Autor Wątek: Najlepsze granulaty na rynku  (Przeczytany 1042457 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline siemka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1028
  • Płeć: Kobieta
    • skoki z Wichrowego Wzgorza
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1460 dnia: Kwiecień 02, 2010, 13:51:40 pm »
Koniczynki przyszły ! Nie mogłam się zdecydować, więc kupiłam Tolowi marchewkowe i owoce leśne. Śmierdzi toto jak pasza dla zwierząt gospodarskich, wygląda identycznie- tzn tutaj śruta jest zlepiona "w bardziej wyrafinowany sposób" ;) - w formie 4,5 cm trójlistnych beleczek. Zgodnie z zaleceniami 1,5 peleciku/na kg m.c./dzień.
Nie wierzyłam, że moje wybredne stworzenie, opchane już verselką zechce coś takiego tknąć, a tu niespodzianka. Tosiek zjadł jak na razie 3/4 beleczki i to bez większego namawiania.
Zobaczymy jakie będą efekty po dłuższym stosowaniu tego jedzonka :)
P.S. Przyjrzałam się temu dokładniej i nie wiem ile dawać bo z wierzchu były krótsze beleczki, pod spodem dłuższe. Ni liczę połamanych i króciutkich odpadów.  :hmmm  Czyli znów dawkowanie "na oko".

Uszata_panna

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1461 dnia: Kwiecień 02, 2010, 17:47:48 pm »
magdam Kali jadł tylko mieszankę u poprzedniego właściciela pod koniec jak szukał dla niego domu obudził się,  zmienił na granulat i sianko wprowadził też marchewkę i jabłko.A sianko nie do woli tylko garść + pełna miska granulatu.Pewnie racjonował też wodę... Bo Kali stosuje działanie "postawili wodę to pij"

Offline alesia89

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 211
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1462 dnia: Kwiecień 03, 2010, 00:59:20 am »
Matko! Biedna króliczyna! :( To nie wielbłąd że robi zapasy na pół roku...
kocham moje uszate szczęście!

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1463 dnia: Kwiecień 07, 2010, 17:45:42 pm »
Katka bardzo bardzo dziękujemy za próbkę koniczynek.  :bukiet
Niestety Boniak nadgryzł troszkę, a później nimi wzgardził. Jeśli ktoś jest zainteresowany próbką koniczynek, to chętnie prześlę dalej. :)

A pomysł z kilkoma miskami jest rewelacyjny! Kilka minut przed pracą robi naprawdę dużą różnicę. :)
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Uszata_panna

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1464 dnia: Kwiecień 07, 2010, 22:15:19 pm »
Blacky a ile ta próbka zawiera w wadze? I jaki "smak"?
Może się skuszę :DD

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1465 dnia: Kwiecień 07, 2010, 22:23:58 pm »
Moja kuchenna waga pokazuje jakieś 100g. Szczerze mówiąc nie wiem jaki to smak. :) Może Katka pamięta.
Jeśli się zdecydujesz, to wyślij adres na PW. :)
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Uszata_panna

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1466 dnia: Kwiecień 07, 2010, 22:25:34 pm »
Ok To poproszę Klatko Jak masz o ta informacje.
Blacky Próbkę pakujesz w kopertę jak list czy się nie zmieści?

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1467 dnia: Kwiecień 07, 2010, 22:25:47 pm »
Na pewno się zmieści w kopertę. :)
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Uszata_panna

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1468 dnia: Kwiecień 07, 2010, 22:29:26 pm »
Płatce za przesyłke przy odbiorze czy jak  :rotfl2

Offline Katka

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 506
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1469 dnia: Kwiecień 07, 2010, 22:30:30 pm »
To jest seler, cykoria, koper włoski. Alaska uwielbia te warzywa, kupiłam jej koniczynki w ramach nagrody, bo granulatu to my tak generalnie używamy śladowe ilości, ale ten jej zupełnie nie zachwycił.

Uszata_panna

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1470 dnia: Kwiecień 07, 2010, 22:36:11 pm »
dziękuje

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1471 dnia: Kwiecień 07, 2010, 22:46:19 pm »
No przestań, nic nie płacisz. Znaczki nie są takie drogie, a granulat dostałam za darmo od Katki.  :bukiet  Podeślij tylko adres na PW. Ale ostrzegam, że list wyślę pewnie dopiero w weekend, bo mam urwanie głowy.  :/
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Uszata_panna

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1472 dnia: Kwiecień 07, 2010, 22:48:23 pm »
Serdeczne dzięki to i ja wyśle trochę później adres bo tearz zwijam sie zbólu stresowego przed sprawdzianem.

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1473 dnia: Kwiecień 07, 2010, 22:49:35 pm »
Nie ma sprawy, czekam. :)
I powodzenia na sprawdzianie. :)
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Uszata_panna

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1474 dnia: Kwiecień 07, 2010, 22:57:15 pm »
dziekuje

Offline misia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 240
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1475 dnia: Kwiecień 29, 2010, 00:22:59 am »
Cytat: "alana"
Cytat: "ppx"
Czyli Oxbow nie jest za dobry?


 chyba średni :/ ja generalnie coraz częściej zastanawiam się nad całkowitym wyeliminowaniem granulatu. Popatrzcie na uszy Nuny - czy przypominacie sobie, żeby one chorowały ?? A też nie przypominam sobie, żeby Nuna pisała, że karmi je granulatem (oczywiście mogłam gdzieś pominąć tę info). Poza tym czytając http://miniaturkabeztajemnic.com/granulat.html ewidentnie widać, że to zbędny produkt. A jeśli już to muszę jeszcze raz przestudiować skład granulatów - mają być BEZ cukru, melasy czy też oleju


Tak sobie zajrzałam dla porównania co jest w składzie Critical Care (taka karma lecznicza, stosowana przez weterynarzy na całym świecie w zasadzie jedyna tego typu).

Patrzę na skład i w składzie między innymi (Soybean Hulls, Cane Melasses itp).

Myślę sobie, że nieźle niedouczeni muszą być Ci weterynarze skoro podają królikom w stanie krytycznym taką okropną melasę oraz kadłuby sojowe ...

Może czas wysłać ich na szkolenie do Alany i Nuny ?

W każdym razie każdemu kto chce możemy udostępnić skład CRITICAL CARE (foto z opakowania). Gwarantuję, że w 90% pokrywa się z Bunny Basics T (różnica jest w składzie minerałów)

Pozdrawiam

Misia

Nuna

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1476 dnia: Kwiecień 29, 2010, 09:45:42 am »
Skoro padlo moje imie :) critical wcale nie jest taki dobry, ale poprostu nie ma niczego innego na rynku polskim wiec trzeba sie cieszyc z tego co jest. Jest on przeznaczony dla krolikow chorych i wycienczonych stad celowa kalorycznosc + dodatek elektrolitow.

Granulaty sa dla krolikow zdrowych, mimo to sa zbyt kaloryczne, przewitaminizowane i przeminarelizowane, z dodatkiem (przewaznie) probiotykow, zeby krolik byl w stanie przetrawic nienaturalne dla niego i kilkakrotnie przetworzone skladniki.

PS. Ja na prawde nie wiem co to jest bol brzucha u krolika. Tfu, tfu przez lewe ramie, bo zaraz ktores...

Offline alana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1477 dnia: Kwiecień 29, 2010, 10:44:20 am »
misia i po co ta ironia ?? :) skoro zacytowałaś moją wypowiedz z poprzedniego roku to sądzę, ze przeczytałaś cały temat i wiesz jakie mam zadanie nt. granulatów ogólnie. W tamtym roku sama z niecierpliwością oczekiwałam na Oxbow. Gdyby coś Muńkowi się (nie daj Boze) stało i nie jadła by warzyw i zielska to zapewne sama bym kupiła Criticala żeby ja dokarmiać. Ale to już by była ostateczność. Przejście na dietę bezgranulatową było moją najlepszą decyzją i takim osobom jak ja już nie przegadasz, ze granulat jest dobry.

Wiem misia, że odnosisz wrażenie, ze czepiam się wszystkiego co dotyczy Twojego sklepu, ale niesłusznie. Rozumiem też, ze musisz bronić czy też promować Oxbow bo jesteś jedynym dystrybutorem na Polske (dobrze pamietam ?? ), ale na dzień dzisiejszy nie poleciłabym ŻADNEGO granulatu, czy to Oxbow (i nie rozgraniczam tu Criticala od Bunny), CC czy Beaphar...bez różnicy. Po prostu widzę różnicę w zachowaniu, wyglądzie i ogólnym samopoczuciu mojego króla po przejściu na dietę bezgranulatową. A o zatorach i wzdęciach czytam na tym forum bo sama nie wiem co to jest ;)

nuka

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1478 dnia: Kwiecień 29, 2010, 15:17:17 pm »
Ja napisze krótko bardzo. Granulat to dla mnie wygoda, szczególnie teraz jak mam poważne kłopoty rodzinne i nie mam czasu żeby iśc na świeże chwasty. Moje uszy jedzą tylko dwa granulaty, cc i oxbow, daję obydwa jednocześnie. Znikają obydwa.

Offline alana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1479 dnia: Kwiecień 29, 2010, 18:44:21 pm »
No i oki nuka :) nie mam zamiaru nikogo na chama przekonywać do diety bezgranulatowej ;) Każdy czytał zapewne już artykuły na miniaturce (bo w sumie tylko tam można takie info znaleźć) i skoro nadal stosuje granulat to jest jego świadoma decyzja, której nie mam zamiaru negować choć czasem się dziwie, ale ciii :) Podkreślam, ze nie krytykuję granulatu Oxbow (jak się misi wydaje) tylko wszystkie granulaty jako produkty - tak jest teraz.
misia zacytowała moją wypowiedź z grudnia 2009 kiedy to jeszcze stosowałam granulat i właśnie sprowadzono Oxbow, na którego chciałam przerzucić Muńka. Nuna napisała co myśli o składzie i z niego zrezygnowałam, a nawet poszłam dalej i zdecydowałam się na bezgranulatową. Akurat dla mnie wypowiedź Nuny jest bardziej przekonująca - kobieta wie więcej nt. żywienia niż niejeden wet.

Poza tym nie rozumiem stwierdzenia
Cytat: "misia"
Myślę sobie, że nieźle niedouczeni muszą być Ci weterynarze skoro podają królikom w stanie krytycznym taką okropną melasę oraz kadłuby sojowe ...
czy ja się kiedyś wypowiadałam nt. criticale care ?? Gdyby Muniek nie jadła sama bym jej to zapewne podawała. Te 4 miesiące temu mówiłam o granulacie Bunny Basic T, a misia teraz mówi o karmie leczniczej...co ma jedno do drugiego  :hmmm  W chwili krytycznej podała bym wszystko żeby tylko coś zjadła, ale tu chodzi raczej zeby do takiej sytuacji nie dopuścić

misia jak tylko zobaczy wypowiedź nt. Oxbow, która nie jest zgodna z jej opinią odbiera to bardzo do siebie. Nie chodzi o firmę Oxbow jako taką tylko ogólnie o granulaty... Kiedyś stosowałam CC i byłam zachwycona, dziś nie polecę go tylko dlatego, ze to granulat :)