Autor Wątek: Najlepsze granulaty na rynku  (Przeczytany 1076393 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kasiagio

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1440 dnia: Marzec 26, 2010, 17:20:15 pm »
gagata,  na pewno głodna nie będzie , jak ma zieleninkę i sianko brzuszek będzie zawsze pełny sam fakt że dostaje granulat 2 razy dziennie nie świadczy o tym ,ze królik ma pełny brzuszek i jest syty , wydaje mi się że wręcz na odwrót , Maki już za niedługi czas będzie miał dostęp 24 godziny na dobę do świeżego jedzenia i sianka i myślę ,że wtedy tak naprawdę będzie jadł co będzie chciał i kiedy .  
Trzymamy kciuki za pomyślne odstawianie od granulatu i ślemy głaski  :przytul

Offline gagata

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Płeć: Kobieta
    • aco
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1441 dnia: Marzec 26, 2010, 17:30:51 pm »
dziękujemy bardzo!  :icon_smile  sianka ma pod dostatkiem nawet rozłożone w dwóch miejscach, prawdziwe ze stodoły :D jak mi je przywożą to w całym mieszkaniu pachnie :) całej reszty też nie brakuje, więc nie widzę innej opcji - musi być dobrze :)
będę dzielić się efektami, może to zachęci też innych do odstawienia granulatu.

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1442 dnia: Marzec 27, 2010, 15:52:31 pm »
Jak, aż tak razi wasze odczucia - usunęłam.

Cytuj
Tłumaczenie, że zdjęcie robiłaś w trakcie porządków, i że królikom to nie przeszkadza, bo i tak wywalają z miseczki i zjadają wprost ze ściółki nie zwalnia Cię z obowiązku należytej dbałości o zwierzaki. Zjadłabyś obiad z "wczorajszego" talerza? Raczej nie, To dlaczego uważasz, że uszom jest wszystko jedno? Czują w tej samej chwili świeże jedzenie i stare rozmoczone oklejone na brzegach miski, nie uważasz, że to jest zaniedbanie?

 :hahaha
W takim razie powinnam im sprzątać co 5 sekund, a nie co dwa dni. XD"

Wiesz, ja bym nie zjadła swojego nocnego kału, nawet jeśli miałby wiele witamin.

Nie antropomorfizuj zwierząt, bo często idzie to na ich niekorzyść. :]


Cytuj

Poza tym ustawienie nowej porcji granulatu na brudnej podłodze klatki - co też widać na zdjęciu i jednocześnie pisanie o tym, że wiesz, że uszaki wywalą granulki z miseczki dla mnie jest jednoznaczne z Twoim przyzwoleniem, żeby jadły zanieczyszczony pokarm.

Na zdjęciu nie ma trocin, ponieważ już zostały zgarnięte łopatką do worka.



Zresztą Nuka widzę, iż to prowokacja w związku z tematem o hodowlach. Więc tyle dodam, że G mnie obchodzi co kto myśli, jakie mam warunki i jak trzymam króliki.
Ja wiem, że mają ok i tyle mi wystarcza. ._.'

Zdjęcie dałam, aby pokazać czy się różnią granulki tych karm.
Miski też myję codziennie, lecz sami powinniście wiedzieć jak króliki potrafią szybko coś usyfić.  :hmmm
Z waszych postów wynika, jakby ta miską ciągle tak wyglądała...


nuka

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1443 dnia: Marzec 29, 2010, 07:17:45 am »
PPX, sugerowałam na pw zmiane fotki, jednak Twoim zdaniem ta jest ok, więc się do niej ustosunkuję.
Opiekujesz sie tylko dwoma uszakami a jedzenie podajesz im w brudnej misce.
Już widzę co by się działo w tej Twojej hodowli z większą ilością zwierzaków.

Tłumaczenie, że zdjęcie robiłaś w trakcie porządków, i że królikom to nie przeszkadza, bo i tak wywalają z miseczki i zjadają wprost ze ściółki nie zwalnia Cię z obowiązku należytej dbałości o zwierzaki. Zjadłabyś obiad z "wczorajszego" talerza? Raczej nie, To dlaczego uważasz, że uszom jest wszystko jedno? Czują w tej samej chwili świeże jedzenie i stare rozmoczone oklejone na brzegach miski, nie uważasz, że to jest zaniedbanie?

Poza tym ustawienie nowej porcji granulatu na brudnej podłodze klatki - co też widać na zdjęciu i jednocześnie pisanie o tym, że wiesz, że uszaki wywalą granulki z miseczki dla mnie jest jednoznaczne z Twoim przyzwoleniem, żeby jadły zanieczyszczony pokarm.

Pepe, proszę, wytłumacz mi to jakoś tylko logicznie, że takie warunki są dla Twoich podopiecznych ok.

I mam pytanie, czy psina rónież dostaje jedzenie w niemytych miskach?

Tolinka

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1444 dnia: Marzec 29, 2010, 08:03:23 am »
Fuj to jest naprawde ochydne,jak mozna z tak zasyfiałej miski dać jeść

Shell

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1445 dnia: Marzec 29, 2010, 16:47:03 pm »
Ppx króliki nie należą do najczystszych domowników, ciągle rozchlapują wodę, rozrzucają jedzenie, pryskają moczem i robią bobki gdzie popadnie. Ciężko jest im utrzymać czystość na małej powierzchni jaką jest klatka dlatego bardzo ważne by właściciel dbał o to sam. Nie można dopuścić by miska na pokarm była oblepiona syfem bowiem to doskonała powierzchnia do rozrodu wszelkiego rodzaju bakterii i grzybów. Jeżeli zaniedbasz higienę to Twoje uszaki się pewnego dnia pochorują. Wiem, że trudno zachować systematyczność w dzisiejszych czasach, jest na to rada. Kup kilka misek, jeżeli z jakiś tam powodów nie będziesz miała czasu umyć starej wsypiesz granulat do świeżej a tamta wrzucisz do zlewu. Zadbaj o to, naprawdę. Ja codziennie rano daję granulat w czystych miskach, Julka ma ceramiczne - dwie wymienne sztuki a BuBik ma miskę metalową wieszaną na klatce, w nocy jest w niej woda więc rano miska jest myta i wycierana.

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1446 dnia: Marzec 29, 2010, 21:34:14 pm »
odpisałam.


Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1447 dnia: Marzec 29, 2010, 21:45:50 pm »
Ja nie widzę tych zdjęć z miskami :(

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1448 dnia: Marzec 29, 2010, 22:44:32 pm »
Ja tez nie widzę,ale uwazam , ze nie ma powodów do Paniki, bo niektóre króliki się mają naprawdę źle, bardzo źle, a PPx się na pewno opiekuje swoimi dobrze, mimo tego,ze dostana nieraz z brudnej miski. Wiele królików chcialo by sie mieć tak dobrze i dostac dobre jedzenie z tej miski ...
SylwiaG

nuka

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1449 dnia: Marzec 30, 2010, 04:30:58 am »
PPX - złamałaś regulamin, edytowałaś post po tym jak pojawiły się komentarze do niego.

Post PPX z soboty 27.03.2010 z godz. 3:52 pm - to było zdjęcie brudnej miski w brudnej klatce, w misce był granulat.
Nie było słowa komentarza, za to teraz jak widzicie jest odpowiedź na mój post. Momentami zresztą dość wulgarna jak przystało na "kulturalną nastolatkę"

Cytat: "ppx"
W takim razie powinnam im sprzątać co 5 sekund, a nie co dwa dni
sprzątaj wtedy kiedy zachodzi potrzeba, ale sprzątaj dokładnie

Cytat: "ppx"
Wiesz, ja bym nie zjadła swojego nocnego kału, nawet jeśli miałby wiele witamin.
zjadłabyś gdybyś była królikiem, swinką morską itp

Cytat: "ppx"
Nie antropomorfizuj zwierząt, bo często idzie to na ich niekorzyść.
używasz mądrego słowa, tylko w tym przypadku jest to zupełnie nietrafiony zabieg

Cytat: "ppx"
Zresztą Nuka widzę, iż to prowokacja w związku z tematem o hodowlach
nie, to nie jest prowokacja. Zastanawiam się tylko, w jakich warunkach przyszłoby żyć Twoim hodowlanym podopiecznym, skoro utrzymanie czystości u dwóch uszu to jest dla Ciebie problem

Cytat: "ppx"
dodam, że G mnie obchodzi co kto myśli, jakie mam warunki i jak trzymam króliki.
dzięki za szczerość

Cytat: "ppx"
Miski też myję codziennie, lecz sami powinniście wiedzieć jak króliki potrafią szybko coś usyfić.  
Z waszych postów wynika, jakby ta miską ciągle tak wyglądała...
wstawiłaś zdjęcie brudnej miski ze świeżą porcją granulatu, królików w pobliżu nie było, nie miały szans jeszcze tak tej miski zabrudzić.

[ Dodano: Wto Mar 30, 2010 8:16 am ]
pepe, zerknęłam na Twojego bloga
ta piramidka jest porażająca http://kroliki-super.blog.onet.pl/Piramidka,2,ID144206626,n - zainteresowani, piramida jest na dole strony

żenujące, wręcz szkodliwe porady dotyczące leczenia chorób w domu http://kroliki-super.blog.onet.pl/Choroby,2,ID58250837,n

bez komentarza http://kroliki-super.blog.onet.pl/Zywienie,2,ID88833169,n

starocie, których nie uaktualniasz...

Shell

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1450 dnia: Marzec 30, 2010, 08:52:49 am »
Nuka ma rację, ta piramida z linku powyżej jest OKROPNA I PORAŻAJĄCA!!!
Właściwa powinna wyglądać w ten sposób

sweetrabbits.de

Offline siemka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1028
  • Płeć: Kobieta
    • skoki z Wichrowego Wzgorza
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1451 dnia: Marzec 30, 2010, 09:10:06 am »
A ja się dołączam, ppx popraw to albo usuń, bo proszę ludzi, jak kupują zwierzaka, żeby poszukali dokładniejszych informacji w necie, część sprawdza to i owo we własnym zakresie, i nie zdajesz sobie sprawy ile potem trzeba włożyć pracy, żeby im wyperswadować masę bzdur, a i tak net jest głównym bogiem którego się słucha- "bo tam jest na pewno wszystko sprawdzone, nie napisaliby bzdur", więc sama nie wiesz ile szkody wyrządzasz. Jeszcze raz -usuń proszę lub popraw.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1452 dnia: Marzec 30, 2010, 10:32:42 am »
Dziewczyny, a nie uważacie, że PPX po prostu pomyliła górę z dołęm? Dała najpotrzebniejsze na górze ??I na dole najmniej potrzebne ?? Nawet jest na zielono od góry zaznaczone ..
PPX wystarczy,ze zrobisz tak samo piramidkę, tylko odwrotnie pozywienie.
SylwiaG

Nuna

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1453 dnia: Marzec 30, 2010, 11:11:12 am »
Tez mi sie tak wydaje.
Cytat: "sylwiaG"
Dziewczyny, a nie uważacie, że PPX po prostu pomyliła górę z dołęm? Dała najpotrzebniejsze na górze ?? I na dole najmniej potrzebne ?? Nawet jest na zielono od góry zaznaczone ..

Offline magdam

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 708
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1454 dnia: Marzec 30, 2010, 11:54:44 am »
Na pewno to pomyłka "góry z dołem". Przy takiej "diecie" królik by długo nie pożył. Szczególnie gdy ktoś racjonował by mu wodę i siano :wow

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1455 dnia: Marzec 30, 2010, 12:34:00 pm »
Wiadomości na blogu są z 2005 roku, od tego czasu wiele się zmieniło ;) Myślę że Ppx długo nie wchodziła na bloga.

nuka

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1456 dnia: Marzec 30, 2010, 12:35:46 pm »
Wataha, napisałam, że to sa starocie, których ppx nie uzupełnia, ostatnio odwiedzała bloga w lutym 2010 roku, nawet cos pisała

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1457 dnia: Marzec 30, 2010, 14:28:25 pm »
Noo, blog to staroć, napisałam coś żeby mi nie usunęli - bo szkoda, w końcu pierwszy blog, a za edytowanie go zbieram się gdzieś od roku... (początkowe rzeczy to były kopiuj-wklej), a wolałabym napisać coś do siebie.

Co do miski to już nie wiem, czy wstawiać z powrotem to zdjęcie, czy nie. o_o'


Offline siemka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1028
  • Płeć: Kobieta
    • skoki z Wichrowego Wzgorza
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1458 dnia: Marzec 30, 2010, 15:25:40 pm »
Cytat: "sylwiaG"
Dziewczyny, a nie uważacie, że PPX po prostu pomyliła górę z dołęm

Tak uważamy ;P Ale to nie zmienia faktu że paru ludków też to zauważy, a cała rzesza będzie się trzymała wytycznych z rysunku. A, że 90% społeczeństwa to wzrokowcy więc utkwi im ten schemat w głowie. Dlatego warto trochę rzeczy prędko zmienić, skoro to blog sentymentalny i ma sobie dalej istnieć :)
Zrób zdjęcie tych granulatów na czystym talerzyku, bo w końcu to chciałaś pokazać, żeby nikogo nie kusiło ponowne zbaczanie z tematu i może zaczniemy powoli wracać do najlepszych granulatów na rynku? :)

Czekam właśnie na "koniczynki", bardzo jestem go ciekawa. Mimo zmiany diety Tolek nadal zostawia mi sporo ceko, więc nawet minimalna ilość ccr na dłuższą metę jednak u mojego uszola się nie sprawdziła.

Shell

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1459 dnia: Marzec 30, 2010, 16:06:02 pm »
Mam zdjęcia żarełka, robiłam do artykułów, których oczywiście nie mam czasu napisać na srokacza. Na razie udało mi się skubnąć tylko o ziarnach. Jak potrzebujecie fotek to piszcie.