Autor Wątek: Najlepsze granulaty na rynku  (Przeczytany 1044431 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Shell

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #980 dnia: Sierpień 26, 2009, 18:33:17 pm »
Cytat: "n-monika"
Shell zamiast tego lepiej skup się na poszukaniu forum dla hodowców, bo widzę, że to Twój fetysz. Tutaj wszyscy mają króliki z miłości do nich więc....chyba się tu nie odnajdziesz :lol

Nie muszę szukać, jestem na takim forum nie od dziś ale tam wszyscy mają fermy i pola uprawne. Przyszłam do Was żeby poszukać alternatywy bo ja mieszkam w bloku i sama sobie nie wyhoduje paszy, ani królika nie zjem. No ale cóż, znikam. Już mnie nie ma, miło było poznać.  :heej

PS. A co do miłości i swojej hodowli, nie wypowiem się. Nie umiem miłości słowami zmierzyć.

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #981 dnia: Sierpień 26, 2009, 18:55:32 pm »
Shell nie zrozum nas źle, stąd Cię nikt nie wygania. Tylko pojawiło się na tym forum już kilka takich osób odkąd ja jestem a pewnie jeszcze wiele, wiele zanim ja się pojawiłam. Chodzi o osoby, które:
1. chciały rozmnażać króliki w domu
2. karmiły kroliki suchym chlebem/mieszankami/kolbami/innymi badziewiami i twierdziły, ze to najepsze co może być
3. źle się zajmowały królikami i nie dały sobie przetłumaczyć, że pewnych rzcezy nie powinno się robić.
No i chyba raczej adna  tych osób długo na tym forum nie pociągnęła. Nikt ich nie wyrzucał - same zrezygnowały. MIały swoje zdanie i je wyrażały a w każdym poście słyszały kilka opinii krytycznych, tzn z odmiennym zdaniem. I po jakimś czasie dawały za wygraną, przestały się odzywać na forum. Także nie dziw się, że będziesz na każdym kroku słyszała opinie inne od Twoich i czasem nawet krytykę. Jeśli Ci to nie przeszkaza, to pewnie z nami zostaniesz.
A Monice myślę, że właśnie o to chodziło, że się tu nie odnajdziesz i sama z czasem rezygnujesz a nie o to, żebyś sobie "poszła" i więcej tu nie pisała.
To tyle ode mnie w tym OT :]



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline n-monika

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1175
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.miniaturkabeztajemnic.com
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #982 dnia: Sierpień 26, 2009, 19:20:33 pm »
Shell, proszę Cię , jesteśmy ludźmi dorosłymi, nie rób z siebie wygnanej  Cierpiętnicy.

p.s Czerp z naszego forum wiedzy ile tylko zmieścisz, ale powtarzam, większość z nas nie interesuje się hodowlą królików a ty w kółko o hodowli...
Zmieniła świat na lepszy, i odeszła...

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #983 dnia: Sierpień 26, 2009, 19:20:58 pm »
Cytat: "Shell"
Już mnie nie ma, miło było poznać.


 :(
dziewczyny, przecież forum jest też do dyskusji, a nie wiecznego przytakiwania :/
mnie akurat cieszyła osoba z 'innego świata" z którą można było podyskutować ... przykre, że zrezygnowała.

a ja chciałam sprecyzować - nie miałam na myśli hodowców w szerokim tego słowa znaczeniu, pytam teraz konkretnie o ludzi hodujących na małą skalę zwierzęta jakiejś rasy, zrzeszonych w związkach, wystawiających swych podopiecznych, dbających o rodowody - czy to wyklucza miłość do zwierząt? zaznaczam, że to nie moja bajka, ale odwiedziłam trochę stron różnych hodowli i odniosłam wrażenie, że ci ludzie robią to z pasją i że dbają o te zwierzaki.
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Sebo2000

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #984 dnia: Wrzesień 01, 2009, 11:16:55 am »
Witam.
Pierwszy mój pościk na tym forum i już mam prośbę. Jako że temat ma 66 stron, nie sposób przez niego się przekopać, szczególnie że co 4 post to OT, mam pytanie, czy możnaby np. zrobić jakąś sensowną listę tych granulatów łącznie z bilansem, składem, plusami i minusami, i np. podkleić do wątku dieta? Albo przynajmniej podkleić na początku tego wątku?

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #985 dnia: Wrzesień 01, 2009, 17:23:05 pm »
Sebo, myslę że to całkiem niezły pomysł.
jeżeli jest taka potrzeba, to mogę się wieczorem tym zająć ;)
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Sebo2000

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #986 dnia: Wrzesień 01, 2009, 17:40:44 pm »
potrzeba jest, bo pewnie sporo nowicjuszy (w tym ja) przegląda forum, i unikniemy dzięki temu tysiąca podobnych tematów.. w/g mnie najlepszym pomysłem byłoby podklejenie tego do pierwszego wątku podklejonego już tematu Dieta. pomoże to nie tylko mi, ale i wszystkim początkującym jak i po prostu zainteresowanym, a forum dzięki temu będzie bardziej przejrzyste :)

Eska

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #987 dnia: Wrzesień 01, 2009, 17:45:23 pm »
moim zdaniem b.dobry pomysł, bo mi samej zdarza się przekopywać całe forum w poszukiwaniu składów różnych granulatów i wychodzi na to, że każdy granulat jest w osobnym wątku i trochę ciężko się połapać...

Nuna

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #988 dnia: Wrzesień 01, 2009, 19:47:25 pm »
Na teraz moge Wam podsunac to:
http://www.miniaturkabeztajemnic.w.of.pl/dostepneg.html
gdyby czegos brakowalo czekam na propozycje , dopiszemy.

Yuuki

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #989 dnia: Wrzesień 01, 2009, 21:10:51 pm »
A to jest w kolejności od najlepszego granulatu ?

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #990 dnia: Wrzesień 01, 2009, 22:10:57 pm »
Nuna, a co sądzisz na temat granulatu Cliffi Gold (zob. na strony 61 i 62 tego wątku)?

Miałam napisać, jak moim smakowało - otóż Diegowi i Moonie smakowało średnio (jedli, ale bez ekstazy), Karel i Ciapek łykali w mgnieniu oka, a Astra pochrupywała ze smakiem, acz niespiesznie :) W każdym razie pudło zniknęło szybko :P
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #991 dnia: Wrzesień 01, 2009, 22:25:34 pm »
o, Nuna - to najlepiej będzie złapać dwie sroki za ogon - przykleić ten link w dziale dieta z tytułem "Polecane karmy dla królików" czy coś w tym stylu...będzie to przy okazji reklama Waszej stronki :lol
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Nuna

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #992 dnia: Wrzesień 02, 2009, 09:06:02 am »
Cytat: "bosniak"
Nuna, a co sądzisz na temat granulatu Cliffi Gold (zob. na strony 61 i 62 tego wątku)

Moim zdaniem ma najlepszy sklad, ze wszystkich dostepnych granulatow, zadnego badziewia soi, fasoli, nasion, ukrytego cukru itd.
 Jedynym mankamentem jest cena, ale to przez to , ze w srodku nie ma tanich zapelniaczy jak pszenica, kukurydza, melasa, produkty pochodzenia roślinnego itd. sama natura :)

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #993 dnia: Wrzesień 02, 2009, 09:36:15 am »
Dziękuję  :bukiet
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Nuna

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #994 dnia: Wrzesień 02, 2009, 10:17:41 am »
Zawsze do uslug  :*  a granulat wpiszemy do naszej listy dostepnych granulatow.

Sebo2000

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #995 dnia: Wrzesień 02, 2009, 15:09:38 pm »
a ja mam takie pytanie, pewnie już było, ale o tam :P dziś kupiłem karmę VL Cuni Nature, ponieważ zasugerowałem się firmą, jak to się ma jakościowo? okazało się, że już kiedyś karmiłem tym królika :P no i mam pytanie, jak się mają karmy firmy megan? Bo szczerze powiem to najczęściej jje mój królik. i jeszcze jedno, czy pokarmem Cuni pro, tudzież tym Cliffi można karmić tak codziennie, jako podstawowy pokarm (pomijając oczywiście świerze rośliny) bez dodatków? tzn, do dziś karmiłem królika meganem, i czy mogę to swobodnie zastąpić cuni pro?

nuka

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #996 dnia: Wrzesień 02, 2009, 15:19:16 pm »
Zmień megan na Cuni Pro, nie możesz tego zrobić z dnia na dzień. Przez pewien czas musisz podawać i megan i CP stopniowo zmniejszając ilośc megana a zwiększając CP, aż do calowitego wyeliminowania niezdrowej mieszanki meganowej.

Na temat Cuni Nature się nie wypowiadam, moje uszaki nie znają tej karmy. Sądząc po firmie jest dobra dla uszaków, ale czy to czasem nie przysmaki?

Sebo2000

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #997 dnia: Wrzesień 02, 2009, 15:19:44 pm »
a ja mam takie pytanie, pewnie już było, ale o tam :P dziś kupiłem karmę VL Cuni Nature, ponieważ zasugerowałem się firmą, jak to się ma jakościowo? okazało się, że już kiedyś karmiłem tym królika :P no i mam pytanie, jak się mają karmy firmy megan? Bo szczerze powiem to najczęściej jje mój królik. i jeszcze jedno, czy pokarmem Cuni pro, tudzież tym Cliffi można karmić tak codziennie, jako podstawowy pokarm (pomijając oczywiście świerze rośliny) bez dodatków? tzn, do dziś karmiłem królika meganem, i czy mogę to swobodnie zastąpić cuni pro?

nuka

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #998 dnia: Wrzesień 02, 2009, 15:21:25 pm »
Sebo2000,
posty Ci się powieliły  :lol
Zerknij wyżej

Sebo2000

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #999 dnia: Wrzesień 02, 2009, 15:39:09 pm »
wiem że się powieliły, nie wiem czemu :P a megan to naprawdę coś złego? odradzane jak animals czy znośne jak vitapol? pytam z ciekawości, i tak będę zmieniał to na cuni, więc bez obaw :) mam też takie pytanie... ile tak wogóle królik takiego granulatu (w gramach, łyżkach stołowych, czymkolwiek) powinien dziennie dostawać? ja swojemu daję 2-3 łyżki takie do zupy (znaczy do jedzienia, nie do nalewania :D). co do cuni nature to przysmaki + ziółka + zboża + granulat. miałem dziś do wyboru to albo cuni complete, więc wziąłem to, ale w przyszłym tygodniu postaram się kupić cuni pro albo cliffi :) można takie karmy mieszać? np. cuni pro z nature? czy jest wogóle taka potrzeba? i jeszcze jedno.. moje króliki od zawsze dostawały dziennie 3 dropsy, zawsze jak tylko paczuszkę otworzyłem wszystkie przy klatkach już wąchały, ten też dostaje, po 2 dropsy dziennie. czym można to zastąpić, bo ponoć niezdrowe?

haha! mam jeszcze pytanko :) na stronce koleżanki wyczytałem, że można stosować niskomineralizowane wody.. to do ilu mg/l tak mniej więcej woda się nadaje i ile wapnia może być maks? np nałęczowianka 624 mg/l i 108,2 mg/l wapna. Ogólnie dziwi mnie troszkę, bo słyszałem że żywiec nie nadaje się do picia dla ludzi, a królik żyje :D