Autor Wątek: Najlepsze granulaty na rynku  (Przeczytany 1011735 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Silvana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 274
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Moje króliki: Fisia, Dyzia [*]
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2500 dnia: Marzec 31, 2014, 00:15:36 am »
Nie wiem czemu to się rozjechało, bo cały czas był normalnych rozmiarów, ale już poprawiłam
FISIA i DYZIA GALERIA

Offline Dyziodyzio

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2501 dnia: Kwiecień 22, 2014, 15:14:03 pm »
Witam
Jestem tu nowa, mam królika, Dyzia, który ma niecałe 3 lata. Do tej pory karmiłam go Tropifit. Chciałabym zmienić karmę na te granulaty, bo wydaje mi się że ta karma nie jest za zdrowa. Na forum jest strasznie dużo wiadomości i nie mogę tego wszystkiego ogarnąć. Skład tej karmy to białko surowe 16,8%, oleje i tłuszcze surowe 4,7%, włókno surowe 10,0%, wilgotność 12,0% , składniki: produkty pochodzenia roślinnego, nasiona, owoce, warzywa. Czy to jest dobry skład? Może nie zmieniać? Królik go lubi, w miarę zjada, daję mu około 3x po 1 łyżce stołowej, ciągle ma siano i wode. Po surowych warzywach ( nie wiem po których, na pewno po marchewce) ma brzydką kupe, więc staram sie mu nie dawać. proszę o rady, która karma najlepsza :D

Offline ellessa

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 1831
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Francisz & Niusia
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2502 dnia: Kwiecień 22, 2014, 15:25:49 pm »
Karma którą podajesz ma stosunkowo mało włókna, ogólnie skład dla mnie mocno średni.
Wielokrotnie było podawane, że w stosunku jakość/cena najlepiej wypada Cuni Complete firmy Versere Laga i większość królików lubi ten granulat. 3 x 1 łyżka to chyba troszkę za dużo. Ile królik zjada siana?

Offline Dyziodyzio

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2503 dnia: Kwiecień 22, 2014, 15:37:46 pm »
siana? jak nałożę mu pełny siennik to 3-4 dni. Te cuni complete to faktycznie drogie. A cuni natural? jest o połowę tańszy, pewnie ma zboża dużo?  Takie 3 łyżki na dzień to dużo? jak syn karmił o mu sypał garściami, ale po ostatnich problemach  to ja pilnuję i nie dostaje więcej jak 3x 1 łyżka
dziękuję za tak szybką odpowiedź. Muszę kupić karmę, bo ta się kończy, a wiem że przy zmianie trzeba trochę na początku mieszać

Offline ellessa

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 1831
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Francisz & Niusia
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2504 dnia: Kwiecień 22, 2014, 15:45:09 pm »
Pamiętaj o tym, że podstawą żywienia królika jest siano. Pełny paśnik na 3-4 dni? Twój Uszak je w takim razie zdecydowanie za mało siana. Jakie siano mu podajesz?

Cuni complete tak jak Ci pisałam jest jednym z lepszych granulatów, warto zainwestować w taki (ja kupuję 8 kg worek i przy podawaniu 2 małych garstek dziennie - na dwa króliki - wystarcza mi na 4-5 miesięcy).

Offline Dyziodyzio

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2505 dnia: Kwiecień 22, 2014, 15:48:01 pm »
Wiem, wiem, że siano jest podstawą, według mnie zjada go naprawdę dużo. Nie wiem jak napisać ile tego siana jest. Taka ubita reklamówka starcza na miesiąc. Sianko mam od gospodarza.

Offline ellessa

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 1831
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Francisz & Niusia
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2506 dnia: Kwiecień 22, 2014, 15:57:14 pm »
Inną sprawą jest to, że sianko powinno być codziennie wymieniane na świeże. Ja moim kilka razy dziennie dokładam, bo takie świeżo dane zjadają dużo chętniej. Spróbuj w ten sposób.

Podajesz też jakieś suszki?

Offline miniaturowaem

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7089
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Żory
  • Moje króliki: Perła , Szariczka, Promyk,Lila , Szyszunia,Murzynka , Fru
  • Pozostałe zwierzaki: kanarek -Kuba
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2507 dnia: Kwiecień 22, 2014, 16:01:45 pm »
a może Grainless complete ./? bardzo dobry granulat , według miniaturkibeztajemnic najmniej szkodliwy :)
Czy królik jada coś oprócz siana i granulatu .?? warzywa , zielonki , suszki .??

Offline szyszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2639
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Skalar
  • Pozostałe zwierzaki: piesek Miki
  • Za TM: Tola, Lola
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2508 dnia: Kwiecień 22, 2014, 16:07:37 pm »
Wiem, wiem, że siano jest podstawą, według mnie zjada go naprawdę dużo. Nie wiem jak napisać ile tego siana jest. Taka ubita reklamówka starcza na miesiąc. Sianko mam od gospodarza.
to nie jest dużo :)
Dobre granulaty są drogie, no ale cóż - królik nie należy do najtańszego w utrzymaniu zwierzaka. Ewentualnie możesz zrezygnować z karmy w ogóle na rzecz dużej ilości warzyw, ziółek. Im mniej karmy będzie jadł tym więcej powinien jeść siana a to wyjdzie tylko na zdrowie dla niego.
Cuni Complete, Grainless Comlete - to są dobre karmy, nie ma co kombinować z jakimiś tanszymi i gorszymi zamiennikami bo chodzi o zdrowie zwierzaka.
Szyszka Szyje - akcesoria dla zwierząt, ludzi, spódnice tiulowe, posłania, plecaki, wkłady do transporterów.


http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14139.0.html
 Tolcia - 14.10.11-06.03.14 (*)

Offline Dyziodyzio

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2509 dnia: Kwiecień 22, 2014, 16:10:39 pm »
warzywa jada sporadycznie, bo ma po nich dużo takich mokrych kup, nie pamiętam nazwy :D
suszek nie jada nie znam się na tym ile powinien i czego, kiedyś patrzyłam w sklepie to taki mały woreczek a strasznie drogi był :(, zielone jak najbardziej, a teraz to codziennie. Mieszkam na wsi, z dala od ulicy więc te moje zieolone jest super :D

kupiłam tą karmę 8 kilo, może koleżanka weźmie połowę. jak nie to na długo wystarczy. To proszę mi jeszcze napisać, ile tej nowej karmy mam dawać? jak 3x1 łyżka

Offline Dyziodyzio

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2510 dnia: Kwiecień 22, 2014, 16:15:30 pm »
o ten Grainless Complete tańszy, ale jakie wielkie wory  :niespodzianka

Offline ellessa

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 1831
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Francisz & Niusia
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2511 dnia: Kwiecień 22, 2014, 16:17:33 pm »
Na początek podawaj wymieszane z tą karmą którą obecnie podajesz, nie można całkowicie wykluczyć jednej i od razu podawać nowej. Stopniowo zmniejszaj ilość podawanej 'starej' karmy a zwiększaj podawanie nowej.

2 x 1 łyżka stołowa dziennie w zupełności wystarczy.


Dyziodyzio, nie pisz posta pod postem, używaj opcji 'modyfikuj' w prawym górnym rogu posta.

Offline miniaturowaem

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7089
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Żory
  • Moje króliki: Perła , Szariczka, Promyk,Lila , Szyszunia,Murzynka , Fru
  • Pozostałe zwierzaki: kanarek -Kuba
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2512 dnia: Kwiecień 22, 2014, 16:18:38 pm »
a skąd jesteś .?? może utwórz nowy wątek i zapytaj czy byłby ktoś chętny , bo tyle a tyle masz do odsprzedania :)

Offline Dyziodyzio

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2513 dnia: Kwiecień 22, 2014, 16:20:53 pm »
dziękuję za odpowiedzi. Jestem z okolic Olsztyna :D  najpierw spytam koleżanki, ewentualnie potem napiszę na forum.

Offline Tuniesław

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 471
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Tuniek, Strażnik, Sabinka
  • Pozostałe zwierzaki: Kicia
  • Za TM: Sebastian, Bronchitek, Chomiczek
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2514 dnia: Kwiecień 23, 2014, 08:21:45 am »
Bardzo dobry granulat też jest Firmy "Real Nature" z MaxiZoo, skład to sianko, dużo ziół, trochę warzyw i owoców i tyle :), ogólnie bardzo dobry składnikowo granulacik, no i do tego pachnie ładnie ziołami, moje uszaki uwielbiają.

Minus taki że jest tylko dostępny w Maxi Zoo ;), są już 4 sklepy: Warszawa Jutrzenki, Warszawa Sadyba, Milanówek, Poznań. Ale plotki do mnie doszły że niedługo więcej będzie, 1 w Wawie, Łodzi, no i w Poznaniu ;)

Offline Sensej

  • Użytkownik
  • *
  • Banned!
  • Wiadomości: 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubań
  • Moje króliki: Mania
  • Pozostałe zwierzaki: ... mole
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2515 dnia: Kwiecień 23, 2014, 08:40:54 am »
Silny zapach nie koniecznie jest zaletą, miałem raz jakiś wynalazek który pachniał iście jak mieszanka ziół do "zup i sosów" gdzież by tam hrabianka Mania raczyła uwłaczać swoje podniebienie tymże wynalazkiem , nie ma chyba takiej alfy i omegi która dogodziła by wszystkim królikom ale o czym ja tu piszę skoro hrabianka nie jada truskawek i malin a korzeń pietruszki zaczeła jeść całkiem niedawno bo chyba zapomniała że nie lubi  :nie_wiem :nie_wiem :crazy: :crazy: :crazy:

Offline Kejt

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3330
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Tofcia
  • Pozostałe zwierzaki: kot Milka
  • Za TM: Tuptuś, Aboszek i Amorek
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2516 dnia: Kwiecień 23, 2014, 09:19:16 am »
Wszystko drogie drogie drogie, a nie ważne, że zdrowsze? Ja rozumiem problemy finansowe i takie tam, bo sama byłam przez rok w takiej czarnej pupie finansowej, że głowa mała, ale skoro ma się zwierzę, to trzeba być za niego odpowiedzialnym i mieć świadomość, że większe lub mniejsze koszty będą z nim związane :/ 2,5kg cuni complete kosztuje w świecie 4 łap 50zł i mi na 2 króliki wystarcza na prawie 2 miesiące.

3 łyżki karmy to za dużo. 1 max. 2 dziennie w zupełności wystarczą!

Skoro suszki też drogie, to sama susz zioła, skoro mieszkasz na wsi.. jaki problem zebrać mlecze, babke lancetowatą, pokrzywę i ususzyć?

Siatka siana na miesiąc? U mnie idzie poszewka w tydzień na jednego królika. Dawaj może trochę mniej siana, a codziennie świeże, albo poszukaj lepszej jakości, skoro nie chce tego jeść, chociaż to, że nie chce pewnie wynika z tego, że jest zapchany tłustą i kaloryczną karmą, więc błędne koło...
Wątek mojej najwspanialszej księżniczki Tosławy - http://forum.kroliki.net/index.php/topic,15125.0.html

Offline ellessa

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 1831
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Francisz & Niusia
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2517 dnia: Kwiecień 23, 2014, 11:10:00 am »
Kejt spokojnie. Pani zapytała - dostała odpowiedź, wg tego co napisała zmieni króliczkowi dietę. Mi też na początku wydawały się drogie granulaty, była taka różnica, że ja królika mam z SPK, więc zostałam uświadomiona co powinnam mu podawać i dlaczego.

Offline Kejt

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3330
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Tofcia
  • Pozostałe zwierzaki: kot Milka
  • Za TM: Tuptuś, Aboszek i Amorek
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2518 dnia: Kwiecień 23, 2014, 11:27:50 am »
Ale przecież to chyba spokojna wypowiedź była :P jeśli ktoś poczuł się urażony, to przepraszam. Ale zastanawiam się ile musi kosztować obecna karma i jakiej musi być jakości, skoro cuni complete wydaje się Dyziodyzio taki drogi...

edit: SE wyguglałam! tropifit 6-7zł za 500g a cuni complete 11-12zł za 500g (a w 2,5kg paczce 500g wychodzi za 9-10zł). Niby drożej, ale bez przesady, tym bardziej, że trzeba ograniczyć ilość karmy, więc nie będzie tak strasznie po portfelu biło.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2014, 11:35:05 am wysłana przez Kejt »
Wątek mojej najwspanialszej księżniczki Tosławy - http://forum.kroliki.net/index.php/topic,15125.0.html

Offline Sensej

  • Użytkownik
  • *
  • Banned!
  • Wiadomości: 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubań
  • Moje króliki: Mania
  • Pozostałe zwierzaki: ... mole
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2519 dnia: Kwiecień 23, 2014, 11:36:22 am »
Cena to rzecz względna , ostatnio przeżyłem szok na miarę tego poporodowego - Mańka w niecałe 24h obróciła pół zrywki zieleniny (takiej normalnej zrywki po 10gr) , niby to darmowe żarcie ale w takich ilościach nie da się zgromadzić , trzeba codziennie zrywać a czas to też pieniądz ;) ... za to granulatu nie dostaje prawie w cale , na zdrowie dziecku wyjdzie  :icon_mrgreen