Autor Wątek: Najlepsze granulaty na rynku  (Przeczytany 1045480 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline **Wiewcia*

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 377
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #880 dnia: Lipiec 23, 2009, 22:21:44 pm »
Dziewczyny wiem że nie polecacie zbytnio pokarmu z Vitakraftu ale czy ten: http://www.paszczak-sklep.pl/product_info.php?cPath=24_45&products_id=485
jest aż tak zły?bo za chiny nie potrafię mojej uszolinki przestawić na CD po prostu uparła się ze nie będzie go jeść i koniec...próbowałam już wszystkich sposobów by ja przekonać ale ona dalej swoje a mianowicie wyjada ten granulat w vitakraftu a CD wykopuje z miski łapami i próbuje go gdzieś upchnąć ostatnio nawet myślałam ze jej zasmakował ale jak zaczęłam jej sprzątać zagrodę to karma się znalazła... pod dywanem...
i nie co robić bo ta karma też nie jest tania bo u mnie kosztuje już 20zł  :/  a CD wogóle w okolicy nie ma...i cóż ja mam począć z takim uparciuchem? :PP

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #881 dnia: Lipiec 23, 2009, 23:49:10 pm »
A Cuni Complete lub Cuni Pro też nie chce jeść?? Może warto spróbować?



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Aneczka

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #882 dnia: Lipiec 24, 2009, 15:54:29 pm »
Spróbuj wildlife, jest bardziej lubiany niż różne cuni
No i tak jak mówi Jpuasz - CP i CC - czekają na swoją kolej

nuka

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #883 dnia: Lipiec 24, 2009, 19:31:35 pm »
Wiewcia
moim zdaniem ten granulat nie jest zły, zawiera mniej tłuszczu niż cc i cp, ma trochę mało włókna, ale to może uszak uzupełnić zjadając siano.

Offline **Wiewcia*

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 377
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #884 dnia: Lipiec 24, 2009, 21:20:34 pm »
jak nie jest taki zły to super bo niechce jej też ciagle karmy zmieniać tymbardziej ze to sie bedzie wiązało z wydaniem pieniedzy w błoto bo ona i tak sie jej nie tknie znając życie.
Jeszcze spróbuje z tym Wildlife ale chyba pozostanę przy Vitakrafcie...
dzisiaj znowu miałam z nia akcje bo pomieszałam jej Cd z Vitakraftem i mendziora wyjadła vitakratfa a jak się skończył to wzięła miskę w zęby i wywróciła ja jakby chciała powiedzieć co ty mi tu za śmieci dajesz! :oh:
no cóż muszę się pogodzić z tym że ten wybredny mały uparciuch nie da sobie byle czego wcisnąć  hehe :PP

alison1628

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #885 dnia: Lipiec 30, 2009, 12:04:32 pm »
Ja mam problem z Balbinka jezeli chodzi o jedzenie.Z owocow i warzyw oprocz pietruszki nic nie chce jesc.Z zieleniny je tylk konczynke,liscie brzozy,mlecz-w malych ilosciach.Granulat i siano melisowe je na okraglo.Boje sie co ja bede jej dawac zima do jedzenia.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #886 dnia: Lipiec 30, 2009, 12:09:24 pm »
Spróbuj dać cykorię, sałatę rzymską, koperek, seler naciowy, kiełki słonecznika, nać z marchwi, wierzbę... :) Lista jest długa - popróbuj, może za pierwszym razem się nie rzuci, a za drugim skubnie i zasmakuje?

A może za dużo granulatu dostaje i nie chce już nic więcej?
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

alison1628

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #887 dnia: Lipiec 30, 2009, 12:31:21 pm »
Granulatu daje jej 3 lyzki na caly dzien.Dawalam jej lablka,buraczka,brokula,seler,truskawki-nie jadla.Liscie kalarepy,marchwii,rzodkiewki-tez nie smakowaly.

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #888 dnia: Lipiec 30, 2009, 12:36:30 pm »
to może spróbuj ograniczać granulaty do jednej łyżki dwa razy dziennie - rano i wieczorem.

alison1628

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #889 dnia: Lipiec 30, 2009, 12:56:20 pm »
Balbinka ma 7 miesiecy-czy to nie bedzie za malo  ??

Marciiikkk

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #890 dnia: Sierpień 03, 2009, 15:38:07 pm »
Hej dziewczyny ;-) apropos granulatu, ja podaje swojemu uszatowi z Vitakraftu-Menu ,aktualnie dla kroliczkow od 6 miesiaca do 5 roku zycia.Czy ktoras z was rowniez karmi nim uszata?bo w sumie jeszcze o tym tu nie czytalam i tak sie zastanawiam... :nie_wiem


o takie ; http://www.zooplus.ie/bilder/vita/special/regular/dwarf/rabbit/1/400/97631_vitakraft_zkregular_1.jpg

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #891 dnia: Sierpień 03, 2009, 15:57:08 pm »
Marciiikkk,
a co oznacza ten znaczek z klatka i takie fale są, że granulat nie śmierdzi czy jak?
Moja Afruś na granulat na wage i nei wiem jakiej to firmy żanych robaków ani śmieci w nim nie widziałam za 1kg płace 3,80
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


Marciiikkk

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #892 dnia: Sierpień 03, 2009, 17:04:43 pm »
rokiowca,  ten znaczek to cytuje : " Anti-odour-complex- specjalna kombinacja aktywnych skłądników znacznie redukująca nieprzyjemne zapachy." Generalnie olałam ten bonus,nic oprocz moczu nie smierdzi a przeciez nie wsypuje Albertowi pokarmu do kuwety :rotfl2  takze no.
Ja place 15,30zł za 600gram wiec troszke się wykosztowuję,chwała Panu,że jest lato,wiec granulat dostaje tylko na wieczor, tak to zielenina.Aaaale potem bankrutujemy,bo jest dość drogi tak jak duo cuni.
Wymienię może jego skład:
produkty pochodzenia roslinnego[25%luceryny],
zboża [1%kiełków pszenicznych]
warzywa
mineraly
oleje i tluszcze
ekstrakt z rosliny juka shidigera
Sklad jakosciowy :
14% bialko
15,7% błonnik

+ witaminy których nie ma sensu mysle wypisywac:)
No i tyle.

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #893 dnia: Sierpień 03, 2009, 17:26:22 pm »
Duo Cuni jest teraz zastępowany przez nowy produkt Versele-Laga, tj. Cuni PRO.
Wychodzi taniej niż pokarm z Vitakraft. Masz do wyboru jeszcze Wildlife, jeśli uda Ci się kupić.
a ile dajesz dziennie tego granulatu? łyżkę? dwie?
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Marciiikkk

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #894 dnia: Sierpień 03, 2009, 18:02:25 pm »
To są takie kulki, daję ich z 10-15 sztuk :) Praktykowałaś też vitakrafta?

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #895 dnia: Sierpień 03, 2009, 18:06:06 pm »
nie, a dlaczego pytasz?kupiłam kiedyś sianko tej firmy i nie chciały go jesc.
Cuni Pro jest tańszy a przede wszystkim zdrowszy niż Vitakraft.
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Aneczka

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #896 dnia: Sierpień 03, 2009, 18:11:55 pm »
rokiowca, granulat na wagę to nagorsze co możesz dać jeść królikowi. Pod pojęciem śmieci nie rozumeimy smieci jakie wrzucamy do kosza - tylko różne kolorowe dotatki i ziarna, a tego,w  granulatach an wagę jest pełno,a  właściwie jest tylko to.....

Marciiikkk

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #897 dnia: Sierpień 03, 2009, 18:15:09 pm »
Jadwinia, tak z ciekawości zapytałam.
Muszę znaleźć cuni w swojej okolicy,w innym wypadku bede skazana na zakupy w internecie..
W jakiej cenie jest cuni pro?? co do sianka, to mój uszol całkowicie sie zbuntowal,nie je choć próbowaliśmy różnych firm.Widocznie jest jednym z tych które nie lubią :)

[ Dodano: Pon Sie 03, 2009 6:17 pm ]
rokiowca, w Twojej galerii na naszej klasie, w zakładce kulinaria, zauważyłam miseczkę w której bodaj znajdował się "granulat" bardziej przypominający typową mieszankę.To ta kupowana na wagę?
Mowa o tym http://photos.nasza-klasa.pl/24534526/14/other/std/3b5a5d11b2.jpeg

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #898 dnia: Sierpień 03, 2009, 18:17:58 pm »
Aneczka,
ale u mnie na wsi do najblizszego sklepu zoologicznego jedzie sie autobusem z 20 min a pieszo 1h. :-/ i tak jest na wage albo dla króliczych dzidziusiów granulat a w auchanie (20 min busem + pieszo 30min) tam nic nie ma same smieci typu mieszanki dropsy
Afrusi nic się nie dzieje po tym granulacie wcześniej jak ją dostałam do jadla jakieś mieszanki jakies kolorowe bobki nie wiem co to było dropsy i różne chemikalia
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


Aneczka

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #899 dnia: Sierpień 03, 2009, 18:17:59 pm »
Marciiikkk, lepiej jednak w internecie, bo w sklepach wirtualnych kosztuje ok 10zł, a w takich "zwykłaych" 15-17:)