodu ,że na ten granulat daję 2 kropelki wit C . Wtedy zje, jeśli kapne na CC nie ruszy.

Offline klaudii105

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Frykasy
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 20, 2010, 12:44:42 pm »
Daje takie zielone kółeczka z Animalsa nie żadne ciasteczka wapienka i inne świństwa, bo już dużo czytałam
o takich rzeczach więc jak dobrze rozumiem mogę dawać mojemu skarbu te frykasy?

Offline klaudii105

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Frykasy
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 20, 2010, 12:47:34 pm »
Jest tez taki granulat frykasy w ksztalcie kolek. One chyba nie maja zbyt najlepszego skladu. Ale smakowo musza byc jakies wyjatkowe, bo moje kiedys tez je jadly.
Wiem, ze ktos na forum dawal je jako prawdziwe frykasy, czyli raz na jakis czas. Nie wiem czy one nie sa zbyt kaloryczne, zeby je podawac jako regularny granulat. No i jak widac musza miec jakas substancje smakowa, bo ciezko z nich przestawic krolika na inny granulat.
Czego juz probowalas zamiast tych frykasow?
OOOO dużo by wymieniać i Cuni PRO nic Cuni DUO nic więc powiedziałam że spróbuje te frykasy no i oczywiście
do tego sianko świeża woda i dużo ziółek

//Bardzo proszę o nie pisanie kilku postów pod rząd i używanie opcji "Modyfikuj"--Blacky
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2010, 21:45:11 pm wysłana przez Blacky »

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Frykasy
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 20, 2010, 13:54:04 pm »
klaudii, a czy krolik dostaje warzywa i zielenine? Czy dobrze toleruje? Bo moze mozna wiecej swiezego a mniej tych frykasow podawac? :)

Offline klaudii105

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Frykasy
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 20, 2010, 19:08:35 pm »
Dostaje dużo zieleninki  do miseczki a frykasów daje stopniowo mniej :)

Bella

  • Gość
Odp: Frykasy
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 21, 2010, 19:04:12 pm »
Frykas Animalsa to dobry granulat. Wielu właścicieli podaje go stale królikom i sądzę, że nie popełniają błędu. Nie ma on złego składu. Ja np. podaję go mojej Lisie wraz z CC. Ona go uwielbia!

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: Frykasy
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 21, 2010, 19:18:16 pm »
Nie jest dobry ;)
Posiada np mączkę zwierzęcą, produkty zbożowe.

Na pewno nie nadaje się jako pokarm podstawowy.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: Frykasy
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 21, 2010, 22:45:43 pm »
Też mi się wydaje, że to szajs, ale nie potrafię tego poprzeć żadnymi racjonalnymi argumentami - po prostu mi się nie podoba. ;)
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline klaudii105

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Frykasy
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 22, 2010, 11:10:51 am »
 czytałam etykietkę opakowania
i nie widzę nic złego w składzie próbowałam wszystkiego  Guinness po prostu nie lubi granulatu ja tego nie zmienię, a frykasów nie daje mu dużo
tylko kilka kulek i do tego ziółka więc nic mu się nie stanie :)znowu nie przesadzajmy, że to taka zła karma
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2010, 11:22:34 am wysłana przez klaudii105 »

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: Frykasy
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 22, 2010, 11:31:37 am »

Posiada np mączkę zwierzęcą, produkty zbożowe.


To jest złe. ;)
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Bella

  • Gość
Odp: Frykasy
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 22, 2010, 17:21:42 pm »
No tak, jak już wcześniej gdzieś pisałam nie ma on bardzo dobrego składu, tylko dobry. Można by się do kilku rzeczy przyczepić. No ale nie przesadzajmy znowu. Pięć kulek dziennie wymieszanych z CC i z ziołami ucholowi na pewno nie zaszkodzi.

Offline klaudii105

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Frykasy
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 23, 2010, 11:34:43 am »
No tak, jak już wcześniej gdzieś pisałam nie ma on bardzo dobrego składu, tylko dobry. Można by się do kilku rzeczy przyczepić. No ale nie przesadzajmy znowu. Pięć kulek dziennie wymieszanych z CC i z ziołami ucholowi na pewno nie zaszkodzi.
Pewnie że nie zaszkodzi ja daje swojemu 6 kulek i do tego ziółka :)

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: Frykasy
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 23, 2010, 12:22:37 pm »
Bella, skład Frykasów nie jest dobry, powtarzam jeszcze raz (a określenie "bardzo dobry" to mi nawet przez myśl nie przeszło).

"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Odp: Frykasy
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 23, 2010, 12:46:09 pm »
No tak, jak już wcześniej gdzieś pisałam nie ma on bardzo dobrego składu, tylko dobry. Można by się do kilku rzeczy przyczepić. No ale nie przesadzajmy znowu. Pięć kulek dziennie wymieszanych z CC i z ziołami ucholowi na pewno nie zaszkodzi.
Twoje podejście mnie zadziwia. Masz bloga, piszesz tam o królikach, a nie wiesz ,że takie 'frykasy' są NIEZDROWE dla KROLIKA . Potem mogą być już same problemy z wagą itp.

Offline klaudii105

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Frykasy
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 23, 2010, 14:00:36 pm »
No tak, jak już wcześniej gdzieś pisałam nie ma on bardzo dobrego składu, tylko dobry. Można by się do kilku rzeczy przyczepić. No ale nie przesadzajmy znowu. Pięć kulek dziennie wymieszanych z CC i z ziołami ucholowi na pewno nie zaszkodzi.
Twoje podejście mnie zadziwia. Masz bloga, piszesz tam o królikach, a nie wiesz ,że takie 'frykasy' są NIEZDROWE dla KROLIKA . Potem mogą być już same problemy z wagą itp.
No i co z tego że prowadzi bloga?Powiedziała, że pięć kulek dziennie wymieszanych z CC na pewno nie zaszkodzi czemu się jej czepiacie przecież  ona królikowi frykasów jako pokarmu podstawowego nie daje tylko miesza z granulatem więc co się stanie królikowi od tak małej ilości frykasów?? to tak samo jak z człowiekiem wypali jednego papierosa nic mu się nie stanie dopiero od większej ilości chcę coraz więcej i więcej...

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: Frykasy
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 23, 2010, 16:36:10 pm »
Tak, od jednego papierosa nie, ale zauważ, że jak się pali codziennie, to już może się coś stać po jakimś czasie. Od jednego Frykasa na pewno nic się nie stanie, ale nie wiadomo jakie mogą być skutki codziennego podawania. Tym bardziej że ma składniki, których króliki jeść nie powinny.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."