Autor Wątek: Najlepsze granulaty na rynku  (Przeczytany 1076395 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline misia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 240
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1480 dnia: Kwiecień 29, 2010, 20:07:39 pm »
Cytat: "alana"
Poza tym nie rozumiem stwierdzenia
Cytat: "misia"
Myślę sobie, że nieźle niedouczeni muszą być Ci weterynarze skoro podają królikom w stanie krytycznym taką okropną melasę oraz kadłuby sojowe ...
czy ja się kiedyś wypowiadałam nt. criticale care ?? Gdyby Muniek nie jadła sama bym jej to zapewne podawała. Te 4 miesiące temu mówiłam o granulacie Bunny Basic T, a misia teraz mówi o karmie leczniczej...co ma jedno do drugiego.


Sęk w tym, że Critical ma skład w 90% identyczny z Bunny Basics (w tym wspomniana "najgorsza na świecie" melasa i kadłuby sojowe są w Criticalu w składzie !!). Zatem ja widzę związek jednak pomiędzy tymi produktami ....

A piszę to po to, że jedyne wypowiedzi na forach króliczych o OXBOW i Bunny Basics są negatywne i w większości Alana Twoje. Nie próbowałaś nawet a wypowiadasz się dość jednoznacznie na jego temat. Zatem uznałam, że mam  także prawo w końcu wyrazić na ten temat swoje zdanie. Możesz razem z Nuną napisać do OXBOWA jak powinni robić karmy lecznicze ... bo może nie wiedzą że ta melasa to katastrofa ...

Misia

Offline alana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1481 dnia: Kwiecień 29, 2010, 20:56:24 pm »
Cytat: "misia"
Sęk w tym, że Critical ma skład w 90% identyczny z Bunny Basics (w tym wspomniana "najgorsza na świecie" melasa i kadłuby sojowe są w Criticalu w składzie !! ). Zatem ja widzę związek jednak pomiędzy tymi produktami ....


no to widocznie nie jest najlepszy :)

Cytat: "misia"
A piszę to po to, że jedyne wypowiedzi na forach króliczych o OXBOW i Bunny Basics są negatywne i w większości Alana Twoje.


Co to znaczy jedyne wypowiedzi na forach króliczych o OXBOW i Bunny Basics są negatywne i w większości Alana Twoje. Korzystam tylko z tego forum, raz napisałam na forum kaziora "tłumaczenie" składu Oxbow wg translatora google za co przeprosiłam bo niby źle przetłumaczył. Gdzie w takim razie jeszcze o nim negatywnie pisałam. Miałaś przetłumaczyć skład i do dzisiaj go nie ma.
Skoro tylko w większości moje opinie są negatywne to rozumiem, ze czyjeś opinie nt. Oxbowa też są negatywne ??

Poza tym skoro tylko ja go krytykuje (ponoć) to się nie przejmuj - jedna osoba nie ma takiego przebicia i nikt na mnie nie zwróci uwagi ;)

Cytat: "misia"
Nie próbowałaś nawet a wypowiadasz się dość jednoznacznie na jego temat.


nie próbowałam bo wcześniej zasięgnęłam opinii np. Nuny, która dla mnie w sprawie żywienia króli jest autorytetem i skoro mówi, że skład jest nienajlepszy tzn. ze tak jest.

Cytat: "misia"
Możesz razem z Nuną napisać do OXBOWA jak powinni robić karmy lecznicze ... bo może nie wiedzą że ta melasa to katastrofa ...


melasa, cukier, sól, drożdże... co tam jeszcze było  :hmmm

Poza tym karmę leczniczą podajesz w sytuacji nadzwyczajnej, miejmy nadzieję jak najrzadziej, więc i ta "najgorsza na świecie" melasa może królowi uratować życie, natomiast granulat z założenia stosujesz dzień w dzień i "szprycować" króla nią nie trzeba.

pozdrawiam

P.S poczytaj sobie ten temat gdzie krytykowany jest CC http://forum.kroliki.net/viewtopic.php?t=8165
może zrozumiesz, że wcale nie zależy mi na krytykowaniu Oxbow. Po prostu mam takie a nie inne zdanie nt. granulatów i tyle

Bella

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1482 dnia: Kwiecień 29, 2010, 21:39:15 pm »
Alana, nie ma sensu o tym, żebyś przekonywała misie do swojego zdania, chociaż nawet nie wiem jak dobrych argumentów byś użyła. Ona po prostu ma sklep w którym sprzedaje ten produkt i nie może o nim źle pisać. Jednak mimo wszystko karma ta nie jest zła w porównaniu do innych, nie jest jednak też najlepszym rozwiązaniem dla królika.

Offline alana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1483 dnia: Kwiecień 29, 2010, 21:44:16 pm »
Cytat: "Bella"
Jednak mimo wszystko karma ta nie jest zła w porównaniu do innych,


oczywiście, ze tak. Jak już ktoś ma karmić Vitapolem czy np. alexem to Oxbow, CC, CP, Beaphar i inne z tej półki są ok.

Cytat: "Bella"
Alana, nie ma sensu o tym, żebyś przekonywała misie do swojego zdania, chociaż nawet nie wiem jak dobrych argumentów byś użyła. Ona po prostu ma sklep w którym sprzedaje ten produkt i nie może o nim źle pisać


i na tym bym zakończyła faktycznie ;)

Offline misia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 240
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1484 dnia: Kwiecień 30, 2010, 07:19:43 am »
Cytat: "Bella"
Alana, nie ma sensu o tym, żebyś przekonywała misie do swojego zdania, chociaż nawet nie wiem jak dobrych argumentów byś użyła. Ona po prostu ma sklep w którym sprzedaje ten produkt i nie może o nim źle pisać. Jednak mimo wszystko karma ta nie jest zła w porównaniu do innych, nie jest jednak też najlepszym rozwiązaniem dla królika.


Nie twierdziłam, że granulat jakikolwiek jest najlepszym rozwiązaniem dla królika.

Natomiast nadal twierdzę, że OXBOW jest najlepszym jakościowo granulatem dostępnym na rynku (i o to w tym wszystkim chodziło, o wypowiedzi Alany że są zdecydowanie lepsze granulaty i że OXBOW wcale nie jest taki dobry).

My naszego Gustawa karmimy od początku ALEXEM i żyje sobie w bardzo dobrej kondycji. Ale oprócz alexa dostaje także całą masę innych króliczych ziół, sianek, warzyw ....

A temat poruszyłam bo kilku nowych klientów naszego sklepu zrezygnowało z OXBOWA i zakupiło CC podpierając się właśnie super opinią ALANY na temat OXBOW. I nie chodzi tu o sprawy handlowe bo akurat cena obu jest zbliżona.

Pozdrawiam

Misia

PS. ALANA sól jest potrzebna króliczkowi do życia podobnie jak człowiekowi i wszystkim zwierzętom żyjącym na ziemi celem zachowania prawidłowej gospodarki mineralnej. Kwestia tylko tego ile tej soli, jasne że zbyt duża ilość to szkodzi. Podobnie jeśli chodzi o cukry, np: skrobia występuje prawie w każdej roślinie a jednak królik zjada i owoce i rośliny (a tam jest okropny cukier !).

Jeśli chodzi o melasę kukurydzianą bo takowa jest w OXBOW (i to w proporcji 0.05 promila, co stanowi 0.005%) to jak każda melasa ma taką oto cechę: Duża zawartość związków nieorganicznych hamuje rozwój mikroorganizmów.

Offline alana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1485 dnia: Kwiecień 30, 2010, 10:55:15 am »
nie chciałam juz pisać, ale to mnie zaskoczyło :)

Cytat: "misia"
bo kilku nowych klientów naszego sklepu zrezygnowało z OXBOWA i zakupiło CC podpierając się właśnie super opinią ALANY na temat OXBOW


nie wierzę, ze mam taki dar przekonywania :) a moze przeczytali skład i też doszli do wniosku, ze jest średni ?? Ci ludzie konkretnie powołali się na moją wypowiedź z grudnia 2009 ?? :) Ja akurat nie jestem osobą, która się wielce zna na żywieniu króli dlatego w razie wątpliwości pytam np. Nuny i to ona się wypowiedziała co do składu. Akurat jej ufam w tej kwestii w 100% i jeśli już ktoś z niego zrezygnował to tylko dlatego, że doszedł do podobnych wniosków.

Cytat: "misia"
Natomiast nadal twierdzę, że OXBOW jest najlepszym jakościowo granulatem dostępnym na rynku


To moze niech się pozytywnie wypowie ktoś kto stosuje Oxbow, dlaczego nikt go nie zachwala ?? No ludzie piszcie o zaletach Oxbowa, niech się reszta dowie :)

Znów wyszła dyskusja nt. Oxbowa :/ Podkreślam (mam nadzieję, że ostatni raz) moim zdaniem jeśli ktoś nie ma zamiaru przechodzić na dietę begranulatową to niech stosuje Oxbow, JR, CC, CP, Beaphar itp a nie np. Vitapol, Alex, Vitakraft.

Dziękuję za uwagę :)

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1486 dnia: Maj 05, 2010, 21:00:44 pm »
Czy granulat " Supreme Science Selective Junior Rabbit" to dobra karma dla królika?
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline szubciaaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 252
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1487 dnia: Maj 05, 2010, 21:19:46 pm »
Nie wiem czy w dobrym temacie piszę ale mam pytanie .

który z granulatów jest lepszy ?

Cuni Complete czy Cuni Pro ?
"Zwierzęta  są moimi przyjaciółmi, a ja nie zjadam swoich przyjaciół"

http://forum.kroliki.net/index.php?topic=8574.0 <-- Bombelek ,Malutek,  Vekitka :)))

nuka

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1488 dnia: Maj 05, 2010, 21:23:35 pm »
CC zjadają ze smakiem praktycznie wszystkie uszy, CP niektóre omijają szerokim łukiem

Offline szubciaaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 252
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1489 dnia: Maj 05, 2010, 21:27:52 pm »
Właśnie czytałam o tym ale moje maluchy zajadają oba i chcę się dowiedzieć który lepiej dawać czy może zostać na ich mieszaniu ?
"Zwierzęta  są moimi przyjaciółmi, a ja nie zjadam swoich przyjaciół"

http://forum.kroliki.net/index.php?topic=8574.0 <-- Bombelek ,Malutek,  Vekitka :)))

nuka

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1490 dnia: Maj 05, 2010, 21:31:40 pm »
Obydwa mają podobny skład, jesli są zjadane obydwa to albo mieszaj albo dawaj tylko CP

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1491 dnia: Maj 05, 2010, 21:44:08 pm »
Cytat: "Iskra"
Czy granulat " Supreme Science Selective Junior Rabbit" to dobra karma dla królika?


nie jest najgorsza :)

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1492 dnia: Maj 12, 2010, 08:49:49 am »
Tego co mi tu brakuje to jakies zestawienie granulatow dostepne w pierwszym poscie...

Jesli juz ktos chce miec granulat w razie co dla krolika - nie ze glownie granulat - to co jest lepsze?
Cuni complete czy Bunny Basics/T ?

Peppar jest wybredny ale CC pokochal i dlatego wolalabym przy nim zostac :D Cenowo widze podobnie u nas kosztuja te dwa.
(200 kr za 2.5 kg czyli ok 80 zl)

Offline shoti1910

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
    • SPŚM
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Shila i Siggy
  • Pozostałe zwierzaki: średniej wielkości zoo ;)
  • Za TM: Benio
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1493 dnia: Maj 19, 2010, 21:00:44 pm »
A co sądzicie o karmie versele laga prestige cuni crispy? Króliki raczej ją lubią czy nie za bardzo?

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1494 dnia: Maj 19, 2010, 21:18:26 pm »
Cytat: "shoti1910"
A co sądzicie o karmie versele laga prestige cuni crispy? Króliki raczej ją lubią czy nie za bardzo?

jedno to co kroliki lubia a drugie co kroliki moga jesc... moze i kroliki lubia wszystko jesc a nie wszystko jest wskazane.. :bejzbol

Offline olufka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1495 dnia: Maj 19, 2010, 22:11:08 pm »
Cytat: "misia"
Może czas wysłać ich na szkolenie do Alany i Nuny ?
Boże po co ta ironia :oh: .Dla mnie Nuna jest ogromnym autorytetem jesli chodzi o zywienie.A Miniaturka Bez Tajemnic to prawdziwa skarbnica wiedzy.
"Deszcz szczęśliwych pocalunków na Twojej twarzy, ręce znowu tulą ukochana glowę, znów spoglądasz w ufne oczy Twojego Przyjaciela, które tak dawno odeszły z Twojego życia, ale nigdy nie znikneły z Twojego serca."

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1496 dnia: Maj 20, 2010, 07:38:55 am »
Cytat: "tusiatko_1987"

Jesli juz ktos chce miec granulat w razie co dla krolika - nie ze glownie granulat - to co jest lepsze?
Cuni complete czy Bunny Basics/T ?


Bunny Basics/T jest zdecydowanie lepszy od Cuni Complete.

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1497 dnia: Maj 20, 2010, 07:44:49 am »
Cytat: "Kitty27"

Bunny Basics/T jest zdecydowanie lepszy od Cuni Complete.

Hmm tylko boje sie ze Peppar go nie polubi bo on z tych wybrednych. CC kocha i jeszcze 2 paczki z wielkiego 2.5kg mamy w domu bo troche na bez granulatowa diete go przestawiam.

Cenowo u nas podobne te ale problem ze Bunny tylko w duzych opakowaniach... i nie bedzie co zrobic jak nie polubi :(

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1498 dnia: Maj 20, 2010, 08:07:30 am »
tusiatko_1987, moje od razu nie polubiły ten Oxbow, ale gdy stopniowo zmieniałam granulat, np. z CC na Oxbow to po jakimś czasie zaakceptowały.

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1499 dnia: Maj 20, 2010, 08:09:14 am »
Cytat: "Kitty27"
tusiatko_1987, moje od razu nie polubiły ten Oxbow, ale gdy stopniowo zmieniałam granulat, np. z CC na Oxbow to po jakimś czasie zaakceptowały.

A ktos ma gdzie fotke jak to wyglada? sam granulat?

Nie wiem czy warto kupowac - jednak drogi bo ok 80 zl - 2.2kg jak wlasnie nie wiem czy polubi plus mam dwie paczki CC ktory stoi i czeka w razie gdyby nie udalo sie z dieta bez granulatu :)