Autor Wątek: Najlepsze granulaty na rynku  (Przeczytany 1075817 razy)

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1700 dnia: Lipiec 05, 2010, 16:50:21 pm »
Mnie właśnie się podoba zapach GC, też taki ziołowy :) Moje jak im dałam pierwszy raz to zaczęły wcinać od razu, ale oni wiedzieli, że ja się nie cackam i albo zjedzą to co im dam, albo żyją na sianie ;) Milka do teraz pałaszuje, aż jej się uszy trzęsą.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

BA$$

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1701 dnia: Lipiec 17, 2010, 20:34:43 pm »
a ja mam takie pytanko czy uszakom można podawać karme firmy winston? kupiłam ostatnio mojej w rossmanie bo wyczytałam że megan to większe świństwo od vitapolu więc postanowiłam zmienić

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1702 dnia: Lipiec 17, 2010, 20:40:39 pm »
Winston jest mieszanką i podobnej jakości co Megan.

BA$$

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1703 dnia: Lipiec 17, 2010, 20:47:17 pm »
kurczakiii bd musiala polazic po zoologicznych i poszukac jakiejs co wy polecacie

goldie

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1704 dnia: Lipiec 18, 2010, 18:13:52 pm »
sklepy zoologiczne są z reguły słabo zaopatrzone, zamawiam głównie przez internet :
http://www.cuniland.pl/
http://animalia.pl/
http://www.swiatkrolika.eu/
Widzę, że jesteś z Katowic :) sklep zoologiczny w CH Silesia ma wszystkie produkty  Versele Laga, nie wiem jak z Grainnes :hmmmm, ale jeśli chodzi o suszki i lepsze sianko to pozostaje net.

Offline Jakub

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1629
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1705 dnia: Lipiec 29, 2010, 08:49:28 am »
co według was jest leprze cliffi gold czy grainless complete

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1706 dnia: Lipiec 29, 2010, 08:53:21 am »
grainless complete

Offline Jakub

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1629
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1707 dnia: Lipiec 29, 2010, 08:56:08 am »
a jest tańszy od cliffi bo grainless chyba za 1,4 kg 16 zł a cliffi za 700 g 15 zł

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1708 dnia: Lipiec 29, 2010, 14:23:41 pm »
Przyznam, że doświadczam pewnej frustracji. Dopiero co zakupiłam na ŚK 2,5 kg CC. Jeszcze w styczniu był to najbardziej polecany granulat (polecany między innymi przez pośredników adopcyjnych). Moje uszy dostają dwa razy dziennie po 5-8 granulek na głowę, więc zmienimy granulat najwcześniej za 2-3 miesiące, o ile w ogóle. Jedyne pocieszenie, że ten teraz polecany jest nieco tańszy. Nie żebym się aż tak dogłębnie przejęła, że daję im nie to, co "trzeba", ale trochę mnie to ruszyło. Z ciekawości aż przeczytałam cały ten wątek - polecam, nabiera się sporo dystansu do zasad żywienia królików.

Nie żebym miała do kogoś pretensje - uczymy się całe życie, a nikt nikogo do niczego nie zmusza. Sam fakt, że ktoś stara się pogłębiać wiedzę o królikach i ich żywieniu jest godny pochwały. Po prostu miałam potrzebę wylania z siebie tych nieco zrzędliwych przemyśleń. Może to faktycznie w związku z zastosowanym podziałem - sugeruje, że prawie wszyscy szkodzimy swoim królikom trochę, średnio lub bardzo. A osoby, które faktycznie podejmują wysiłek zastanowienia się nad granulatem, który podają uszom, szukania go po sklepach, wydawania na niego sporych pieniędzy, a potem odpowiedniego podawania, są raczej osobami zaangażowanymi. W związku z tym nieprzyjemnie się czyta, że cały ten wysiłek sprowadza się do szkodzenia. Nie jestem z tego dumna, ale tak to odbieram.
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline Biszkopcik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 401
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1709 dnia: Lipiec 30, 2010, 23:05:22 pm »
No właśnie ja mam podobne odczucia jak Ty Blacky :) - że nie daję swojemu zwierzątku "gwiazdki z nieba" :)

Ale nabrałam już dystansu do tej całej historii z granulatem.
Jak się dowiedziałam w mailu od autorki strony miniaturki - "ranking" granulatów został zrobiony na podstawie ich składu przedstawionego na opakowaniu.
Na dodatek dowiedziałam się od niej, że granulaty to sztuczny pokarm dla królików i najlepsza jest dla nich zielenina i warzywa.
Tak więc w zasadzie żaden granulat nie jest polecany, a co najwyżej jest podział na te, które szkodzą im bardziej lub mniej.
I nawet te drogie, specjalnie zamawiane przez Internet nie są "gwiazdką z nieba" :)

Tak więc ja - która się naczytałam pół roku temu (zanim kupiłam królika), że granulat to podstawa żywienia królika, na tym forum odkrywam, że...
No właśnie...? W jednym wątku są zachwalane "super" granulaty, w innym polecana jest tylko zielenina...?

Mi się bardziej podoba ta opcja z warzywami - przynajmniej nie zapłacisz za paczkę z dostawą... świeżej marchewki  :D

Offline Biszkopcik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 401
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1710 dnia: Lipiec 30, 2010, 23:55:57 pm »
Przejrzałam kilkanaście stron tego jakże już dłuuugiego wątku (1 post jest ze stycznia 2006 r) i...
i... mam pytanie do osób, które się udzielały przez te parę lat w tym wątku: jak tam zdrowie Waszych królików?

Z tego co widzę, to przez te kilka lat polecane były wszystkie granulaty!
Jedna osoba pyta: który polecacie granulat? A 10 innych jej odpowiada: najlepszy jest ten... tamten itd. (i polecane były także te, które obecnie na miniaturce są na samym dole "czarnej listy" granulatów!!!).

Mam więc pytanie: skoro latami karmiliście swoje króliki granulatem z "czarnej listy", to czy to się jakoś namacalnie odbiło na ich zdrowiu?
Czy miały problemy z trawieniem i byliście z nimi u weterynarza? Czy jeszcze żyją?

Bo jeśli zwierzątka żyją i mają się dobrze - to może nie warto panikować i drżeć, że karmicie swoje zwierzątko pokarmem, które jest na 6 miejscu na liście, a nie na 1?!...

Jestem bardzo tym zainteresowana, bo obecnie się zastanawiam czy kupować jakiś inny granulat Tuptusiowi...
Ja osobiście nie kupuję sobie wszystkich produktów markowych i zastanawiam się czy mam mieć gorzej niż mój królik..? ;)

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1711 dnia: Lipiec 31, 2010, 00:19:20 am »
Biszkopcik mój Truffelek miał całkowicie rozwalony układ pokarmowy spowodowany złym żywieniem - zdaniem weta zapewne kanapki z mięsem bądź przetworami mlecznymi bo ciężko nawet samym chlebem doprowadzić do takiego stanu. Kiedy trafił do DT przerzucono go na mieszankę, u mnie na granulat. Od początku były problemy - małe kupy, przez pierwszy miesiąc przebywania u mnie Truffel zdążył się zapchać sierścią mimo wyczesywania.
Kiedy przeszliśmy na dietę bezgranulatu skończyły się problemy. Zdaniem weterynarza, który robił sekcję, gdyby nie ta dieta Truffelek nie przeżyłby nawet tych 6 miesięcy u mnie, zapchałby się sierścią przy pierwszej okazji. Może to dla niektórych jedynie 3 miesiące, ale dla mnie to AŻ 3 miesiące życia mojego malucha.

Nie rozumiem waszego zdenerwowania faktem, że żywienie królików jest dziedziną ciągle rozwijającą się - to raczej powód do radości! Jeszcze kilka lat temu nikt nie wiedział co to granulat, 3lata temu polecano granulat ALEX, rok temu uważaliśmy że CC jest najlepszy a dzisiaj już wiemy, że najlepszą dietą dla naszych podopiecznych jest ta z naturalnych produktów.
Granulat jest polecany i jeszcze długo będzie bo to mniej więcej tak jak u psów: najzdrowsza jest dieta BARF, ale nie każdy ma na to czas, więc sypie swojemu podopiecznemu psie granulki - nie najlepsze rozwiązanie, ale lepsze niż postawienie michy suchej kaszy z świńskimi racicami ;)

Offline Biszkopcik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 401
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1712 dnia: Lipiec 31, 2010, 00:31:35 am »
Nie rozumiem waszego zdenerwowania faktem, że żywienie królików jest dziedziną ciągle rozwijającą się - to raczej powód do radości! Jeszcze kilka lat temu nikt nie wiedział co to granulat, 3lata temu polecano granulat ALEX, rok temu uważaliśmy że CC jest najlepszy a dzisiaj już wiemy, że najlepszą dietą dla naszych podopiecznych jest ta z naturalnych produktów.

Granulat jest polecany i jeszcze długo będzie bo to mniej więcej tak jak u psów: najzdrowsza jest dieta BARF, ale nie każdy ma na to czas

Hmmm.... czyżby zatem historia nie zatoczyła koła? Króliki od zawsze były kojarzone z marchewką, sałatą itd. Następnie nastały granulaty. A teraz znowu marchewka itd.

To coś jak z karmieniem piersią. Stosowane było od tysiącleci, aż pojawiło się "cudowne" mleko w proszku i karmienie piersią np. w latach 80-tych stało się niemodne. Dziś znów ceni się naturalne mleko...

Zastanawiam się na ile ta nauka się ROZWIJA, a na ile się ZWIJA??
I czy te wszystkie "mody" wychodzą rzeczywiście od troskliwych opiekunów zwierząt czy od sprytnych producentów karm?

Offline alana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1713 dnia: Lipiec 31, 2010, 18:21:57 pm »
Z tego co widzę, to przez te kilka lat polecane były wszystkie granulaty!
Jedna osoba pyta: który polecacie granulat? A 10 innych jej odpowiada: najlepszy jest ten... tamten itd. (i polecane były także te, które obecnie na miniaturce są na samym dole "czarnej listy" granulatów!!!).

bo to taka poczta pantoflowa - jeden powie, drugi powtórzy...ja tak samo polecałam np. CC, a dlaczego? bo na forum dowiedziałam się, że najlepszy :)

Mam więc pytanie: skoro latami karmiliście swoje króliki granulatem z "czarnej listy", to czy to się jakoś namacalnie odbiło na ich zdrowiu?
Czy miały problemy z trawieniem i byliście z nimi u weterynarza? Czy jeszcze żyją?

Bo jeśli zwierzątka żyją i mają się dobrze - to może nie warto panikować i drżeć, że karmicie swoje zwierzątko pokarmem, które jest na 6 miejscu na liście, a nie na 1?!...

właśnie w tym rzecz, że na forum było mnóstwo zgonów uszatków z powodu zatorów, wzdęć, biegunek... To nie są choroby dziedziczne tylko spowodowane złym funkcjonowaniem przewodu pokarmowego.
Ja właśnie dlatego przestawiłam Muńka na dietę bez granulatu, choć nigdy nie miała problemu z w/w przypadłościami, ale też granulatem była faszerowana tylko 1,5 roku i nie zdążył wyrządzić takich szkód...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 31, 2010, 18:26:16 pm wysłana przez alana »

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1714 dnia: Lipiec 31, 2010, 19:37:30 pm »
Jesli chodzi o granulaty, to ja mysle ze i tak lepiej dac porcje granulatu dziennie niz jakas mieszanke z platkami kukurydzianymi i kakaowymi kuleczkami typu nesquik i innymi kolorowymi roznosciami.
A wiadomo, ze jak zaczeto polecac granulaty na forum, to wiekszosc krolikow byla karmiona mieszankami, herbatnikami, wafelkami, marchewka i glabem od kapusty. Taka jest niestety prawda. O! O skorce od chleba nie zapominajac. Granulat mial byc takim mniejszym zlem. Tym bardziej, ze pamietam czasy, gdy do domu przynosilo sie krolika wielkosci dloni i nie tolerowal on zadnych swiezosci, bo od razu bylo wzdecie i biegunka. Suszkow nie bylo, byly dropsy, biszkopty i chrumisie.
I ja tak zywilam na poczatku moje kroliki. Bo uwazalam, ze jest ok. Pozniej granlat byl zdrowa zywnoscia.
Caly czas dowiadujemy sie czegos nowego i w zaleznosci od mozliwosci mozemy ulepszac zycie naszych uszatych. To chyba tak jak z trocinami. Przeszly do lamusa, bo jest zwirek i kuweta :)

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1715 dnia: Sierpień 01, 2010, 13:32:10 pm »

Hmmm.... czyżby zatem historia nie zatoczyła koła? Króliki od zawsze były kojarzone z marchewką, sałatą itd. Następnie nastały granulaty. A teraz znowu marchewka itd.
...
Zastanawiam się na ile ta nauka się ROZWIJA, a na ile się ZWIJA??
I czy te wszystkie "mody" wychodzą rzeczywiście od troskliwych opiekunów zwierząt czy od sprytnych producentów karm?

Jeżeli chodzi o dietę bez granulatową to nie jest takie do końca wracanie. Teraz wiemy jak żywić nasze zwierzęta, żeby były zdrowe, wiemy ze dieta ma być urozmaicona. Kiedyś dawało się królikowi marchewkę, trochę sałaty, zborze i koniec.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1716 dnia: Sierpień 01, 2010, 16:42:10 pm »
Oj tak :) Kilka lat temu nie wpadlabym na to, zeby wysiewac owies. Owies byl zjadany przez kroliki w postaci ziaren. Nie kupowalam ziol, roznego rodzaju salat i nie wiedzialam, ze istnieje cos takiego jak cykoria czy salata rzymska ;)

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1717 dnia: Sierpień 05, 2010, 14:14:38 pm »
u mnie w zoologicznym Tom&Co sprzedaą Cuni Pro  wielkimi pakami! o.O

Celticgirl

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1718 dnia: Sierpień 05, 2010, 17:29:45 pm »
Zamówiłam Grainless Complete i moje uszy nie chcą tego jeść. Nawet wszysytkożerna Uchata zostawia go w misce i nie ruszy. Prawdą jest że ta karma pięknie pachnie i dobrze wygląda ale przecież siłą ich nie zmuszę :icon_curve

Offline Jakub

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1629
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1719 dnia: Sierpień 05, 2010, 18:22:44 pm »
ja też zamówiłem Grainless jako smakołyk i zosia zjada ze smakiem i prosi o jeszcze