Autor Wątek: Najlepsze granulaty na rynku  (Przeczytany 1078876 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #760 dnia: Maj 25, 2009, 19:36:52 pm »
Aha, czyli w tej kwestii tez jest wyjątkowa, ze nie potrzebuje granulatu...

Przerazasz mnie, karola...  :oh:
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

karola

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #761 dnia: Maj 25, 2009, 19:52:38 pm »
To jest włąśnie granulat[ziarno],ma chyba wszystkie potrzebne składniki,a Basia ją bardzo lubi.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #762 dnia: Maj 25, 2009, 20:01:39 pm »
Ziarno i granulat to co innego, czy ty sie wysiliłaś, zeby przeczytac choc niektóre tematy na forum dotyczące diety?

No ale skoro twój krolik jest wyjatkowy i ma inne potrzeby niz cała reszta królików, to ja sie nie dziwie...

Chipsy tez mi smakuja, ale nie znaczy, że sa dla mnie zdrowe.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Aneczka

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #763 dnia: Maj 25, 2009, 20:13:22 pm »
Spokojnie:) Ziarno, to nie granulat. Króliki nie powinny jeśc ziarna, ponieważ jest dla nich zbyt kaloryczne, a łuski moga ranic dziąsła. Co nie zmienia faktu, że króliki to lubią. Granulat to sprasowane rośliny z dodatkiem potrzebnych witamin. Spróbuj kupić Basi Cuni Complete, to anjlepszy granulat na naszym rynku, i większośc królików chętnie go je

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #764 dnia: Maj 25, 2009, 20:16:11 pm »
Aneczka - po tym co ona wypisywala w innym temacie nie potrafię jej nic spokojnie wytłumaczyc, bo ona i tak wie lepiej.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Aneczka

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #765 dnia: Maj 25, 2009, 20:16:41 pm »
Ciapusia, widziałam ten temat ;)

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #766 dnia: Maj 25, 2009, 22:42:40 pm »
A ja chciałam apytać czy dla 8-9 tygodniowego malca podawać Cuni Complete, czy ten granulat przeznacony specjalnie dla młodych Prestige Premium Cuni Junior Nature? Wiem na pewno, że Cuni Complete wcina bez problemu :) Na początku kupiłam granulat Vitakraft Menu kids, ale w ogóle nie chiał tego jeść mój Pusiek. Potem na tym forum dowiedziałam się o CC i od razu kupiłam małą paczkę na próbę w animalii. Zaczął wcinać od razu i juz zamówiłam paczkę 2,5 kg i na próbę to dla juniora z Versela Laga :) Tylko w sumie nie wiem które lepsze dla takiego dzieciaczka?



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline Truffle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1045
  • Płeć: Kobieta
  • 진기씨,사랑해~
    • dA
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #767 dnia: Maj 25, 2009, 22:46:37 pm »
ja bym dawała CC, ale może poczekaj na opinię innych :)
ewentualnie od czasu do czasu bym mieszała jedno z drugim.
Haikus are stupid
I cannot write them at all
Deal with it, retard.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #768 dnia: Maj 25, 2009, 22:46:51 pm »
Uważam, że od wszelkich juniorów lepszy jest zwykły CC.
U mnie teraz tymczasuje się taki trzymiesięczny króliczek i dostaje pomieszane dwa granulaty: Cuni Duo + Wildlife. Zdecydowałam się na takie rozwiązanie, bo granulki są mniejsze i łatwiej małej je jeść :) Moje duże króliki jedzą CC.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Nuna

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #769 dnia: Maj 26, 2009, 09:51:49 am »
Cytat: "Aneczka"
Spokojnie:) Ziarno, to nie granulat. Króliki nie powinny jeśc ziarna, ponieważ jest dla nich zbyt kaloryczne, a łuski moga ranic dziąsła. Co nie zmienia faktu, że króliki to lubią. Granulat to sprasowane rośliny z dodatkiem potrzebnych witamin. Spróbuj kupić Basi Cuni Complete, to anjlepszy granulat na naszym rynku, i większośc królików chętnie go je

Chcialy byscie w to wierzyc. Granulat sklada sie w wiekszosci z ziarna tylko tego nie widac, to zielone to nie rosliny tylko lucerna, daje ladny kolor i sprawia, ze granulat ma wiecej wlokna. W cuni complett jest powyzej 85 % ziarna , a tylko 10 % warzyw- niewiadomo jakich bo nie jest wyszczegolnione. Nie ma zadnych ziol, traw- sa tylko dwa ekstrakty.
Sugerujecie sie tym 21 % wlokna i niska zawartoscia tluszczu, a ja mowie wszystko to sciema i nie ma nic wspolnego ze zdrowym zywieniem krolika.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #770 dnia: Maj 26, 2009, 09:53:46 am »
Czyli całe forum źle żywi swoje króliki? :>
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Nuna

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #771 dnia: Maj 26, 2009, 10:02:50 am »
Lepiej niz kiedys, ale do idealu to jeszcze daleko. Na rynku polskim nie ma granulatu bez ziarna, a zrezygnowac z granulatu nikt sie nie odwazy mimo, ze nie ma tam zadnych zdrowych skladnikow lub inaczej- niczego czego bysmy nie mogli podac sami w swiezej postaci.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #772 dnia: Maj 26, 2009, 10:04:53 am »
Cytat: "Nuna"
Chcialy byscie w to wierzyc [...] a ja mowie wszystko to sciema i nie ma nic wspolnego ze zdrowym zywieniem krolika.

Może i tak, ale w coś wierzyć trzeba ;) Granulat składa się z ziarna, ale przynajmniej jest ono zmielone :)
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #773 dnia: Maj 26, 2009, 11:11:36 am »
Cytat: "Nuna"
Na rynku polskim nie ma granulatu bez ziarna


jest - tylko że jest to granulat z lucerny produkowany przez Vitapol. Więc na co dzień się nie nadaje :oh:
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

letitbleed

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #774 dnia: Maj 26, 2009, 14:07:08 pm »
ja mojemu uszakowi kupiłam CUNI Duo... zakochał się w nim od pierwszego wejrzenia :P

Aneczka

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #775 dnia: Maj 26, 2009, 16:22:30 pm »
Nuna, wiem, że w grnulacie jest ziarno, podałąm wersję populistyczną;) Chodzi o to, że w grnulacie ziarno jets jednak trochę balansowane innymi składnikami, no i nie ma łusek ktore może ranić dziąsła i powodować ropnie, no a przed wszystkim nie zawiera żadnych słodkich chrupek i kukurydzianych płatków :oh: Jakby nie patrzeć i co by nie mówić jest milion razy lepszy odmieszanki

Nuna

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #776 dnia: Maj 26, 2009, 17:19:35 pm »
Ziarno sprasowane czy nie jest niezdrowe, nie nalezy do pokarmow do jakich przystosowany jest kroliczy zoladek. Krolik to nie gryzon, jego zoladek przystosowany jest do trawienia trawy i ziol, ziarna nie.
Jesli ktos tu zaraz mi napisze , ze w przyrodzie krolik tez moze znalezc ziarno to wcale nie. Duzo kroliczych rodzin nie widzialo na oczy ani pszenicy, ani kukurydzy. Ich norki sa zbudowane na porosnietych krzakami wzgorkach, zdala od pol. Krolik w przeciwienstwie do zajaca nie oddala sie daleko od swojej norki wiec raczej malo mozliwe zeby poszedl zerowac na pole.

Produkty roslinne wystepujace w granulatach to cos niewiadomego pochodzenia, niewiadomo skad te rosliny, jakie i do czego byly uzyte. Zwykle ogrzewane do sprasowania traca wszystkie witaminy.

Warzywa- tez wielka niewiadoma, nie jest wyszczegolnione jakie, moga to byc np. kartofle lub buraki pastewne, sa tanie.

To na temat zdrowego granulatu, pewnie, ze zdrowszy od mieszanek, te sa dodatkowo wzbogacone farbami spozywczymi i cukrem roznego rodzaju.

Aneczka

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #777 dnia: Maj 26, 2009, 17:26:58 pm »
Nuna, nikt nie tweirdzi, ze ziarno jest zdrowe, ja tylko twierdze, ze pod względem fizycznym sprasowane jest bezpieczniejsze dla dziąseł, a że w przyrodzie króliki tego nie jedzą, to nie trzeba mnie przekonywać. Chodzi tylko o to, ze  z dwojga złego lepszy granulat. Ja swoim królikom staram się dawać grnulatu jak najmniej, Frotek nawet nie dostaje granulatu codziennie, bo je dużo warzyw i zieleniny, do ktorej był przyzwyczajany od maleńkosci. Bulionowi musze dawać granulat, bo jego tolerancja na świezy pokarm jest dość ograniczona, i albo by miał za miękkie kupki, albo by musiał chodzic głodny. Pewnie nie był karmiony świeżym w miejscu gdzie przebywał zanim trafił do nas, a właściwie do Kasiuli

sonia

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #778 dnia: Maj 26, 2009, 17:32:23 pm »
Ciapusia  napisala:..

(Chipsy tez mi smakuja, ale nie znaczy, że sa dla mnie zdrowe.[/quote]   )



Przewaznie tak jest, to co zdrowe jest niesmaczne :PP

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #779 dnia: Maj 26, 2009, 17:57:55 pm »
tylko jedna rzecz mnie zastanawia - jak wieczorem "zasypuję" króliki zieleniną to owszem, jedzą ją bardzo chętnie, ale często się zdarza, że do rana nie zjadają wszystkiego, a na poranną porcję granulatu rzucają się, jakbym je głodziła :oh:
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey