Autor Wątek: Najlepsze granulaty na rynku  (Przeczytany 1045510 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nataszkaa6

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #940 dnia: Sierpień 13, 2009, 21:56:02 pm »
No jak czym? Vitakraft to całkiem coś innego. Są pestki dyni itd. to chyba zwie się mieszanka? Ale ponoć to bardzo dobre karmy.A Cania Duo to granulat  :DD
 To co ? Sam granulat ?

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #941 dnia: Sierpień 13, 2009, 23:29:26 pm »
nie piszesz zbyt zrozumiale :oh:
Vitakraft to firma, produkuje ona zarówno mieszanki , jak i granulaty. Ogólnie nie jest taka zła, ale Versele-Laga ma lepsze granulaty, za niższą cenę.

Dla królików najlepszy jest granulat (Cuni Duo, Cuni Pro, Cuni Complete) ale Ty piszesz o śwince..... granulat Cavia Duo też jest bardzo dobry, ale że świnka to gryzoń, to może ktoś bardziej kompetentny w sprawie prośków się wypowie..
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Nataszkaa6

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #942 dnia: Sierpień 13, 2009, 23:34:03 pm »
Aha to zalecam się do Twoich Cani  :DD Dobrze, że się uczę nadal i mam takie doświadczone osoby  :lol  No tak podawać te mieszanki Vita z granulatem  czy granulat sam i niepotrzebne mieszanki?

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #943 dnia: Sierpień 13, 2009, 23:53:23 pm »
Sam granulat. Mieszanki niepotrzebne. Poza tym granulaty dla świnek mają dużo więcej witaminy C, której prośki potrzebują, a same nie produkują. Królikom nie potrzeba podawać wit. C.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Miyoshi

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #944 dnia: Sierpień 15, 2009, 11:37:48 am »
Hm...zacznę tak.
W Łódzkim Kakadu od trzech tygodni poluję na Duo Cuni, i mam już serdecznie dosyć. Cena też nie mała bo DC kosztuje 15zł
Mam zamiar zamówić na www.planeta-zoo.pl i odebrać w Łodzi.
Ale znalazłam tylko deli nature Cunimax
Tu podaje link.

http://www.planeta-zoo.pl/deli-nature-cunimax-p-4613.html

Czy ta karma jest dobra?

Offline alana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #945 dnia: Sierpień 15, 2009, 12:08:41 pm »
tu masz temat o tym granulacie http://forum.kroliki.net/topics20/3690.htm#57812
wystarczy poszukać...ale widzę, ze jesteś nowa więc proszę bardzo  :P

Miyoshi

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #946 dnia: Sierpień 15, 2009, 19:20:43 pm »
Heh dziękuje Ci bardzo Alana :)

nuka

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #947 dnia: Sierpień 16, 2009, 14:17:15 pm »
Miyoshi,
Cuni Duo już nie jest produkowane, dlatego możesz mieć klopot z jego kupnem, pomału hurtowniane zapasy się wyczerpują. Teraz jest Cuni Pro.
A Planetę-zoo polecam, tylko odbiór umów wcześniej telefonicznie

Offline Karla

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #948 dnia: Sierpień 17, 2009, 13:48:10 pm »
Jako nowa posiadaczka królika mam do Was pytanie. ( tylko nie krzyczcie że wszystko już na ten temat zostało napisane :diabelek ) Królik ma około trzech miesięcy. Czy tą karmę i przysmaki mogę podawać mu wymieszaną. Do tej pory miał granulat z Vitakraftu i inne miesznki na wagę. Chcę jednk aby szamał coś dobrego i sprawdzonego.

http://allegro.pl/item706056600_versele_laga_cuni_junior_nature_mlody_krolik.html

http://allegro.pl/item706059212_versele_laga_sweeties_owocowy_przysmak_150_g.html

http://allegro.pl/item706059269_versele_laga_veggies_warzywny_przysmak_150_g.html

Pozdrawiam.
Przeganiam psa Badola :)
Pieszczochy futerkowce :)

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #949 dnia: Sierpień 17, 2009, 13:54:16 pm »
Cytat: "Karla"
Chcę jednk aby szamał coś dobrego i sprawdzonego.


w takim razie powoli przestaw go na granulat - VL Cuni Pro, albo Cuni Complete.
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline Karla

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #950 dnia: Sierpień 17, 2009, 14:11:21 pm »
Czy narazie ten dla juniora może być  :DD oraz suszone ważywka i owoce?
Przeganiam psa Badola :)
Pieszczochy futerkowce :)

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #951 dnia: Sierpień 17, 2009, 14:45:09 pm »
Karla to jest mieszanka i np nas PUsiek wyjadał tylko chrupki a granulat zostawiał. Lepiej kupić granulat jak pisała Jadwinia.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline Karla

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #952 dnia: Sierpień 17, 2009, 14:49:54 pm »
Dzięki teraz już rozumiem. Sprytne te nasze króliki. Mój wybiera wszystko a kukurydzę zostawia.

Ok będę szukać granulatu.

Pozdrawiam.
Przeganiam psa Badola :)
Pieszczochy futerkowce :)

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #953 dnia: Sierpień 17, 2009, 16:25:21 pm »
te mieszanki są zbyt kaloryczne, zniechęcają króla do jedzenia sianka, które jest bardzo ważne w diecie. ten sam sprzedawca, do którego aukcji wstawiłaś linki, sprzedaje też granulat V-L, widziałam, że ma Cuni Complete :lol
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Shell

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #954 dnia: Sierpień 25, 2009, 23:40:18 pm »
Tak czytam i się zastanawiam co Wy za kosmiczne granulaty kupujecie. :wow
20 zł za kg, nieźle producenci z Was zdzierają.  :co_jest Czy taki Versele Laga Cuni Complete zawiera kokcydiostatyk? My karmiliśmy króliki najlepszym i najdroższym na rynku według hodowców Dossche oraz Dobropasz (też bardzo ceniony). To te z górnej półki, a ich cena nie przekracza 1,50 zł za kg. Rodzaje są różne, ten klasyczny dla hodowli przydomowej. Podaje skład:

lapina extra (dla hodowli przydomowych)
....................... nr312 / nr314
białko %............... 15 / 16.50
energia kcal/kg. 2250 / 2550
włókno%............. 15 / 14
lizyna%............ 0.70 / 0.85
met+cyst%....... 0.65 / 0.70
wapń%............. 0.80 / 0.80
foswor%........... 0.45 / 0.45
sód%................ 0.20 / 0.20
wit a jm/kg....... 10000 / 10000
wit d3 jm/kg..... 2000 / 2000
wit e mg/kg......... 40 / 40
kokcydiostatyk..... tak / nie

Hodowcy jednak nie polecają stałego trzymania miniatur na granulacie. Raczej stosuje się mieszanki np. 30% jęczmień, 30% owies, 10% pszenica, 20% granulat, 5% kukurydza, 5% słonecznik lub papki z zaparowanych ziemniaków lub marchwi + ześrutowany jęczmień, owies, kukurydza lub pszenica ew. płatki owsiane. Z tym, że papki są kaloryczne.  :> Miniatura ma nie przekroczyć 2kg więc trzeba pilnować wagi. No i wadą granulatu jest to, że ważność utrzymuje przez 3 miesiące. Jak ktoś ma mało królików to czasami ma dylemat.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #955 dnia: Sierpień 25, 2009, 23:45:14 pm »
Cytat: "Shell"

Hodowcy jednak nie polecają stałego trzymania miniatur na granulacie. Raczej stosuje się mieszanki np. 30% jęczmień, 30% owies, 10% pszenica, 20% granulat, 5% kukurydza, 5% słonecznik lub papki z zaparowanych ziemniaków lub marchwi + ześrutowany jęczmień, owies, kukurydza lub pszenica ew. płatki owsiane.

Bzdury. Hodowcy widocznie się mylą. Mieszanki to nic dobrego dla królika, tak samo papki z zaparowanych ziemniaków :nie_powiem
Króliki nie żywią się na wolności zbożem, więc i my ich zbożem nie karmmy.

Radze poczytać o prawidłowej diecie.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #956 dnia: Sierpień 25, 2009, 23:45:27 pm »
to jest skład dobrego granulatu??  :wow Włókno 15 czy 14% to zdecydowanie za mało... A ile to ma tłuszczu? Tak z ciekawości :]

No i już wielokrotnie zostało powiedziane, że królik to nie gryzoń i nie powinien jeść zairen. Mieszanki nie są dobre dla królików. Preczytałaś może ten temat? Cały?



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Shell

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #957 dnia: Sierpień 26, 2009, 00:03:27 am »
Cytat: "Ciapusia"
Bzdury. Hodowcy widocznie się mylą.

Tak, zapewne. Ale przypadkiem wyhodowali kilkadziesiąt ras królików, którymi teraz cieszycie się w domach.

Cytat: "Ciapusia"
Mieszanki to nic dobrego dla królika, tak samo papki z zaparowanych ziemniaków

Słyszałam opinie sprzeczne z tą. Hodowcy zawsze mówią "jeżeli się da nie karm królików granulatem tylko naturalnie.

Cytat: "Ciapusia"
Króliki nie żywią się na wolności zbożem, więc i my ich zbożem nie karmmy.

Granulatem za to się żywią  :hahaha

Cytat: "Ciapusia"
Radze poczytać o prawidłowej diecie.

No właśnie od 2007 roku wałkuje ten temat i na forum hodowców królików rasowych.  :diabelek i na żywo. Jestem ciekawa Waszej opinii. I jestem ciekawa kto z Was czytał książki Kopańskiego?

Nie wiem ile tłuszczu ma dossche, musiała bym zapytać.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #958 dnia: Sierpień 26, 2009, 00:14:58 am »
Nie, granulatem też się nie zywią, ale żywią się składnikami, z ktorych granulat jest zrobiony (o ile bez ziaren).

Mówisz, że naturalnie. Ja się z tym zgadzam. Zielenina, warzywa, czasem owoce, sianko i suszki - to jest naturalne pozywienie królika.
A nie jakieś papki z ziemniaków, ani mieszanki :oh:

Dlaczego? Ja sama mojego królika kiedys karmiłam mieszankami - i wtedy nie zjadała kalu witaminoweo, ktory krolik zjadac musi. Skoro nie zjadala, to znaczy, że jej dieta była za tłusta. Odkąd ją zmieniłam na tą polecana na forum, przestała zostawiać ceko.

Może Linka się wypowie w temacie hodowców, ona hoduje króliki.

[ Dodano: Sro Sie 26, 2009 12:18 am ]
http://www.miniaturkabeztajemnic.w.of.pl - radzę się zapoznać.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Shell

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #959 dnia: Sierpień 26, 2009, 00:36:14 am »
Ziemniak to warzywo ale kaloryczne to po pierwsze dlatego parowane ziemniaki są do tuczu. Tak samo granulaty służą do tuczu choć nie wszystkie. Granulaty robi się z odpadów i nie są one najzdrowsze. Każdy hodowca Wam powie, że przed ubojem odstawia się króliki na mieszanki naturalne. Ostatnio mi hodowca powiedział, że jak chce by mój królik żył długo mam go nie karmić samym granulatem tylko naturalną paszą z dodatkiem (20%) granulatu zawierającego kokcydiostatyk. I teraz mam dylemat, zastanawiam się czy owi producenci, których chwalicie nie robią Was w balona sprzedając granulat za bagatela 20 zł (kg), który tak naprawdę wart jest może 10 razy mniej. No tylko, że ma kolorowe ładne opakowanie.