Autor Wątek: Najlepsze granulaty na rynku  (Przeczytany 1045511 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #920 dnia: Sierpień 04, 2009, 21:28:15 pm »
a nie wiecie czy kroliki moga jesc śliwki te takie sine (fioletowe) bo kiedys ktoś pisał że królik zdechł jak zjadł śliwke inni mówią że króliki moga i już nie wiem :((
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


Shaiya

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #921 dnia: Sierpień 04, 2009, 21:37:50 pm »
Ja bym nie ryzykowała. Zajęcza bez śliwki sie obejdzie, a lepiej tak, niz ma jej zaszkodzić.

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #922 dnia: Sierpień 04, 2009, 21:43:11 pm »
Rokiowca ogólnie jednopestkowce są niezalecane. Ponoć w pestkach sa jakieś szkodliwe substancje i przez to owoc tez może być szkodliwy. Ja bym nie ryzykowała.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #923 dnia: Sierpień 04, 2009, 21:54:42 pm »
"Owoce podajemy bez pestek, niektóre pestki (jabłka, wiśni, śliwek) zawierają"
to znalazlam na stronce miniaturka bez tajemnic
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #924 dnia: Sierpień 04, 2009, 22:12:44 pm »
Cytat: "Nina"
ten granulat o którym pisze Bośniak jest w Katowicach w silesi, będę tam w czwartek to sprawdzę jaka cena.
Z tego co pamiętam chyba trochę taniej niż w Karakowie


w silesii kosztuje 21 zł. czyli tak samo jak w krakowie

Shaiya

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #925 dnia: Sierpień 04, 2009, 22:31:37 pm »
Cytuj
Cuni Complete nadaje się dla około dwumiesięcznej usztej? Cena mi pasuje, a Cheryl pasuje smak. Normalnie musiałam jej o 15 odstawić miseczkę bo tyle jadła (zjadła prawie pół miski, dość sporej, a wcześniej, rankiem marchewkę i koperku troszkę) :oh: Teraz chowam jej po pokoju po kilka granulek (5-8) i uszata ma radochę z szukania :rotfl2

Ponawiam pytanie...

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #926 dnia: Sierpień 04, 2009, 22:36:45 pm »
Shaiya nadaje. Nasz Pusiek je CC od 8 tygodnia zycia (skończone 2 miesiące) :)



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Marciiikkk

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #927 dnia: Sierpień 05, 2009, 23:35:35 pm »
Nina,  hmm...plac Andrzeja/za dworcem?/? ciężka sprawa,ale od czego jest zumi :lol
W sumie 11zł + dojazd 3zł to i tak taniej niż z internetu z przesyłką.Dzieki za informacje Nina :)

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #928 dnia: Sierpień 06, 2009, 00:20:59 am »
Marciiikkk, ja wiem gdzie jest Andrzejkowy plac (ah.. te imie) ale gdzie tam jest jakiś sklep zoologiczny to nie wiem w K-ce kiedyś widziałam sklep zoologiczny był mniejszy niż mój pokoj :-/ i taki dziwny był że az strach wejsc
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


Nina

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #929 dnia: Sierpień 06, 2009, 08:22:05 am »
Marciiikkk, sprawdziłam w silesii cuni pro kosztuje 14,90

Ten sklep na placu andrzeja faktycznie jest dziwny, ale ja tam tylko kupuję VL
no i niestety można trafić, że akurat nie będzie. Bo sprzedawca zamawia często ale małymi dostawami, tak po 3 z każdego rodzaju. Więc nigdy nie wiadomo.
Ale można zadzwonić i się zapytać czy jest i ile. Podaję namiary:

Sklep Zoologiczny AMAZONKA
ul. Andrzeja 5  
40-158 Katowice
032 2032865  
tel kom. 0602 605338

Czasami też się zdarza, że jest zamknięty przed czasem. Więc generalnie dziwne

Marciiikkk

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #930 dnia: Sierpień 06, 2009, 11:51:31 am »
Nina, dziekuje Ci bardzo za info :) bede wiec pana napastowac telefonem :D

Offline alana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #931 dnia: Sierpień 06, 2009, 13:13:17 pm »
Marciiikkk napisałam Ci w innym temacie dt. sklepu wojtek w Mikołowie, ale chyba nie doczytałaś jeszcze to spróbuje tu...po co masz jeździć po całym śląsku jak mozesz sprawdzić w Tychach :P

"zobacz CD w takim sklepiku u nas na Tyskich halach Targowych. Mieści się tak jakby w ZDZcie, ale wejście masz od strony targu. Jak wejdziesz na targ wejściem między PKO a szkołą to praktycznie zaraz na prawo jest ten sklepik. Wiem, ze możesz nie zrozumieć tego co napisałam :) ale jak co to pisz na PRIVa. Ja go polecam, babeczka bardzo sympatyczna, pomocna, daje mały rabacik...Ja tam kupuje karme dla psiaka bo dla mojego kłapouchego Muńka zamawiam juz na necie w ilościach hurtowych, ale swego czasu tylko tam mogłam znależć CC, CD i Zuzale.."

Offline asigo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 318
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #932 dnia: Sierpień 13, 2009, 15:16:58 pm »
Szukalam i nie znalazlam za wiele na forum...

Co sadzicie o granulatach JR Farm (bez zboza i light)?

http://www.paszczak-sklep.pl/product_info.php?cPath=24_45&products_id=759
http://www.paszczak-sklep.pl/product_info.php?cPath=24_45&products_id=760

cenowo przyzwoicie, sklad chyba ok (wprawdzie zastanawiam sie nad tymi ziemniakami)... probowal ktos z was, znaczy nie osobiscie  :P

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #933 dnia: Sierpień 13, 2009, 16:39:43 pm »
Groszek, fasola i por zdecydowanie nie nadaja się dla króliczków. No i to jest mieszanka. Niby mieszanka warzyw, ale mieszanka. No i przypuszczam, że włókna, to tu będzie niewiele. Bo składu procentowego nie podali.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline asigo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 318
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #934 dnia: Sierpień 13, 2009, 17:53:13 pm »
Cytat: "Nuna"
sorte od najlepszej do najgorszej
   

Zusammensetzung

JR- Farm Zwergkaninchenfutter light ohne Getreide
zu beziehen u. a. im Fachhandel oder bei  

JR Farm,  Futterparadies
   

Grascobs aus Lieschgras, Spitzwegerich, Rotklee, Wiesenschwingel, Knäulgras, Frauenmantel, Wiesenrispe; außerdem Pastinaken, Lauch, Karotten, Erbsen und Kartoffeln getrocknet.
Inhaltsstoffe: Rohprotein 12,16 % Rohfett 3,19 % Rohfaser 21,55 % Rohasche 7,77 %

Deukanin/ Ovator Pellets
für Großrassen.
zu beziehen u. a. im Fachhandel oder deuka
   

Luzernegrünmehl, Weizengrießkleie, Weizenkleie, Haferschälkleie, Sonnenblumenextraktionsschrot, Malzkeime, Zuckerrübentrockenschnitzel, Zuckerrübenmelasse, Maiskleberfutter, Calciumcarbonat, Zusatzstoffvormischung, Natriumchlorid
Inhaltsstoffe: Rohprotein 14 %, Rohfaser 17 %, Calcium 1,2 %, Phosphor 0,55 %

Multifit sensitive
zu beziehen u.a. im Fachhandel
   

Pflanzliche Nebenerzeugnisse (mind. 42 % Alfalfa; Waldkräuter; Mais-, Weizen-, Malz- und Sonnenblumenkerne-Nebenerzeugnisse, Gemüse (Karotten, Petersilie) , Mineralstoffe, Öle und Fette.
Inhaltsstoffe: Rohprotein 17,5 %, Rohfett 2,9 %, Rohfaser 20 %, Rohasche 9 %, Feuchtigkeit 11 %, Calcium 0,8 %, Phosphor 0,6 %
Zusatzstoffe/Kg: Vitamin A 14 000 IE, Vitamin D3 1700 IE, Vitamin C 20 mg, Vitamin E 75 mg. Die empfohlene Tagesration pro Tier von  80 - 125 g des Futters ist zu reichlich.

Prestige Crispy Cuni für Kaninchen
zu beziehen u. a. im Fachhandel oder bei Zooplus
   

Kaninchenpellets, Extrudierte Luzerne, Extrudierte Karotten, Hafer, Maisflocken, Johannisbrot, Erbsenflocken, Mais, Weizenflocken, Sonnenblumen
Inhaltsstoffe: Rohprotein 16 %, Rohfett 3,5 %, Rohasche 15 %, Rohfaser 7 %

Prestige Premium Cuni Nature Kaninchenfutter
zu beziehen u. a. im Fachhandel oder bei Zooplus
   

Kaninchenpellets, Extrudat für Kaninchen, Extrudierte Luzerne, Luzerne Stengel, Extrudierte Karotten, Hafer, Maisflocken, Johannisbrot, Erbsenflocken, Ackerbohnenflocken, Mais, Weizenflocken, Extrudierte Schnittbohnen, Kräuterextrudat, Sonnenblumen
Inhaltsstoffe: Rohprotein 15 %, Rohfett 3,5 %, Rohfaser 15 % Rohasche 6,5 %

Bunny GrünerTraum Basis (ohne Getreidekörner, mit Schrot also gemahlenem Getreide, mit Kleie, also Nachprodukt vom Mahlen)
zu beziehen u. a. im Fachhandel oder bei Zooplus, maxi-tiershop
   

Luzerne, Sojaschrot, Weizengrießkleie, Haferschälkleie, Zwiebackmehl, Trockenschnitzel, Melasse, Wiesenschwingel, Weidelgras, Rotschwingelgras, Straußgras, Gänsefingerkraut, Löwenzahn, Hornkraut, Schafgarbe, Spitzwegerich, Ampfer, Weißklee, Wiesenrotklee, Hornklee, Huflattich, Sojaöl
Inhaltsstoffe: Rohprotein 13 %, Rohfett 2,5 %, Rohasche 21 %, Rohfaser 7 %

Bunny GrünerTraum Kräuter (ohne Getreidekörner mit Schrot also gemahlenem Getreide, mit Kleie, also Nachprodukt vom Mahlen)
zu beziehen u. a. im Fachhandel oder bei Zooplus
   

Luzerne, Weizenkleie, Sojaschrot, Zwiebackmehl, Haferschälkleie, Trockenschnitzel, Löwenzahn (mind. 4 %), Weißklee, Wiesenrotklee, Hornklee, Huflattichblättter (mind. 4 %), Thymian (mind. 4 %), Kamille (mind. 4 %), Salbei (mind. 4 %), Hornkraut, Schafgarbe, Spitzwegerich, Ampfer, Rotschwingelgras, Wiesenrispe, Wiesenlischgras, Straußgras, Weidelgras, Eibischwurzel, Spitzwegerichkraut, Fenchel, Anis, Brennnesselblätter, Vogelknöterichkraut, Schafgarbenkraut, Süßholzwurzel, Mistelkraut, Kalmuswurzel, Fichtennadeln, Rosmarinblätter, Sojaöl (alle Kleearten zusammen mind. 4 %)
Inhaltsstoffe: Rohprotein 12,5 %, Rohfett 4 %, Rohasche 20 %, Rohfaser 8 %

Russel Rabbit Original Kaninchenfutter
zu beziehen u. a. im Fachhandel oder bei Zooplus, Das Heimtierparadies
   

Alfalfa, Hafer, Mais, Erbsen, Weizen, Johannisbrotextrakt, Soja, Karotten, natürliche Aromastoffe, Vitamine und Mineralien, Inulin, Hefe, durch die EU zugelassene Farbstoffe
Inhaltsstoffe: Rohprotein 14 %, Rohfett 4 %, Rohasche 14 %, Rohfaser 5 %

JR Farm Super Nagerfutter
zu beziehen u. a. im Fachhandel oder bei Zooplus, Das Heimtierparadies,  Futterparadies
   

Luzerne, Weizen, Hafer, Erbsenflocken, Feldbohnenflocken, Karottenflocken, Getreidekroketten, Getreideringe, Johannisbrot, Luzernepellets, Kräutervormischung, Mineralstoffe und Vitamine
Inhaltsstoffe: Rohprotein 12,70 %, Rohfett 4,6 %, Rohfaser 11,7 % Rohasche 5,3 %

Vitakraft Vital Menü
zu beziehen u. a. im Fachhandel oder bei Zooplus
   

Pflanzliche Nebenprodukte, Getreide, Gemüse, Zuckerrohrmelasse, Bäckereierzeugnisse, Mais

Vitakraft Life Power
zu beziehen u. a. im Fachhandel oder bei Zooplus
   

Getreide, Pflanzliche Nebenprodukte, Gemüse (8 % Karotten), Früchte (4 % Banane), Eier und Eiererzeugnisse, Mineralstoffe, Malz
Inhaltsstoffe: Rohprotein 12,6 %, Rohfett 3,7 %, Rohfaser 11,5 %, Rohasche 4,4 %

Vitakraft Grün Rollis
zu beziehen u. a. im Fachhandel oder bei Zooplus, petshop
   

Getreide, Pflanzliche Nebenprodukte, Gemüse, Mineralstoffe
Inhaltsstoffe: Rohprotein 12 %, Rohfett 3 %, Rohfaser 13 %, Rohasche 5 %

TIMA Zwergkaninchenfutter Premium Müsli
zu beziehen u. a. im Fachhandel oder bei Zooplus
   

Pressfutter, Gerste, Weizen, Mais, Johannisbrot, Luzerneringe, Hafer, Weizenflocken, Getreidechips, Puffmais, Puffweizen, Erbsenflocken, Karottenflocken, Sonnenblumenkerne weiß, Sonnenblumenkerne gestreift
Inhaltsstoffe: 12 % Rohprotein, 12 % Rohfaser, 3 % Rohfett, 6 % Rohasche

Pitti Nagerfreude Zwergkaninchen
zu beziehen u. a. im Fachhandel oder bei Zooplus
   

Getreide, pflanzliche Nebenerzeugnisse, Gemüse, Früchte, Mineralstoffe, Öle und Fette
Inhaltsstoffe: 10,5 % Rohprotein, 2,5 % Rohfaser, 8,5 % Rohfett, 3,5 % Rohasche

Prestige Cuni Indoor Nature
zu beziehen u. a. im Fachhandel oder bei Zooplus
   

Gemüse und Getreide

Allco Nager Premium Mix
zu beziehen u.a . im Fachhandel oder allco-heimtierbedarf, zoonetz
   

Getreide, pflanzliche Nebenerzeugnisse, Gemüse, Mineralstoffe
Inhaltsstoffe: Rohprotein: 14,60 %, Rohfett: 3,20 %, Rohasche: 14,10 %,Rohfaser: 6,00 %

Winston Zwergkaninchenfutter
zu beziehen u. a. im Fachhande
   

Sonnengereifte Saaten, Getreide und  Gemüse. Angereichert mit Mineralstoffen und Spurenelementen sowie den lebenswichtigen Vitaminen A, D3 und E, frei von künstlichen Farb- und Konservierungsstoffen.

Vitakraft Pop Corn
zu beziehen u. a. im Fachhandel oder zoonetz, petshop
   

Mischung aus gepopptem Getreide und Gemüse für Zwergkaninchen

Vitakraft Happy Frutti
zu beziehen u. a. im Fachhandel oder bei petshop
   

Getreide und Trockenfrüchten wie Bananen und Aprikosen


to w takim razie jak sie ma do tego ta lista niemieckiego SPK? Jak dobrze rozumiem JR Farm light jest wg niej najlepszy?

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #935 dnia: Sierpień 13, 2009, 18:55:46 pm »
Wg tego co napisałaś ta karma zawiera trochę mało białka i na pewno więcej tłuszczu niż CC na przykład. Poza tym to jest mieszanka i królik może sobie wyjadać co tam najbardziej lubi a pewne rzeczy zostawiać. No zresztą ja nie wiem - może niech się wypowiedzą osoby, które lepiej się znają...



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Nataszkaa6

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #936 dnia: Sierpień 13, 2009, 19:52:49 pm »
Skoro jesteśmy przy granulacie to przykładowo kupiłam go i karma nie jest potrzebna? Czy mieszać z dobrą karmą? Osobno podawać? Jak to jest?

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #937 dnia: Sierpień 13, 2009, 20:57:28 pm »
jaką "karmę" masz na myśli?
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Nataszkaa6

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #938 dnia: Sierpień 13, 2009, 21:19:22 pm »
Dla świnki używałam z Vitakraftu i granulat Duo Cani.  No mam  na myśli z Verse laga lub Duo.

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #939 dnia: Sierpień 13, 2009, 21:41:28 pm »
Cytat: "Nataszkaa6"
Skoro jesteśmy przy granulacie to przykładowo kupiłam go i karma nie jest potrzebna? Czy mieszać z dobrą karmą? Osobno podawać? Jak to jest?


to czym w takim razie różnią się granulat i "karma"o których piszesz?
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey