Autor Wątek: Najlepsze granulaty na rynku  (Przeczytany 1045496 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Marciiikkk

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #900 dnia: Sierpień 03, 2009, 18:19:28 pm »
Aneczka, dziękuję, zaraz posznupie:)
rokiowca, to zamawiaj przez internet :)

[ Dodano: Pon Sie 03, 2009 6:21 pm ]
rokiowca, wybacz za kolejny atak,a reszta za off toppa...ale co to za trociny pod miseczką w której z resztą znajduje się mieszanka...? :>

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #901 dnia: Sierpień 03, 2009, 18:23:57 pm »
Marciiikkk,
to jest foto z 1 tygodnia jak miałam Afruś kupiłam jej to bo myślam że to jeść mogą bo nie czytałam jeszcze tego forum teraz daje jej granulat ale fotki granulatu nie mam wygląda jak żwirek drewniany tylko ze mniejsze i zielone
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #902 dnia: Sierpień 03, 2009, 18:52:01 pm »
Rokiowca, przecież możesz zrobić królicze zakupy przy okazji, nie musisz specjalnie jechać po granulat. No i możesz zamówić przez internet.
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #903 dnia: Sierpień 03, 2009, 19:34:54 pm »
Marciiikkk,
to było tak że spotkalam sie z kolegami z Mikołowa poszłam z nimi do auchana szukałam zwirku nie widziałam go bo był tam gdzie są rzeczy dla kotów i były tylko trociny więc kupiłam troty (trociny) raz użyłam potem kupiłam w zoologicznym żwirek bo miałam bajzel w pokoju jak po jakiejś imprezie (króliki by mogły rozrzucac konfetti na dyskotekach :DD)
Jadwinia,  ja jade zazwyczaj do Mikołowa do chłopaka albo z kolegami się spotkać przy okazji zakupy zrobie i nie pamiętam tych firm co robią te granulaty w ogóle nie wiem jak to wypowiedzieć, bo strasznie się jąkam jak mówie z kimś nieznajomym  :zdenerwowany
Przez internet wole nie kupować bo koszt przesyłki będzie droższy niż rzecz korą kupiłam i wole zobaczeć co to jest jak wyglada na rl. niż na obrazku bo już raz kupowałam coś przez neta i mi nie pasowało :-/ albo jeszcze opakowanie się zniszczy po drodze i jak otowrze to bede musiala sprzatac ten granulat bo sie rozsypie :-/
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #904 dnia: Sierpień 03, 2009, 22:03:09 pm »
Cytat: "rokiowca"
nie pamiętam tych firm co robią te granulaty w ogóle nie wiem jak to wypowiedzieć, bo strasznie się jąkam jak mówie z kimś nieznajomym :zdenerwowany


możesz przecież napisać sobie na kartce, nie? :>
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #905 dnia: Sierpień 03, 2009, 22:12:25 pm »
Rokiowca, ale zazwyczaj jedno opakowanie karmy jest jakieś 6-7 zł tańsze niż w sklepie. Wystarczy zamówić 2 opakowania i już oszczędzasz. A jak zamówisz kuriera, to Ci dowiozą to jeszcze do domu i nie będziesz musiała nigdzie jeździć. Naprawdę polecam animalię i jeszcze mi się nie zdażyło, żeby opakowanie było pęknięte. Tzn jak zamówiłam Cuni Complete 2,5 kg, to kartonowe pudełko było trochę pozaginane, ale zawartość, czyli te foliowe opakowania bez uskodzeń. Myślę, że naprawdę warto. Bo Ty mniej zapłacisz, przywiozą Ci to do domu i jeszcze w dodatku królik zyska, bo będzie lepiej żywiony :)



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #906 dnia: Sierpień 03, 2009, 22:22:22 pm »
Jadwinia, no moge tylko ja mam zawsze 10 kieszenie i szukam gdzie oc jest tu mam bilet tu jakis paragon i szukam :DD spr ile w Mikołowie stoi
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #907 dnia: Sierpień 03, 2009, 22:29:50 pm »
I jeszcze jedno. Marciiikkk ile tłuszczu ma ten granulat z Vitakraftu? Bo błonnika zdecydowanie za mało. Powinno być coś koło 20%.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Marciiikkk

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #908 dnia: Sierpień 04, 2009, 02:28:33 am »
jpuasz,  dzięki za radę,jeszcze bardziej zmotywuje mnie to do zamówienia cuni pro,bo nie wiedziałam do końca czy ten vitakraft jest ok czy też nie. Tłuszcz...niestety nic nie jest napisane.Cały skład wymieniłam wyżej :nie_wiem:

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #909 dnia: Sierpień 04, 2009, 11:02:09 am »
Kochani,
Nabyłam wczoraj na próbę nowy granulat włoskiej firmy Chemi-Vit. Zachęcił mnie skład, choć cena jest zdecydowanie zniechęcająca ;) ale biorę poprawkę na to, że ceny czegokolwiek w Zoo Naturze na Zakopiańskiej są sztucznie wysokie (więc gdzie indziej bedzie taniej na 100%). Opakowanie 700 g kosztowało 21 zł :/

Wracając do produktu: granulat to Cliffi Gold (z dopiskiem Pippo Physiologic).


Materiał paszowy: suche trawy łąkowe, sucha trawa wiosenna (20%), sucha lucerna, bazylia, pietruszka, zmielone strąki Carob, fosforan dwuwapniowy, sól kuchenna, suche ekstrakty warzywne.
Analiza: proteiny - 13,4%, tłuszcze - 2,1%, błonnik - 23,2%, popiół - 9,6%.

Wygląda dobrze, jeszcze nie wiem, jak ze zjadliwością, bo nie dawałam moim gamoniom :)

W razie czego podaję link do strony producenta.
No i pozdrawiam  :bukiet
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #910 dnia: Sierpień 04, 2009, 11:29:56 am »
Cytat: "bosniak"

Materiał paszowy: suche trawy łąkowe, sucha trawa wiosenna (20%), sucha lucerna, bazylia, pietruszka,


 :DD  pięknie, pięknie

Cytuj
zmielone strąki Carob, fosforan dwuwapniowy, sól kuchenna, suche ekstrakty warzywne


ale ta druga linijka brzmi trochę niepokojąco:oh:

jak "przetestujesz" to daj znać czy Trójcy smakowało :bukiet
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Shaiya

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #911 dnia: Sierpień 04, 2009, 11:31:52 am »
Cena rzeczywiście nie zachęcająca ^^ Moja bestia za granulatem i tak nie przepada, woli sianko i świeże warzywka, a jak już zjada granulat to mamy pół kilograma Cuni Complete i na razie zmieniać nie zamierzam gdyż zarówno cena jak i wszystko inne mi odpowiada.

Ja za 500g w/w granulatu zapłaciłam 11,50 przy zakupie Cheryl, a CC posiada tylko 3% mniej błonnika niż ten granulat wyżej ;)

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #912 dnia: Sierpień 04, 2009, 11:32:37 am »
Dam, dam :) A co Cię niepokoi w drugiej linijce (oprócz soli ;) )?
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #913 dnia: Sierpień 04, 2009, 12:23:59 pm »
sól + inne "mało królicze" dodatki... ale może przesadzam :P  niech się Nuna wypowie :lol
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Akte_Angel

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #914 dnia: Sierpień 04, 2009, 12:24:20 pm »
bosniak patrzyłam w 2 sklepach online z których zazwyczaj korzystam i niestety nie znalazłam tam tego pokarmu, a szkoda bo właśnie się przymierzam do kolejnych większych zakupów zamierzam na próbę kupić Versele Laga Cuni Pro zobaczymy jak to będzie schodziło, szkoda że nie ma tego w 2,5 kg opakowaniu :)

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #915 dnia: Sierpień 04, 2009, 13:22:21 pm »
Fosforan dwuwapniowy jest źródłem łatwo przyswajalnego fosforu i wapnia, jest składnikiem mineralnym w paszach dla większości gatunków zwierząt, nie sądzę, żeby szkodził :)
Zmielone strąki drzewa karobowego też z pewnością nie są szkodliwe - niektórzy chleb świętojański (bo o nim mowa) dają jako przysmak :)
Sól, no cóż, mogłoby nie być...
A suche ekstrakty warzywne mnie nie niepokoją :)

Żeby nie było - nie namawiam, nie zachęcam. Napisałam o tym, bo ja się poczułam zachęcona :) i również chętnie usłyszę opinię Nuny  :bukiet
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Nina

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #916 dnia: Sierpień 04, 2009, 15:21:03 pm »
ten granulat o którym pisze Bośniak jest w Katowicach w silesi, będę tam w czwartek to sprawdzę jaka cena.
Z tego co pamiętam chyba trochę taniej niż w Karakowie

Marciiikkk

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #917 dnia: Sierpień 04, 2009, 16:38:30 pm »
Nina mogłabyś sprawdzić cenę cuni pro w silesi?Bede wdzieczna :bukiet

Nina

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #918 dnia: Sierpień 04, 2009, 19:41:09 pm »
Marciiikkk, będę może nawet jutro w SCC.
A ja kupiłam cuni pro w Katowicach na placu andrzeja za 11 zł, jest też w sklepie zoologicznym na Mikołowskiej nr 33 za 13 zł

Shaiya

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #919 dnia: Sierpień 04, 2009, 19:47:38 pm »
Cuni Complete nadaje się dla około dwumiesięcznej usztej? Cena mi pasuje, a Cheryl pasuje smak. Normalnie musiałam jej o 15 odstawić miseczkę bo tyle jadła (zjadła prawie pół miski, dość sporej, a wcześniej, rankiem marchewkę i koperku troszkę)  :oh:  Teraz chowam jej po pokoju po kilka granulek (5-8) i uszata ma radochę z szukania  :rotfl2