Autor Wątek: Najlepsze granulaty na rynku  (Przeczytany 1012165 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mika2680

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4433
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #280 dnia: Marzec 26, 2008, 20:29:25 pm »
Arya, ja Kubusiowi podawałam 3-4 brykieciki z lucerny a teraźniejsze wariaty nie jedzą lucerny wogóle.

Gina

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #281 dnia: Marzec 26, 2008, 23:08:34 pm »
Ja daję od czasu do czasu do kuli-smakuli i czasami jedną pałeczkę w nagrodę za coś (np. sikanie w kuwecie jak przyuważę ;) )

polkadot87

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #282 dnia: Marzec 27, 2008, 15:56:57 pm »
Mi hodowca polecal, wet tak samo, sprobowalam i sama teraz polecam Supa Rabbit Excel, informacja dla tych z poza Polski - z tego co pogrzebalam w necie dostepny w wiekszosci krajow :)

Arya

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #283 dnia: Marzec 27, 2008, 18:19:08 pm »
Z tego co wiem on  jest całkiem niezły.
Mimo to jest gorszy od DC, CC.

Offline nika73

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 1211
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #284 dnia: Marzec 28, 2008, 11:05:29 am »
Do mojego miasta przestali sprowadzać granulat, który kupowałam i służył ucholom :(
   W paru sklepach rozmawiałam i próbowałam namówić do zamówienia go  :/
NIEOPŁACALNY  :zdenerwowany  mało schodził a mniejsze ilosci zamówień im sie nie opłacają  :bejzbol
 Próbowano mnie przekonać natomiast do róznych karm komercyjnych- super swietnych  :>
 ( taaa włókno ponizej 10% albo jeszcze mniej )
    Wkurzyłam sie do tego stopnia ( tym bardziej, ze mam teraz Melkę z problemami trawiennymi  :(   ) że dzis sie zarejestrowałam i zamówiłam w sklepie internetowym
DC i CC  :P  Mój Tosiul jeszcze tego nie próbował- pora najwyzsza  :lol
   Dodatkowo - sporo sianka ZUZALI i ziółka, których w sklepie tez nie ma najczęściej  :/
I karmę dla psiuni ( dla równego rachunku ;) )

      Jak uchole się spiszą  :diabelek  to będę zamawiała - piernicze te sklepy
( przynajmniej mniej nerwów stracę na bezsensowne dyskusje z niedouczonymi sprzedawcami  :> ... i nie będę ryczeć z bezsilności nad warunkami dla zwierząt  :oh: )
Życie jest piękne... pomimo wszystko

Offline Karusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 701
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #285 dnia: Marzec 28, 2008, 14:34:45 pm »
polkadot87, własnie mnie tez wet polecał ten granulat, podobno jest bdb, ale sama na swoim Szarusiu nie probowałam.
Trunia ['] na zawsze w moim :heart

Offline nika73

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 1211
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #286 dnia: Marzec 28, 2008, 15:18:40 pm »
Znalazłam te karmę w innym sklepie internetowym:
http://www.animalglob.pl/product_info.php?products_id=3429

  Ale to nie jest granulat tylko mieszanka  :/
  Poza tym coś namieszane z tym % włókna- najpierw podają, ze 37% włókna... a potem na dole w analizie, ze 16 % - czyli nie taka rewelacja  znowu  :>

ale tunel w sklepie mają  :pokoj:  
http://www.animalglob.pl/product_info.php?cPath=45_403&products_id=1995
Życie jest piękne... pomimo wszystko

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #287 dnia: Marzec 28, 2008, 16:04:44 pm »
Nika, też mnie zaciekawiła tajemnicza sprawa włókna:) Wysłałam maila do pana - może odpisze :) i sprawa się wyjaśni.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Karusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 701
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #288 dnia: Marzec 28, 2008, 17:49:02 pm »
nika73, to nie jest mieszanka, ja ja widziałam, bo w moim osiedlowym sklepie zoologicznym babka kupowała ogromne opakowania i sama dzieliła je na małe woreczki po 0,5 kg i tak sprzedawała. Granulki sa nie w formie peletek jak tradycyjne granulaty tylko w formie bardziej zblizonej do kulek tj. dla psow i kotow jak dobrze pamietam, kolor taki ciemno brazowy chyba... Widziałam ta karme tez w sklepie Aqarius w Tesco na ul. Gorczewskiej kiedys, teraz ostatnio nie ( to info dla Warszwiakow :P ), no i w lecznicy do ktorej chodzimy z Szarusiem.
Trunia ['] na zawsze w moim :heart

Offline nika73

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 1211
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #289 dnia: Marzec 28, 2008, 20:14:32 pm »
aha- no ja z opisu, gdzie przy okazji ani słowo o granulacie nie padło- zrozumiałam, ze mieszanka....  :oh:
 A jak jest z ta faktyczna zawartością włókna- może wiesz ??
 I jak jest waga tego opakowania - co w sklepie internetowym- tego tez nie znalazłam
( wydaje  się spore )
Życie jest piękne... pomimo wszystko

Arya

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #290 dnia: Marzec 28, 2008, 21:04:13 pm »
Ja wiem, że włókna jest 18 %.Nie rewelacja, ale lepiej od Vitapolu, Dako-artu, Alexa ktory ma jakie bleee rzeczy w sobie.

To jest gran. ale w róznych formach a nie pałeczkach.

Nika, na animalii ten tunel jest taniej, zamierzam go kupić Łatkowi :D

Offline Karusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 701
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #291 dnia: Marzec 28, 2008, 21:26:52 pm »
nika73,  sprzedaja go chyba w 2 kg opakowaniach. Co do zawartosci włokna to ma 16 %. Tak było napisane na opakowaniu jak czytałam, ale to juz dawno było, moze im sie cos odmieniło :P , nie wiem dokładnie...
Trunia ['] na zawsze w moim :heart

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #292 dnia: Marzec 31, 2008, 12:27:25 pm »
Cytat: "nika73"
Poza tym coś namieszane z tym % włókna- najpierw podają, ze 37% włókna... a potem na dole w analizie, ze 16 %


Spieszę donieść, że pan z Animalglob odpisał. Włókna jest w karmie 16%, a to 37 to błąd i zostanie poprawiony :)
Pozdrawiam  :bukiet
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Driada

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 179
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #293 dnia: Marzec 31, 2008, 14:58:26 pm »
Kochani powiedzcie mi nazwę jakiegoś granulatu czy co tam uważacie dla Kubusia, który ma niecałe 2 miesiące i w ogóle nie chce jeść. Chyba go brzuszek boli. Bo ja się totalnie nie znam. Chcę jeden sprawdzony towar żebym mu kupiła i była spokojna że jest dla niego ok.
*Człowiek, który potrafi rozmawiać z drzewami nie potrzebuje psychiatry. Niestety większość ludzi sądzi inaczej... *

Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #294 dnia: Marzec 31, 2008, 15:25:21 pm »
Granulat Cuni Duo firmy Versele-Laga. Jak Kubuś będzie większy, to kup Cuni Complete. Ogólnie Cuni Complete jest lepszy, ale dla małego królisia chyba lepszy będzie Cuni Duo, bo ma więcej białka (18%). Zapotrzebowanie małych królików na białko to 17-18%, a Cuni Complete ma 15%.
Jezu, Driada, królik musi jeść! Jak nie chce nic jeść, to zrób mu papkę z tego granulatu i dawaj do pysia. Jeszcze biedak zejdzie najpierw przez te chleby z warzywami, a potem przez niejedzenie...
Samo to, że piszesz "Kochani powiedzcie mi nazwę jakiegoś granulatu czy co tam uważacie dla Kubusia" mnie przeraża  :oh: Nie wiem, jak inni, ale ja tam uważam, że naprawdę szybko powinnaś się dokształcić króliczo. Postaraj się, bardzo Cię proszę, dowiedzieć więcej, bo króliczek może przypłacić życiem Twoje eksperymenty.
Pozdrawiam

[ Dodano: Pon Mar 31, 2008 3:51 pm ]
I tak, owszem, można go dostać przez internet.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline mika2680

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4433
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #295 dnia: Marzec 31, 2008, 16:50:47 pm »
Driada, www.animalia.pl
Tu zamówisz granulat Duo Cuni będize dla malego narazie najlepszy i suszki i sianko dobrej jakości.
A czy Kubuś je sianko?? Od jak dawna nie je?? Jak masz w domu espunisan albo koper włoski to mu podaj. Espumisan można kupic w aptece są to krople na wzdęcia a koper też kupisz w aptece, parzy sie go i wysygniete daje do picia. Pewnie po warzywach i owocach mu się porobiło  :oh:

Offline Driada

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 179
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #296 dnia: Marzec 31, 2008, 17:56:26 pm »
łatwo mówić, jak on ucieka przed czymś co może być jedzeniem. Poza tym nie wiem co was tak szokuje w tym że go karmiłam chlebem i warzywami. Nigdy nie miałam królika, więc nie wiem czym sie go karmi. Koleżanka ma królika 9 rok i daje mu takie  jedzenie więc i ja mu to daje. Facet który go miał, trzymał w klatce ogórki i sałate i w ogole mu wody nie dawał, więc już nie wiem co ma jeść bo każdy pisze co innego, a w książce którą kupiłam pisze jeszcze co innego.
*Człowiek, który potrafi rozmawiać z drzewami nie potrzebuje psychiatry. Niestety większość ludzi sądzi inaczej... *

Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Arya

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #297 dnia: Marzec 31, 2008, 17:56:40 pm »
Duo Cuni najlepszy będzie dla małego królisia - ale b. mozliwe, ze mu nie zasmakuje, wtedy Cuni Complete polecam.

Driada, tak jak dziewczyny mówią, papke zrób, zmuś królika do jedzenia, espumisan mu podaj, a najważniejsze IDŹ do DOBREGO weta.

Offline Driada

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 179
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #298 dnia: Marzec 31, 2008, 17:59:43 pm »
Cytat: "mika2680"
A czy Kubuś je sianko?? Od jak dawna nie je?


zwykle codziennie je sianko ale dzisiaj drugi dzien jak nic nie je i nie pije.
*Człowiek, który potrafi rozmawiać z drzewami nie potrzebuje psychiatry. Niestety większość ludzi sądzi inaczej... *

Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Arya

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #299 dnia: Marzec 31, 2008, 18:01:05 pm »
Teraz co napisałaś, to sięzałamałam :(
Cytat: "Driada"
Nigdy nie miałam królika

w profilu pisze, że miałaś 3 króliki....

Cytat: "Driada"
łatwo mówić, jak on ucieka przed czymś co może być jedzeniem

ZMUSIĆ go i do weta.

Nie kieruj sie facetem, ani książką ,ani koleżanką.Najlepiej kieruj się forum.Są tu doświadczeni ludzie, którzy tez popełniali takie błędy - i niektórzy z nich mieli okazję skonsultować się z najlepszymi wetami, którzy im poradzili wszystko prawidłowo.Teraz oni się dzielą tu tą wiedzą.

Z tego co wiem on jest malutki.Powinien dostawać tylko sianko, wode, suszki i granulat.
Warzywa, zielenine i owocę wprowadzamy STOPNIOWO od 3 miesiąca życia !
Chleb jest zabroniony . Zawiera różne spulchnaicze, i skrobie, i m.in. to moglo wywołać takie problemy u malca.

[ Dodano: Pon Mar 31, 2008 6:02 pm ]
Cytat: "Driada"
drugi dzien jak nic nie je i nie pije.

 :wow  
Powinnaś już dawno iść do weta ! W Lublinie na pewno jest jeszcze czynna jakas lecznica - radziłabym iśc trymigi tam .